Skocz do zawartości

Zegarek na rękę


janm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko ze rozmiary kopert tych zegarków to 38-39 mm. Przymierz najpierw w jakimś sklepie, czy nie będą za małe. "Standardowy/nakpopularniejszy" męski rozmiar, w tym budżecie to 45mm. Ja na chudziutki swój zegarek używam 42mm. Jeśli masz gruby nadgarstek, to sprawdź najpierw czy nie będzie źle wyglądała mniejsza koperta na twojej ręce

 

Wiem że w sklepie internetowym swiss można nieodpłatnie ściągnąć zegarek do ich sklepu i przymierzyć. Jeśli ich oferta cię zaciekawi i masz w pobliżu ich sklep, to warto skorzystać i pomacać przed zakupem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...................Festina - mam jeden z zegarków (Festina 6821/3). Przez hobbystów podobno nie lubiana. Od biedy można mówić, że to szwajcar :) Ale ze szwajcara to tylko pochodzenie firmy zegarków (robione chyba w Hiszpanii na podzespołach Citizena). Ogromny plus - wyglądają bardzo dobrze, wręcz świetnie jak za taką cenę. Ale brakuje jej tego czegoś...

 

"Zwykłe" Festiny są nadal robione w Szwajcarii, natomiast złote sikory w Hiszpanii.

Od siebie polecam  tę markę, od 6-ciu lat mam Festinę, pomimo, że jej nie oszczędzam (łącznie z wodą), to nadal jest w świetnym stanie i nigdy nie miałem  żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem sobie taka Festinę (16489). W sumie dość z przypadku ale jakoś bardzo przypadł mi do gustu :)

 

attachicon.gifzegar.jpg

 

Podoba mi się ta festina. Biorę ją mocno pod uwagę przy zakupie tylko z czerwonymi akcentami. Możesz napisać coś wiecej o niej??  Fajna jest też ta F16585/8

http://www.joyeriapato.com/media/wysiwyg/Festina/FESTINA-F16585-8-G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Citizen mam 2 sztuki z systemem Eco Drive nie martwię się żadnymi bateriami :) nigdy nie było żadnych problemów jeden z nich to model Skyhawk tytanium:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3a02d0bf6b69.jpg

 

 

a drugi cos podobnego do tego:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/aa37fdfbe1d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta festina. Biorę ją mocno pod uwagę przy zakupie tylko z czerwonymi akcentami.

 

Nie wiem jak ta czerwona ale niebieska wersja ma fajny bajer z tymi niebieskimi wstawkami, musiałbyś zobaczyć na żywo. Mienią się w słońcu oraz w dobrze naświetlonych pomieszczeniach. Są w kształcie ala "łopatek" i w zależności od źródła światła odbijają światło. Np w ciemności czy wieczorem jak jest szarówka, niebieskiego widać mało, ale jak tylko pojawi się jakieś źródło światła to od razu jest niebieska poświata. Hmm co więcej mogę powiedzieć... nie doszedłem jeszcze jak ustawić 2gi czas :P poza tym zegarek posiada stoper tzn po wciśnięciu guzika sekundnik ustawia się na 12stce no i mierzysz czas. Polecam Ci obejrzeć ją na żywo albo jakąś recenzję :) np tu (akurat wersja z bransoletą, ja natomiast zakochałem się w pasku :D):

 

Nie wiem czy czerwona wersja ma taki sam bajer jak ten niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Citizena Eco dostałem 19 lat temu.... ostatnio go znalazłem w szufladzie, poleżał 10 minut pod światłem i cyk cyk chodzi... jedynie te kwarcowe szybki są lipne troszkę, ale u mnie nie miał lekko.

Teraz mam SW3 Sonego i sobię chwalę, ale typowy zegarek znów kupiłbym Eco, albo Breitlinga Monte Carlo... ale to nie ta pólka cenowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do rysowania też nie można powiedz że to wina marki, bo i tytanowe bransolety łatwo porysować.

Jest tytan i... tytan.

 


Ja ostatnio kupiłem sobie taka Festinę (16489). W sumie dość z przypadku ale jakoś bardzo przypadł mi do gustu
 

Piękna.... miałem Festinę, ale irytowała mnie jej koperta wypolerowanie na lustro i łapanie przez nią rys przy każdym założeniu jej na rękę.

 

Oprocz wczesniej wspomnianego Seiko, mam jeszcze Diesel'a, Casio MUDMAN'a i Tissot'a Seastar 1000 i ten zegarek uwielbiam:) jest chronographem automatycznym z szafirowym szkłem -  wielkim/grubym/ciężkim i na bransolecie :) na pasku jakoś zegarki mi nie leżą, a wręcz przeszkadzają... ale ... gust jest jak *uj każdy ma swój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Również szukam na pasku. A jak jest z jakością wykonania i jakością paska?? sam zegar jest ciężki czy raczej lekki??

 

Pasek jest bardzo fajny, dość masywny i wygląda na wytrzymały. Na pasek oczywiście trzeba uważać... mam tu na myśli chemikalia, wszelkie środki myjąco-piorące, słona woda itp. Jak przeczytasz sobie jakieś opinie, że np. komuś się rozkleił pasek bądź uszkodził w jakiś inny sposób to wiedz, że bankowo nie zrobiło się to samo z siebie. Nan morzem np. raczej z paskiem bym się nie pchał do wody (pomimo iż na zegarku taka kąpiel za dużego wrażenia nie zrobi). Coś za coś. Pasek daje Ci większą lekkość, fajny wygląd i jakby nie patrzeć dobre trzymanie na ręce.

 

Aż taki ciężki nie jest, pasek tu dość mocno zbija wagę. Sam zegarek jest oczywiście dość masywny na pewno daleko mu do wrażenia, iż jest wykonany z plastiku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony_tr dzięki za opinie :ok:

 

 

 

 

Jak oceniasz te zegarki? Jeden diesel wpadł mi w oko :)

 

W sumie to nijak go oceniam, bo... kupiłem go dlatego, że widziałem go u kumpla i mi się spodobał... jest złoty, wyświetla godzinę w negatywie, jest w takim stylu lat 80-90.

Taki: http://zegarownia.pl/zegarek-meski-diesel-anti-intelligent-dz7195 - tylko zapłaciłem za niego sporo mniej, bo 6-7 stów wg mnie to nie jest warte. 

 

Na imprezę w stylu PRL w sam raz ;) szkoda, że nie ma melodyjek ;)

 

Generalnie, na temat zegarków Diesel`a nie mam zdania. Nie interesowałem się co w nich siedzi, ale wg mnie nie są warte swej ceny, a niektóre modele.... wyglądają tak jakby, ktoś zegar ścienny próbował założyć na rękę :szok:  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zegarki DIESEL-a to nie polecam.

Mam ze trzy sztuki + dwie mojej żony i śmiało mogę powiedzieć że wszystkie mają paski do doopy ….

W czterech sztukach pasek "skórzany" się rozwarstwił - a cena samego paska waha się nawet w okolicach 50% lub więcej ceny nowego zegarka.

Świetny design ale z żywotnością już nie tak kolorowo,  dodatkowo odnośnie mechanizmów zauważyłem w najstarszym (mam go ponad 10 lat) od samego początku zegarek się spóznia - i to w skali miesiąca nawet o jakieś 7-10 min.

W kilku sklepach stwierdzono że to taka klasa mechanizmu.

 

Ale niestety tak jest z zegarkami z segmentu Fashion - ma wyglądać i tyle…...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego sikora i potwierdzam że raz na miesiąc musiałem korygować czas :zalamany:

Trochę wprowadzacie kolegę w błąd. Każdy zegarem ma odchyłki czasowe większe lub mniejsze. Najmniej mają mechanizmy z Grand Seiko zaś najwięcej wydłużone mechanizmy zegarków radzieckich.

Zegarki modowe to zegarek w którym płaci się za znaczek na tarczy, a nie jego jakość. Najtańszy mechanizm włożony w ładną kopertę.

 

Lepiej kupić coś od producenta zegarków i cieszyć się przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatach to tak, może być niepunktualny. Ale jeśli mówimy o kwarcach, to bez przesady... Taniochy z rynku są punktualne. U mnie kwarce może mają z 5 sekundy na miesiąc odchyłki, a używam zegarków w cenie od 150zł do 800zł. Wiec można wymagać już punktualnosci, skoro dużo tańsze zegarki są punktualne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarki premium mają w większość mechanizmy in-haus. W zegarkach ze średniej półki najczęściej zdążą się że zegarek kosztuje 3 tys, a w środku siedzi prosty mechanizm z tańszych serii, ale jest różnica. Są to mechanizmy sprawdzone, a nie chińczyki które w ciągu dnia łapią minute spóźnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zegarki modowe to zegarek w którym płaci się za znaczek na tarczy, a nie jego jakość. Najtańszy mechanizm włożony w ładną kopertę.

 

Tak do końca nie jest... CK np wstawia mechanizm ETA (może i najtańszą, ale na pewno jest to lepsze niż, bliżej nikomu nieznany chińczyk) czy do wszystkich to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cena jest tu istotna bo ma wpływ na dokładność, a przynajmniej tą zakładaną. W karcie katalogowej masz coś takiego jak gwarantowana dokładność pomiaru czasu czyli +/- ileś tam sekund. Sprawdzałem to na swojej Festinie ustawiając sekundnik zgodnie z internetowym zegarkiem atomowym (:P) i wg moich pomiarów w półtora tygodnia jest 1 sekunda różnicy. W skali roku jest to niezauważalny błąd zakładając, że np wymieniasz baterie co 2 lata. Z tym, że można mieć mniej szczęścia i akurat trafić model, który ma odchyłkę zbliżoną do skrajnych wartości gwarantowanych przez producenta.

 

Przykładowo wg karty katalogowej ta omawiana Festina ma +/- 20s / miesiąc. Wg tego co sprawdzałem u siebie to będę miał w najgorszym przypadku 3-4 sekundy, nie jest źle. Gorzej jak ktoś trafi w model gdzie zegarek opóźnia lub przyspiesza na poziomie 15s/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...