Skocz do zawartości

Fronty pod DSP Match do VW Scirocco


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to VW Scirocco MK3 , oczywiście drzwi zostały odpowiednio wygłuszone matą i pianką . Na chwilę obecną wleciał Match PP52 DSP z dedykowanym subem PP 7S-D . Zostały jeszcze do wymiany fronty ...

Przestudiowałem trochę forum i wiem mniej więcej jakie zestawy polecacie w zadeklarowanym przeze mnie budżecie 700zł , ale zastanawia mnie który z nich sprawdzi się najlepiej w danej konfiguracji , czyli zakładam że mniejszy nacisk na niskie zejście a większy na górę i szczegółowość środka ? Producent deklaruje 35W RMSu przy 4ohm , więc rewelacji nie ma  

Od razu uprzedzam , pomimo  faktu że w domu mam bzika na punkcie audio w tym samochodzie przykładam większą uwagę do dźwięku silnika na wyjściu z zakrętu , więc raczej nie wchodzi w grę inwestowanie w fronty na poziomie 1500zł 

W związku z powyższym nie ma też sensu żebym pisał jakie gatunki muzyczne preferuje 

:)

Argumentem , choć nie wiem czy ważnym , jest fakt że w przyszłości pewnie będę chciał na próbę użyć 4 kanałów Matcha jako aktywki do tego zestawu .

Może ktoś z Was będzie mógł nakierować na słuszny wybór ? Ciężko mi opisać czego mi brakuje bo oryginał gra po prostu tragicznie i góry praktycznie niema , lekka środek i w miarę nisko schodzący dół , który i tak się " dubluje " z subem 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to VW Scirocco MK3 , oczywiście drzwi zostały odpowiednio wygłuszone matą i pianką . Na chwilę obecną wleciał Match PP52 DSP z dedykowanym subem PP 7S-D . Zostały jeszcze do wymiany fronty ...

Przestudiowałem trochę forum i wiem mniej więcej jakie zestawy polecacie w zadeklarowanym przeze mnie budżecie 700zł , ale zastanawia mnie który z nich sprawdzi się najlepiej w danej konfiguracji , czyli zakładam że mniejszy nacisk na niskie zejście a większy na górę i szczegółowość środka ? Producent deklaruje 35W RMSu przy 4ohm , więc rewelacji nie ma  

Od razu uprzedzam , pomimo  faktu że w domu mam bzika na punkcie audio w tym samochodzie przykładam większą uwagę do dźwięku silnika na wyjściu z zakrętu , więc raczej nie wchodzi w grę inwestowanie w fronty na poziomie 1500zł 

W związku z powyższym nie ma też sensu żebym pisał jakie gatunki muzyczne preferuje 

:)

Argumentem , choć nie wiem czy ważnym , jest fakt że w przyszłości pewnie będę chciał na próbę użyć 4 kanałów Matcha jako aktywki do tego zestawu .

Może ktoś z Was będzie mógł nakierować na słuszny wybór ? Ciężko mi opisać czego mi brakuje bo oryginał gra po prostu tragicznie i góry praktycznie niema , lekka środek i w miarę nisko schodzący dół , który i tak się " dubluje " z subem 

:/

 

Ok , z racji braku jakiś sugestii postanowiłem zawęzić wybór do dwóch zestawów :

- steg SQL-650C

- Morel Tempo 6

Zakładam że Morel zagra pełniej , ale zastanawiam się czy moc znamionowa i skuteczność przy tych 35W na kanał DSP nie będzie przemawiać na rzecz Steg .

Ktoś miał doświadczenie z tymi zestawami i może opisać jakie są różnice na górze pasma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Do Scirocco powinien pasować zestaw z Golfa 6 lub 7. Może Audio System M165 EVO2. Wtedy byś mógł podłączyć p&p.

No właśnie po przestudiowaniu opinii na forum zrezygnowałem z AS , a P&P nie jest dla mnie wyznacznikiem .

 

 

 



PS. ma być podłączone aktywnie czy pasywnie?


 

Jeśli stwierdzę że wystarczy mi sam przód zasilony z tego DSP , to na pewno przepnę go aktywnie , na początek będzie pasywnie połączony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z tych dwóch zestawów to w ciemno brak bym Morela ale z chęcią posłuchał bym Stega tyle że wyższy model STEG MLG65C.

 

Też składam się w kierunku Morel'a , ale zastanawia mnie czy jego niższa skuteczność mi wystarczy przy tych 35W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że skuteczność podawana jest czasami przy 1W/1m jak i 2,83V/1m. Żeby stwierdzić, które głośniki mają wyższą skuteczność trzeba wziąć pod uwagę przy jakiej mocy były mierzone.

Jak chcesz więcej wyciągnąć z tego wzmacniacza to rozejrzyj się za wooferami 2 Ohm, nie są jednak tak popularne i tanie jak woofery 3 Ohm lub 4 Ohm. 

 

Masz na myśli Tempo 6 czy nowe Tempo Ultra 602?

 

Edit:

No ale oba podane przez Ciebie zestawy mają podaną skuteczność przy 2W/1m czyli 2,83V/1m.  W takim razie Steg wygrywa ten pojedynek ale czy dźwięk będzie również lepszy...

Osobiście nie polecam kupowania bez wcześniejszego osłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Masz na myśli Tempo 6 czy nowe Tempo Ultra 602?

 

Stare Tempo 6

 

 

 


Zauważ że skuteczność podawana jest czasami przy 1W/1m jak i 2,83V/1m. Żeby stwierdzić, które głośniki mają wyższą skuteczność trzeba wziąć pod uwagę przy jakiej mocy były mierzone.

 

Słuszna uwaga , już o tym myku zapomniałem 

 

 

 


No ale oba podane przez Ciebie zestawy mają podaną skuteczność przy 2W/1m czyli 2,83V/1m.  W takim razie Steg wygrywa ten pojedynek ale czy dźwięk będzie również lepszy...

 

Dzięki za sprawdzenie , uprzedziłeś mnie :)

 

Może faktycznie rozejrzę się za jakimiś wooferami 2 ohm , wtedy na pewno będzie w aktywce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery 2 Ohm to na pewno Focal 2k, Audio System Helon (uwaga stara seria ma trochę nietypowy kosz), Gladen SQX. To tak na szybko.

Aktywnie możesz lepsze rezultaty uzyskać jeśli sam umiesz lub masz kogoś w okolicy co potrafi robić pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Woofery 2 Ohm to na pewno Focal 2k, Audio System Helon (uwaga stara seria ma trochę nietypowy kosz), Gladen SQX. To tak na szybko.

 

Przystępnym rozwiązaniem jest Gladen SQX , i byłbym skłonny do niego dołożyć , tylko czy te 2 ohm to dobra droga dla midbassu  , mam obawy że volume się zwiększy ale jakość grania zostanie na poziomie zestawów za połowę jego wartości . Na pewno wcześniej wypadało by gdzieś tego zestawu posłuchać .

 

 

 


Aktywnie możesz lepsze rezultaty uzyskać jeśli sam umiesz lub masz kogoś w okolicy co potrafi robić pomiary.

 

TA ogarniam za pomocą HolmImpulse , EQ ustawiam przy pomocy REWa ( niestety mam tylko microfon pomiarowy z Marantza ) więc z ustawieniem aktywnie też powinienem sobie poradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladen jest mocno spokrewniony z Audio System- ten sam właściciel.

Wiec jak masz już jakieś doświadczenie to obojętnie co kupisz aktywny podział ma więcej sensu niż pasywny.

 

Właśnie to mam na myśli, często warto podjechać parę km i posłuchać niż kupować w ciemno. Obejrzyj się za jakimś spotem w Twojej okolicy i posłuchaj co kto ma i zdecyduj czy warte to tyle zachodu. Na Śląsku nie powinno być problemu ze znalezieniem kogoś z Morelami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też składam się w kierunku Morel'a , ale zastanawia mnie czy jego niższa skuteczność mi wystarczy przy tych 35W

Mam pod tego pp52dsp podpięte focal isu 130 skuteczność 91,8db ciętego hpf powyżej 100hz i daje sobie spokojnie radę, ale uważam że przy takim morelu cietym 70-80hz będziesz odczuwał braki moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod tego pp52dsp podpięte focal isu 130 skuteczność 91,8db ciętego hpf powyżej 100hz i daje sobie spokojnie radę, ale uważam że przy takim morelu cietym 70-80hz będziesz odczuwał braki moc.

 

Dzięki , cenna uwaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatecznie zakupiłem Morel'a Maximo 602 MKII . 

Jeśli chodzi o górne pasmo to pomimo oryginalnie zamontowanych tweeterów tekstylnych jest w nim dość duża poprawa , zrobiło się zdecydowanie bardziej szczegółowo (może to zasługa samych przetworników albo po prostu ich rozmiaru ) . Środek pasma też jakby zyskał na detaliczności ( oczywiście daleko do 3-way ) , ale największy plus dla mnie to fakt że pojawiła się namiastka mid-bassu .

Długo czekałem z opinią co do tego zestawu , zaraz po zamontowaniu zauważyłem że woofery zaczynają dynamicznie grać od jakiś 4/5 gaina , sądziłem że zmieni się to na wcześniejszy poziom po ich wygrzaniu lecz tak się nie stało , dlatego nie wiem czy polecił bym je montować przy fabrycznym radioodtwarzaczu , może zabraknąć tych kilku Wattów .

W przyszłości połączę  je w aktywce ( może uda się też TA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...