Skocz do zawartości

Radio Alpine, 137BTi,178BT czy 196DAB?


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej to sobie puścić wszystko z telefonu do DSP i nie bawić się w te radia, to nie te czasy już. Widzę radio tylko w dwóch opcjach: jako najtańsze rozwiązanie, lub jako źródło w bardzo drogim zestawie pół aktywnym na naprawdę dobrym sprzęcie. W pozostałych przypadkach szkoda się z tym męczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W Polsce jest tylko kilka kanałów DAB. Dla mnie bez sensu na dzisiaj. Trzeba wziąć pod uwagę że taki UTE-92BT dwukrotnie tańszy od CDE-196DAB a funkcje ma podobne (poza CD i DAB)

Dlatego pytałem dlaczego 193 kolega pominął i czy warto dopłacać za obsługę DAB. Ale jak kto woli.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na wybranie 196DAB. Z której strony by nie patrzeć to to radio cyfrowe lepiej mieć niż nie mieć, a akurat różnica w cenie dla mojego znajomego w tym wypadku jest żadna. Wybraliśmy tak dlatego, że jest to najdroższe i najbardziej funkcjonalne radio alpine 1 DIN obecnie w ich ofercie. A co za tym idzie być może najlepiej grające, a nawet jeśli nie to i tak nie gorzej niż 178bt czy 137BTi. Jak już przyjdzie to porównam je z moim 9833, zobaczę jaka jest różnica w graniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na wybranie 196DAB. Z której strony by nie patrzeć to to radio cyfrowe lepiej mieć niż nie mieć, a akurat różnica w cenie dla mojego znajomego w tym wypadku jest żadna. Wybraliśmy tak dlatego, że jest to najdroższe i najbardziej funkcjonalne radio alpine 1 DIN obecnie w ich ofercie. A co za tym idzie być może najlepiej grające, a nawet jeśli nie to i tak nie gorzej niż 178bt czy 137BTi. Jak już przyjdzie to porównam je z moim 9833, zobaczę jaka jest różnica w graniu.

Najdrozsze jest 137bti, poniewaz zeby funkcjonalnie dorownalo 178, 193,195,196 trzeba dolozyc procesor. Posiadanie radia dab, bez specjalnej anteny (kolejne $$) w PL moim zdaniem to bez sensu przy kilku niższowych stacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało nam się kombinować z zewnętrznymi prockami, PXA h100 czy PXA h800. Bo raz, że nie ma gdzie tego bez żadnych modyfikacji wstawić, a dwa to droga i długa zabawa, po prostu nam się nie chce w to bawić. 196DAB samo zapewnia wszystko to co 137BTi z zewnętrznym procesorem (poza wyświetlaczem) a jest przy tym znacznie tańsze, i do tego plug&play. Jutro powinno przyjść, więc jak zmontujemy zestaw to dam znać jak się sprawuje zarówno radio, jak i DAB :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

196DAB samo zapewnia wszystko to co 137BTi z zewnętrznym procesorem (poza wyświetlaczem) a jest przy tym znacznie tańsze

No nie zupełnie, w porównaniu do 137BTi + H800 - 196 ma mniej kanałów, mniej opcji (np poziomy, faza) , i zapewnia mniejszą swobodę w doborze wartości (np częstotliwości na zwrotnicy), skądś się cena wziąć musiała bo przecież nie z samej ceny obudowy i opakowania.

 

Jednakże nie zmienia to faktu że i z tym radiem można zrobić bardzo fajne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało nam się kombinować z zewnętrznymi prockami, PXA h100 czy PXA h800. Bo raz, że nie ma gdzie tego bez żadnych modyfikacji wstawić, a dwa to droga i długa zabawa, po prostu nam się nie chce w to bawić. 196DAB samo zapewnia wszystko to co 137BTi z zewnętrznym procesorem (poza wyświetlaczem) a jest przy tym znacznie tańsze, i do tego plug&play. Jutro powinno przyjść, więc jak zmontujemy zestaw to dam znać jak się sprawuje zarówno radio, jak i DAB :).

Dokładnie to samo jeśli o to chodzi zapewnia 193/195BT itp tylko nie posiada mało potrzebnego w PL radia dab. Co nie zmienia faktu , że nie miałem okazji bezpośredniego porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No nie zupełnie, w porównaniu do 137BTi + H800 - 196 ma mniej kanałów, mniej opcji (np poziomy, faza) , i zapewnia mniejszą swobodę w doborze wartości (np częstotliwości na zwrotnicy), skądś się cena wziąć musiała bo przecież nie z samej ceny obudowy i opakowania.

 

Jednakże nie zmienia to faktu że i z tym radiem można zrobić bardzo fajne granie.

137BTi jest niestety dużym rozczarowaniem. Nie odtwarza Flac z usb. Gubi się przy większych pendrive'ach, wczytuje je wieczność. Bt jest bardzo niakiej jakości i działa sporo ciszej od reszty źródeł. Bardzo często przerywa muzykę z telefonu (testowane na kilku). Nie daje się z upgrade'ować. Jest strasznie kapryśne. Rozmowy przez głośnomówiący też kicha.

Pozostaje tylko cd które jest już przeżytkiem.

W zestawie z H800 robi za źródło z gałką głośności. Cała reszta przez RUXa.

 

Chętnie zamienił bym je na jakieś z Aptx czy LDAC z możliwością rozmowy przez głośnomówiący.

Jeszcze wyjście optyczne był by ideał.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...