facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Alternatywa dla HiLevel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:26

Ja miałem na myśli sytuację rozwoju, gdy ktoś przechodzi z wewnętrznego wzmacniacza na RCA.

A ja co innego napisałem :wink2:

Byle do przodu

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5163 postów

Napisano 18 maj 2019 - 20:46

Pytanie jest inne , skąd to utarte przekonanie , ze przepuszczenie sygnału przez wzmacniacz końcowy w jakiś istotny sposób degraduje ten sygnał ?

A ja odpowiedziałem na tę wypowiedź odnoszącą się do wpływu wewnętrznego wzmacniacza na sygnał  :wink2:

### Piszę poprawnie po polsku. ###

#23 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 18 maj 2019 - 21:06

A ja odpowiedziałem na tę wypowiedź odnoszącą się do wpływu wewnętrznego wzmacniacza na sygnał  :wink2:

No dobrze , tylko nie da się zrobić przełaczenia 1 do 1 , tylko trzeba ten sygnał ze wzmacniacza pobrać i "przemienić " na RCA .

A sonicznie jest to suma tego co wnosi wzmacniacz i tego czym zamieniamy ten sygnał na RCA. Takie coś za 20 zl może nie dawać poprawnego obrazu możliwości .

Proponuję skupić się na realnych zjawiskach jakie są udziałem tego sposobu transmisji ,

To mialem na myśli , w zestawieniu ze znikomą impedancją źródła i sygnałem symetrycznym ( zbalansowanym ) jest optymalnym sygnałem do transmisji , porównywalnym z technikami Pro i w załozeniach znacznie lepszym sposobem na przesył sygnału niż przez RCA.

Byle do przodu

#24 mamusa

mamusa

Dwumasa

• SCA Team
  • 1275 postów

Napisano 28 maj 2019 - 11:59

Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Podpięto na prośbę użytkowników, mądre słowa dotyczące różnic między sygnałami, szczególnie w odwiecznych rozważaniach high input vs wyciąganie RCA z jednostki.

Użytkownik mamusa edytował ten post 28 maj 2019 - 12:01

HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

#25 wallace

wallace
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 maj 2019 - 21:17

Jaka jest różnica pomiędzy użyciem konwertera poziomu sygnału audio hi-low i podłączeniem pod wzmacniacz a wyprowadzeniem sygnału do wzmacniacza wyposażonego w funkcje hi input? p.s.Chodzi mi o jakość dźwięku.

#26 SebekDS

SebekDS
  • Użytkownik
  • 421 postów

Napisano 01 czerwiec 2019 - 01:14

Wszystko zależy od klasy konwertera zarówno tego wbudowanego w wzmacniacz jak i zewnetrznego. Przy wzmacniaczach lepszej jakości z wejściem HiLevel nie ma sensu bawić się w dodatkowe konwertery.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych