Skocz do zawartości

Radio i resor głośnika


Berto1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do osób bardziej obeznanych w audio. Otóż mam dwa problemy i nie wiedziałem gdzie o to zapytać. A więc z jakiego nośnika najlepiej puszczać muzykę w radiu, mam do wyboru aux, pendrive, cd. Nagrałem na pendrive i Audio CD mam kilka tych samych utworów, ale ciężko mi stwierdzić z którego gra lepiej, niby z płyty się wydaje lepszy dźwięk, ale może wina pendrive bo jest jakiś najtańszy ze sklepu. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

 

Drugie pytanko mam takie: czym skleić przebitą membrane w głośniku 16.5cm. Przy dokręcaniu wbiłem śrubokręt w resor. Myślałem o jakimś dobrym kleju typu butapren, aby było to w miarę elastyczne lub klejem do szyb.

post-30534-0-64560400-1647010100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD nagrywam w Audio CD a muzyka jest w 320bit. Pendrive'a również nagrałem mp3 w 320 bit, ale to jest jakiś raczej niskobudżetowy pendrive. Mam do porównania oryginalne plyty z muzyką, różnica jest taka, że jest jakby głośniejszy wokal, ale różnica np w basie jest nie odczuwalna. Spróbuje jakiś markowy pendrive załatwić i wtedy porównać z oryginalną płytą. Zazwyczaj słucham z pendrive bo mnie męczy ciągle zmienianie płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, nie będzie żadnej różnicy przy innym pendrive ! ŻADNEJ !

 

Natomiast wychodzi, że kolega z mp3 nagrywa audio CD i to samo wrzuca na pen'a :) Tutaj też pewnie nie będzie żadnej różnicy.

MP3 to konwersja stratna czyli część informacji z oryginału jest usuwana dla zmniejszenia objętości pliku. Jest to robione w taki sposób, żeby przeciętne ludzkie ucho nie potrafiło tego wyłapać.


Najwięcej na jakości zyskasz jak będziesz odtwarzał pliki o określonej jakości (np FLAC ) i ma to znaczenie w przeciwieństwie do tego z jakiego nośnika będziesz je podawał (CD czy ten lub innym pendrive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się sprawdziłem wiele opcji i między pendrive z mp3 320 bit a oryginalną płytą z muzyką nie ma różnic praktycznie wcale. W niektórych utworach jest różnica jak się zarzuci na pendrive utwory w formacie FLAC, ale to trzeba się skupić aby jakieś różnice wyłapać. Największą różnice zauważyłem gdy podłączyłem telefon do auxa, zauważalnie lepiej muzyka mp3 gra z telefonu niż z CD i pendrive'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słabym systemie dużo łatwiej uchwycić różnice między kompresja stratna typu mp3 i bezstratnym plikiem.

Wbrew pozorom skompresowany będzie grał "lepiej", czyściej i wyraźniej bo system ma mniej pracy i informacji do przeniesienia. Basy są zazwyczaj szybsze i wyraźniejsze, ale nie kopią ;) Góra jest przyjemna i delikatna, ale nie ma przestrzeni. Na pełnym paśmie, zwłaszcza przy większej głośności słabe głośniki będą miały problem z przeniesieniem całej informacji i dużo łatwiej wchodzą w przester.


Żeby móc ocenić jakość systemu trzeba przede wszystkim wiedzieć jak dane nagranie powinno brzmieć, punkt referencyjny.

Bo nawet na najlepszym sprzęcie przy nieznanym nagraniu nigdy nie wiemy czy niedoskonałości są wynikiem kiepskiej jakości źródła/odbiornika/przetwornika itp czy  są po prostu w nagraniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...