Skocz do zawartości

Dziwne trzeszczenie po zmianie radia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zmieniłem swojego noname Kenwooda na Alpine 9853R. Dokupiłem do tego kabel AUX <-> AiNET, żeby móc posłuchać coś z telefonu i od tego czasu mam problem. Otóż co jakiś czas nagle wszystko zaczyna trzeszczeć, strzelać i piszczeć. Czasem lewy kanał, czasem prawy. Dzieje się to tylko gdy radio ustawione jest na AUX. Jak przełączę na np CD to problemu nie ma (jeśli przełączę, gdy trzeszczy to również jak ręką odjął). Jeśli nic z tym nie zrobię, to po jakimś czasie (minuta - dwie) samo zniknie. Dodam, że z poprzednim radiem nie było takich problemów (dlatego myślę, że chyba złe ułożenie kabli można wykluczyć). Piszę ten temat, ponieważ sam nic nie mogę wymyślić. Nie mogę znaleźć żadnej zależności występowania tego trzeszczenia. Jedyne co udało mi się dostrzec to, że często dzieje się to, gdy wjeżdżam z płaskiej drogi pod jakieś choćby niewielkie wzniesienie, ale to też nie zawsze. Jeśli o mnie chodzi to podejrzewam, że coś z tym kablem jednak jest nie tak i to on powoduje problem.

Proszę o pomoc i z góry dzięki za przeczytanie tego wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana raczej nie wchodzi w grę. Brak paragonu, mam ten kabel od czerwca więc raczej nie ma co liczyć, że to facet przyjmie, ale ok. Zakładamy, że kabel jest trefny. Kupić drugi taki sam? Spróbować go w jakiś sposób naprawić? Czy może pozbyć się tego kabla i wlutować się prosto w gniazdo AINET ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Do tego sklepu będę dzwonił w poniedziałek, bo nie jestety jestem w pracy, a sobote mają nieczynne ;/ mam nadzieje, że będą mieli taki kabelek ;) a tak zapytam z innej beczki .. znacie kogoś w miare blisko mnie, u kogo mógłbm posłuchać subwoofera? Zamierzam sobie sprawić skrzynie i chciałbym usłyszeć jak brzmi zamknięta a jak BR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu borykałem się z podobnym problemem w tym modelu, w skrócie, błąd w sofcie aktywnej zwrotki, co skutkowało trzeszczeniem i strzelaniem z głośników. Ale udało się wybrnąć z tego. 

Co do kabla wymień na nowy jak wyżej radzą, sam mam kabel z all za gorszę i działa ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CD i na Tuner to chyba nie występuje. Do tej pory żadnego dziwnego dzwięku. Na aux natomiast od glosnosci gdzies tak 13/14 slychac leciutkie cykanie i szum. Taki szum jakby sie wykrecilio wzmaka na maksa. Znieksztalcenia zakladam. W kazdym razie od tej glosnosci z kazdym kolejnym puntem w gore slychac je coraz bardziej. Tak samo jak to moje trzeszczenie. Byc moze zaklocenia z instalacji samochodu?

 

Edit:

Potwierdzam informację, że trzeszczy TYLKO WTEDY jak wpiety jest telefon. Jak kabel tylko sobie "wisi" to nie slychac zadnych trzaskow. Czyzby wina konkretnie telefonu? Jakby co telefon to iphone 6

 

Edit2:

Podlaczylem jeszcze 2 inne telefony. Na kazdym slychac rozne dziwne dzwieki. Moja teoria jest taka. Mam puszczone kable sygnalowe razem z glosnikowymi. Na tamtym radiu nie bylo problemu ale tutaj jest a wiec. Sygnal z telefonu (nawet gdy nie odtwarza nic to jakis sygnal jest) idzie do radia. Ten do wysyla do wzmaka. Wzmak wiadomo wzmacnia sygnal i wraca do glosnikowymi do glosnikow a jako ze leza kable obok siebie to podczas powrotu wzmocnionego sygnalu, rca ten sygnal chwyta i wysyla do wzmaka. Czy takie cos jest mozliwe? Kable podobno maja 3 ekrany. Sa to kable kicx. Dodam ze gdy podpialem ostatni telefon to pykanie slycuac non stop. Inne niz wtedy ale slyszalne caly czas. Bez przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jeszcze kolejnych próbach dochodze do wniosku, że to wina telefonu. Gdyby to były kable to działoby się tak cały czas. Podpiąłem jeszcze inny telefon i on miał jeszcze ciekawsza przypadłość. Jak był podpiety to każde dotknięcie ekranu dotykowego powodowało zniekształcenia. Pytanie teraz jak to zlikwidować i czy się w ogóle da? Mam 2 pomysły. Albo kupić interfejs ipod i starego ipoda, ale to nie musi rozwiązać problemu, albo założyć jakiś eliminator zakłóceń, ale osobiście wątpie, że coś to da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnałówki nie mają tutaj nic do gadania. 

 

 


Po jeszcze kolejnych próbach dochodze do wniosku, że to wina telefonu

 

 


Podpiąłem jeszcze inny telefon i on miał jeszcze ciekawsza przypadłość.

 

:huh:

 

Myślę że przyczyna leży w ai necie, chyba że obydwa telefony uszkodzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem 3 telefony i każdy miał jakiś problem. Swój telefon podpinałem też pod głosniki 2.1 takie komputerowe, i również podczas dotykania go a szczególnie home buttona były zakłócenia. Może rzeczywiście ten telefon ma jakieś przebicia zakłóceń. Będę pisał tutaj w miare kolejnych prób i testów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...