Skocz do zawartości

Pioneer DEX-P99RS kilka pytań do posiadaczy


machul333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji zmiany samochodu na wiosnę rozglądam się za nowym radiem do auta. Aktualnie posiadam Alpine Cda RI117 z wyprowadzonym optykiem i procesor Alpine H800 wraz z ruxem. Jest źródłem dla 3way, więc z radii 1 DIN został mi tylko właśnie Pioneer 
DEX-P99RS, który może go zastąpić (HX D2 odpada ze względu na wygląd i brak USB) całe pasmo jest cięte aktywnie i przy tym chciałbym pozostać. W nowym aucie radio nie będzie totalnie pasować wizualnie oraz odpada montaż 2 paneli. Musiałbym montować stację 2 DIN, czego akurat nie chce robić, ponieważ w tym konkretnym modelu auta oryginalna ramka pod dużą stacje to biały kruk, a za jej cenę miałbym praktycznie 2 procesor H800.


Najbardziej mnie interesuje opinia kogoś, kto wymieniał właśnie między H800, 99RS,czy jest duża różnica w brzmieniu ? Sam nie znalazłem w sieci porównania właśnie tych konkretnych.

Udało mi się znaleźć info, że panel przedni jest ze szkła ? Prawda to, czy jest to jakiś twardszy plastik po prostu ?

Oraz może ktoś posiada to radio wraz z BTB-200 interesuje mnie czy radio automatycznie połączy się z tel. z androidem ? W instrukcji niby jest, że jeśli telefon będzie gotowy (uruchomione Bt i sparowany wcześniej) to połączy się automatycznie, ale doświadczenia wiem, że działa to, jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Najbardziej mnie interesuje opinia kogoś, kto wymieniał właśnie między H800, 99RS,czy jest duża różnica w brzmieniu ?
Różnica w brzmieniu jest duża. Te źródła grają zupełnie inaczej. Klasa brzmienia podobna. Moim zdaniem na korzyść H800, choć dex-p99rs to również klasa źródło.

Pioneer gra lepiej technicznie(łatwiej ustawić scenę) Alpine moim zdaniem brzmieniowo jest lepszy a może jedynie inny. Nie jest to jakaś przepaść, być może przyzwyczajenie do Alpine'a(od zawsze go lubiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam za bardzo nawet, z czym porównać, zacząłem zabawę od Alpine i ich procesorów H510>H400>H700>H100>H800, Jeśli różnica ma być na poziomie przeskoku z H800 z powrotem na H700, to raczej będę próbował z ukryciem gdzieś ruxa i zostawienie procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z racji zmiany samochodu na wiosnę rozglądam się za nowym radiem do auta. Aktualnie posiadam Alpine Cda RI117 z wyprowadzonym optykiem i procesor Alpine H800 wraz z ruxem. Jest źródłem dla 3way, więc z radii 1 DIN został mi tylko właśnie Pioneer DEX-P99RS, który może go zastąpić (HX D2 odpada ze względu na wygląd i brak USB) całe pasmo jest cięte aktywnie i przy tym chciałbym pozostać. W nowym aucie radio nie będzie totalnie pasować wizualnie oraz odpada montaż 2 paneli. Musiałbym montować stację 2 DIN, czego akurat nie chce robić, ponieważ w tym konkretnym modelu auta oryginalna ramka pod dużą stacje to biały kruk, a za jej cenę miałbym praktycznie 2 procesor H800.

 

 

Najbardziej mnie interesuje opinia kogoś, kto wymieniał właśnie między H800, 99RS,czy jest duża różnica w brzmieniu ? Sam nie znalazłem w sieci porównania właśnie tych konkretnych.

 

Jak dla mnie , to najpierw powinieneś włożyć w swój zestaw radyjko fabrycznie wyposażone w wyjście cyfrowe i porównać na ile zmieni się ( lub nie ) to co usłyszysz w posiadanym juz zestawieniu , a dopiero potem poszukiwać dla niego alternatywy .

Nie wszystko co :działa i da się spakować w std jest tak samo wartościowym sygnałem .

 

 

Osobiście zostawiłbym H800 a wymienił radio na dedykowane z optykiem(7939,44 lub stację 1 din). RUX będzie zbędny.

 

 

Raczej widzę tu coś z serii DVA , pewne napędy w std wysokości 1 DIN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dva 9861ri miałem spięte razem z h700 i nie było dużej różnicy między nim a cda117ri . Ja różnicy nie słyszałem więc w tym co mam to już raczej nic poprawić sie nie da .

 

A Pioneer bardzo mi się podoba z tego powodu że ma ładny front który zgra mi się fajnie z resztą auta oraz USB .

 

 

Ogólnie jestem otwarty na coś nowego a najchętniej to chciałbym osiągnąć coś bardzo podobnego do mojego zestawu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pioneera raczej się zdecyduje ,ale odsluch zrobię dopiero jak go kupię. Wątpię żebym znalazł kogoś z tym radiem a i to zawsze nie będzie to samo , musiałbym testować w swoim aucie.

A jak jest z tym panelem ? Prawdziwe szkło , nie będzie się rysować? . Na pewno jeśli je kupię to będzie miało zmieniony kolor wyświetlacza na taki jak w starym audi. Ale to już akurat łatwo zrobić w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dva 9861ri miałem spięte razem z h700 i nie było dużej różnicy między nim a cda117ri . Ja różnicy nie słyszałem więc w tym co mam to już raczej nic poprawić sie nie da .

 

A Pioneer bardzo mi się podoba z tego powodu że ma ładny front który zgra mi się fajnie z resztą auta oraz USB .

 

Nie minęły dwa tygodnie , od czasu gdy istniał wątek o możliwościach w kwestii budowania dzwięku wysokiej jakości przez poszczególne rodzaje budowy jednostek w CA , w tym z wewnętrznym i zewnetrznym procesorem .

 

Ale jak ma się podobać , to nie ma siły na gusta .

 

Ogólnie jestem otwarty na coś nowego a najchętniej to chciałbym osiągnąć coś bardzo podobnego do mojego zestawu w domu.

 

 

całe pasmo jest cięte aktywnie i przy tym chciałbym pozostać.

 

Teraz to juz każdy wie , o jakiego rodzaju dźwięk chodzi :wink2: , ale rozumiem , ze w domu masz system w pełni aktywny.

Podaj prosze model kolumn , jakiego rodzaju zwrotnice ( czy analogowe czy z DSP ) w ilu drogach i jakich wzmacniaczy używasz .

 

Gdybyś miał pozostać w klimacie Pioneera , to krokiem w dobrym kierunku gdy chodzi o finalna jakośc dzwieku jest P9 , ale USB nie uświadczysz , a wygląd tu nie podejmuję sie oceny , jednym leży innym zapewne mniej , ale jakość wykonania trudno uznać za przeciętną .

Radzio ostatnimi czasy nawracał się Pioneera , może napisze coś na świeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu używam Jamo j-203

Końcówka Hitachi Hma 7500 mk2

I preamp Sony ta-2000esd

 

Miałem okazję kiedyś kupić z identycznych monitorow same wysokotonowe i sredniotowe że zwrotnicami. Miałem zamontować je w aucie i dobrać do nich woofer żeby się z nimi zgrały, ale zanim się na to zdecydowałem to ktoś był szybszy i głośniki się sprzedały.

 

Do rozwiązań pasywnych nie jestem na razie przekonany z tego powodu że nic nie mogę tam zmienić. Sam się nie znam na budowie zwrotnic i musiałbym liczyć na kogoś innego . A przy systemie aktywnym zawsze można usiąść i coś pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu używam Jamo j-203

Końcówka Hitachi Hma 7500 mk2

I preamp Sony ta-2000esd

 

Miałem okazję kiedyś kupić z identycznych monitorow same wysokotonowe i sredniotowe że zwrotnicami. Miałem zamontować je w aucie i dobrać do nich woofer żeby się z nimi zgrały, ale zanim się na to zdecydowałem to ktoś był szybszy i głośniki się sprzedały.

 

Do rozwiązań pasywnych nie jestem na razie przekonany z tego powodu że nic nie mogę tam zmienić. Sam się nie znam na budowie zwrotnic i musiałbym liczyć na kogoś innego . A przy systemie aktywnym zawsze można usiąść i coś pozmieniać.

 

 

 To marzenia można zostawic tam gdzie sa , a realnie pozostać przy tym na co wystarczy sił .

To co użytkujesz w domu nie jest systemem aktywnym , a próba uzyskania podobnych rezultatów przez systemy aktywne w samochodzie ,  jest trudnim tematem nawet dla osób które od dawna zajmują się CA  na rożnym etapie wtajemniczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Radzio ostatnimi czasy nawracał się Pioneera , może napisze coś na świeżo.
Z pioneer'ów mogę zdecydowanie polecić dex-p99R ale tu 2 drogi+subwoofer. Od dłuższego czasu wożę w aucie i śmiało powiem, że w tych pieniądzach trudno o lepsze radio do aktywki.

na tą chwilę dobrze mi znane jedynie DEX-p99R i DEX-p99RS, o DEX-p9R nie powiem nic, nie miałem.


 

 


w tym obszarze skupiają swoje działania "wielcy tej zabawy " .
Wielcy to i owszem ale My maluczcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dążyć do tego co jest w domu?

 

Jeśli się podoba to, czemu by nie ?

 

Bo być moze taki mamy utrwalony obraz poprawnego grania , tak prezentowana jest większość sprzętów postrzeganych z wysoka jakością reprodukowanego dźwięku , w tym obszarze skupiają swoje działania "wielcy tej zabawy " .

 

 

Dla mnie punktem odniesienia jest to, jak zagra dany utwór na sprzęcie domowym, gdzie są o dużo lepsze warunki do odsłuchu, a głośniki mam rozstawione praktycznie tak jak powinna wyglądać scena w aucie.

Więc jeśli konkretny utwór przesłuchuje w domu, to wiem, jak powinien zagrać w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...