Skocz do zawartości

4 z 6 głośników nie działa, kwestia podpięcia czy radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, kupiłem samochód który najprawdopodobniej miał aspiracje na bycie jeżdżącą dyskoteką. Nie mam nic przeciwko temu. Wręcz przeciwnie, cieszy mnie ten fakt bo od zera sam bym się za to nie zabrał. Świadczy o tym mnogość głośników i ledowe oświetlenie wewnątrz :rotfl:  Aktualnie w kabinie mam po 2 głośniki (prawdopodobnie mid-bassy) na przednich drzwiach i jeszcze jeden na tylnich + tweetery i subwoofer. W sumie jest to 9 głośników. W przednich drzwiach są zamontowane głośniki których nie mogę zdemontować bez zdjemowania boczków za bardzo, prawdopodobnie seryjne post-20551-0-76994400-1488651062_thumb.jpgoraz dołożone blaupunkt gtx 102.post-20551-0-08149400-1488651174_thumb.jpgpost-20551-0-35074400-1488652229_thumb.jpg Z tyłu jedyne działające głośniki wewnątrz kabiny są zaszyte w drzwiach że nawet nie mogę im zrobić zdjęcia. W bagażniku wzmacniacz magnat edition two limited post-20551-0-45638500-1488651463_thumb.jpgpost-20551-0-29332500-1488651245_thumb.jpg i sub  audioactive post-20551-0-05023000-1488651210_thumb.jpg w prawdopodobnie ręcznie robionej tubie. Istnieje podejrzenie że przed sprzedażą radio zostało zastąpione jakimś szrotem, mianowicie aeg cs mp 850 btpost-20551-0-84123100-1488651373_thumb.jpg. Aktualnie działają głośniki tylko w tylnich drzwiach i woofer. 4 głośniki z przodu milczą, lewy tweeter też milczy, a prawy coś tam próbuje, być może jest uszkodzony. Chciałbym uruchomić resztę głośników, nie wiem za bardzo właściwie do czego one są, a raczej do czego powinny być podpięte. Wyjąłem radio żeby zobaczyć czy nie ma tam jakichś wolnych przewodów post-20551-0-51444400-1488650989_thumb.jpgpost-20551-0-24235400-1488651001_thumb.jpgpost-20551-0-01242300-1488651014_thumb.jpgpost-20551-0-46115900-1488651030_thumb.jpg, ale  jest tylko jedna wtyczka nie podpięta post-20551-0-80825300-1488651043_thumb.jpg która chyba służy do podpięcia sterowania z kierownicy które aktualnie nie działa. Mam w planach kupno nowego radia za około 500 zł i tweeterów jeśli okaże się że są zepsute. Pacjent to Astra G, 2003. Nie wiem dokąd powinny prowadzić przewody takich dodatkowych głośników, czy do radia się jakoś podpina je wszystkie, nie wiem też jak by to miało być podpięte czy do wzmacniacza. Nie wiem gdzie obecnie są podpięte lub gdzie nie są :mur: . Czy ktoś jest w stanie wysunąć jakieś hipotezy odnośnie tego dlaczego te głośniki nie grają, co można sprawdzić, jak to powinno być zrobione?  :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebac z tylu za radiem czy sa gdzies schowane wolne przewody, rozkopac bagaznik w poszukiwaniu tego samego, rozebrac drzwi I sprawdzic jakie kable do czego ida.

Nie ma drogi na skroty, za duzy balagan, za duzo glosnikow:p

Rada: wymontuj wszystkie, zrob przod jak nalezy I ciesz sie graniem. Prosciej I z duzo lepszym efektem.

Przy tylu glosnikach nie zgranych czasowo, kazdy inny I nie wiadomo jaki, charczenie I bol glowy gwarantowany!

Radze zaczac od elementarza dla poczatkujacych I rozebrania calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, ja bym się nie specjalnie cieszył z bieżącego stanu rzeczy. Tutaj niestety trzeba zacząć od wymontowania każdego głośnika i sprawdzenia, czy dochodzi tam sygnał.

Jeśli ktoś odstawił taką druciarnię, to osobiście wolałbym się upewnić, czy jest to zrobione bezpiecznie. Najpierw sprawdź, jak wygląda i skąd jest brane zasilanie radia, czy nie ma jakiś zawiniątek z kabli związanych izolacją. Podobnie z zasilaniem wzmacniacza od subwoofera, skąd jest wzięta masa, jak ona się trzyma, skąd brany jest plus, jak on się trzyma, czy przewód jest ODPOWIEDNIO zabezpieczony bezpiecznikiem, czy jest bezpiecznie to wszystko umocowane. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się jeszcze z lekturą wysyłaną nowym na forum, to zapoznaj się z nią, ze szczególnym naciskiem na FAQ Nazara - to jest biblia, bezdyskusyjne podstawy.

Ode mnie jeszcze tyle, żebyś zachował ostrożność przy testowaniu tweeterów, bo bez odcięcia pasma możesz je usmażyć. Druga sprawa - olej te niebieskie głośniki i zostaw sobie tylko dwudrożny przód i subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebac z tylu za radiem czy sa gdzies schowane wolne przewody, rozkopac bagaznik w poszukiwaniu tego samego, rozebrac drzwi I sprawdzic jakie kable do czego ida.

Nie ma drogi na skroty, za duzy balagan, za duzo glosnikow:p

Rada: wymontuj wszystkie, zrob przod jak nalezy I ciesz sie graniem. Prosciej I z duzo lepszym efektem.

Przy tylu glosnikach nie zgranych czasowo, kazdy inny I nie wiadomo jaki, charczenie I bol glowy gwarantowany!

Radze zaczac od elementarza dla poczatkujacych I rozebrania calosci

Właśnie dzisiejsza ekspedycja miała to na celu, za radiem nie znalazłem nic oprócz tej kostki która jest na zdjęciach. W bagażniku tylko zasilanie do wzmacniacza i ze wzmacniacza dwa przewody do tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz zostalo napisane w poprzednich postach.

1. Przeczytaj lekturke,

2. Sciagnij tapicerke, sprawdz jakie kable ida do glosnikow,

3. Oblukaj instalke radia I pieca, bo smierdzi druciarnia,

4. Zrob przednie drzwi z tego co masz, wyglusz, wywal coaxy,

 

Jakies druty moze sa w drzwiach, jak nie to poloz nowe, tylko dobrze zarob koncowki wszystkich przewodow.

 

Patrz po innych instalkach, czytaj I sie ucz. Problemy poczatkujacych byly omawiane wielokrotnie.

Pamietaj, ze lepiej zrobic raz a dobrze nawet budzetowe granie, niz poprawiac kilkukrotnie guano po poprzednim wlascicielu (lub co gorsza po sobie) I dalej sie pienic bo nie gra

 

Przeczytaj uwaznie raz jeszcze post uzytkownika TomoMadej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz zostalo napisane w poprzednich postach.

1. Przeczytaj lekturke,

2. Sciagnij tapicerke, sprawdz jakie kable ida do glosnikow,

3. Oblukaj instalke radia I pieca, bo smierdzi druciarnia,

4. Zrob przednie drzwi z tego co masz, wyglusz, wywal coaxy,

 

Jakies druty moze sa w drzwiach, jak nie to poloz nowe, tylko dobrze zarob koncowki wszystkich przewodow.

 

Patrz po innych instalkach, czytaj I sie ucz. Problemy poczatkujacych byly omawiane wielokrotnie.

Pamietaj, ze lepiej zrobic raz a dobrze nawet budzetowe granie, niz poprawiac kilkukrotnie guano po poprzednim wlascicielu (lub co gorsza po sobie) I dalej sie pienic bo nie gra

 

Przeczytaj uwaznie raz jeszcze post uzytkownika TomoMadej

 

Jasne, wszystko posprawdzam. Zauważyłem dzisiaj jeszcze że prawy tweeter włącza się dopiero jak dość głośno puszczę muzykę, jak cicho to w ogóle nie gra. Prawy gra cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Niezle szambo. Ja obstawiam że aktualnie wszystkie głośniki poza subem są pędzone z radia, co sugeruje mostek w którym jest spiety wzmacniacz - najprawdopodobniej pędzi suba.

 

Jeśli chodzi o całokształt, to sugeruje zająć się przodem, tył wywalić i sprawdzić instalacje jak już sugerował Tomomadej. Nawet jeśli odpalisz wszystkie głośniki to nie będziesz w stanie zrobić dobrej dyskoteki z tego, ani uzyskać przyzwoitego brzmienia, przez haos który istnieje w całej instalacji.

 

P. S. Radio nie musiało być podmienione, pasuje do caloksztaltu.

 

P. S. 2. Jeśli chcesz coś poprawic za 500 zł to nie wiem czy jest sens rozpoczynać zabawę, chyba że uda Ci się sprzedać trochę klocków które nie są potrzebne.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Niezle szambo. Ja obstawiam że aktualnie wszystkie głośniki poza subem są pędzone z radia, co sugeruje mostek w którym jest spiety wzmacniacz - najprawdopodobniej pędzi suba.

 

Jeśli chodzi o całokształt, to sugeruje zająć się przodem, tył wywalić i sprawdzić instalacje jak już sugerował Tomomadej. Nawet jeśli odpalisz wszystkie głośniki to nie będziesz w stanie zrobić dobrej dyskoteki z tego, ani uzyskać przyzwoitego brzmienia, przez haos który istnieje w całej instalacji.

 

P. S. Radio nie musiało być podmienione, pasuje do caloksztaltu.

 

P. S. 2. Jeśli chcesz coś poprawic za 500 zł to nie wiem czy jest sens rozpoczynać zabawę, chyba że uda Ci się sprzedać trochę klocków które nie są potrzebne.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Radio chciałem kupić za około 500 zł. Początkowo myślałem że reszta głośników nie działa bo to radio tego nie obsługuje. Zobaczę jakie te głośniki z tyłu są jak znajdę chwile czasu, dam znać żeby wiedzieć czy coś warte. Do wzmacniacza jest tylko tuba podpięta. Tweetery chyba też wymienie, wydaje mi się że są słabe. Tymbardziej że lewy się tylko czasem włącza. Te głośniki z przodu przednich drwi też wymontuje zobaczę co to za model, może też się okaże że są coś warte. Jakbym wymontował z przednich drzwi te tylne blaupunkty to zostane z dziurami w drzwiach, jest to dobre miejsce na głośniki? Czy w ogóle jest sens tyle tego do samochodu pakować? W domu zawsze wybieram 2.0. Jakbym miał duże pomieszczenie to może bym myślał o 2.1 ale samochód to taka mała przestrzeń że ja nie rozumiem dlaczego tam jest tak nawalone tych głośników. Mały edit, rozebrałem przodek, dostałem się do przestrzeni za radiem i są tam wolne przewody ale raczej nie związane z radiem bo pojedyńcze i często z kostkami, ogólnie nawalone pełno taśmy izolacyjnej która miejscami już poodpadała i grzebiąc udało się zrobić zwarcie (nie sądziłem że odłączanie akumulatora będzie konieczne). Burdel jest niezły, ale kabel zasilający wzmacniacz z akumulatora wygląda na solidny. Swoją drogą biorąc pod uwagę najgorszy scenariusz tj. wywalenie wszystkich dotychczasowych głośników i wstawienie nowych + radio, a sub zostaje czyli 2 tweetery, 2 mid-bassy i radio to już może być zdaje się koło tysiąca złotych, jeśli dobrze myśle? Mam nadzieje że drzwi są wygłuszone, sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na druciarnie i ilosc przypadkowych glosnikow watpie w wygluszenie furtek...

Mialo byc glosno jak pod remize podjedzie I tyle:p

 

 

Dam ci dobra rade

Jezeli chcesz by to zagralo, wymontuj doslownie wszystko, kazdy jeden glosnik, radio. Usun kable, daj po jednej nowej wiazce od radia/wzmacniacza do drzwi, nie montuj nic pod ten burdel po magiku, szkoda zeby sie cos spalilo.

Jezeli jakies kabelki zasilajace radio sa na tasme izolacyjna - popraw je, zalutuj I daj koszulke termo.

Wtedy jak bedziesz mial wszystkie glosniki na stole wybierze sie "najlepsze z nich" ktore mozesz zalozyc.

Chyba ze kupisz inne:) Dosc fajny zestaw odseparowany kupisz juz w okolicach 300zl.

Zalezy czego oczekujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem porządek z tym bałaganem, wywaliłem te blaupunkty które notabene grają nie tak źle ale były podpięte na zasadzie powsadzane byle jak druty w złącza od tych głośników z przodu drzwi i pociągnięte do końca drzwi. Wydaje mi się że głośniki z tyłu przednich drzwi będą psuły scenę. Udało mi się po całym dniu roboty uruchomić te głośniki z przodu, są to Clarion SRS 1726, a w tylnich drzwiach są to larion SRR 1726. Tweetery też clariona. Radio będzie wymieniane teraz na dniach. Tylnie drzwi są wygłuszone jakąś taką matą materiałową, prawdopodobnie seryjne wygłuszenie. Przód natomiast jest goły. Będę musiał czymś zakryć dziurę po tych tylich blaupunktach, nie wiem czy naklejenie maty bitumicznej od wewnątrz ale na wewnętrzną cześć w drzwi w sensie żeby zakryć tą dziurę od środka to dobry pomysł. Dodatkowo nie wiem czy napędzanie tych wszystkich clarionów z radia jest dobrym pomysłem, może by kupić drugi wzmacniacz i podpiąć pod niego te wszystkie głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze cos ruszylo.

Otwor po blaupunktach zakryj kawalkiem alu blachy (ewentualnie dwa plaskowniki wrzuc) I na to mata. I tak zakryj kazdy jeden otwor w drzwiach przed oklejeniem.

To krok pierwszy:)

Drugi to odlaczenie (calkowite) tylu, I wrzucenie przodu pod wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Będę musiał czymś zakryć dziurę po tych tylich blaupunktach, nie wiem czy naklejenie maty bitumicznej od wewnątrz ale na wewnętrzną cześć w drzwi w sensie żeby zakryć tą dziurę od środka to dobry pomysł. D

Blacha aluminiowa min. 1-1,5mm i do tego blachowkręty lub nity. Na resztę pytań dostałeś odpowiedź wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Został poczyniony postęp, mianowicie zakupiłem radio pioneera z dwoma wyjściami rcaa. Pod jedno wpięty jest wzmacniacz subwoofera. Taka ciekawostka że radio go ogóle nie rozpoznaje subwoofera, zmiana opcji dotyczących subwoofera w radiu nie powoduje nic  Myślę teraz o zainwestowaniu w drugi wzmacniacz i wpięciu głośników przednich do niego. To jak aktualnie prezentuje się ten dźwięk jest na tyle mierne że prawdopodobnie wzmacniacz jedyne do czego się na razie przyda to rozgrzanie się przed zakupem nowych głośników do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...