Skocz do zawartości

Wygłuszenie bagażnika?


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygluszanie bagaznika jak masz lichy bagaznik to powazniejszy problem..

1-jaka moc suba

2-jaki rodzaj suba

App tutaj sie duzo nie przydaje, ja w beemce ostatnio z kolegą wygluszalem bagaznik, niestety maty były bardzo drogie ale poradziły sobie z wygłuszeniem całego bagaznika.

Polece ci Standartplasta bimast sa 3rodzaje ale dla mnie naprawde sie sprawdzaja..Drogie bo drogie, ale jak chcesz cos zrobic-raz a pozadnie.. Wiadomo trzeba zainwestowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze zomer1980, lepiej dać odrazu STP i mieć z głowy. Dekarka trochę pomaga, ale po sobie już wiem, ze w przyszłości tylko coś solidnego. Btw. mam dekarka zrobione drzwi, podłogę, bagaj, trochę dach i komorę grodziowa, oprócz dekarki spray SL miejscami, filc, pianka itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robiłem koledze w Espero wygłuszenie bagażnika i podłogi Soudal'em i uważam, że sprawdza się bardzo dobrze - różnica pomiędzy takim wygłuszeniem, a jego brakiem jest ogromna.

Jeśli ktoś musi/chce liczyć się z kasą, to nie sądzę, aby było konieczne kupowanie jakiś drogich mat - jeśli już to ewentualnie do wykończenia drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)+-->

(ruSki )
moze co najwyzej usztywni troche wieksza powierzchnie blachy i delikatnie wytlumi drgania

 

... no i o to właśnie chodzi przy oklejaniu bagażnika, czy podłogi lub dachu (auta oczywiście :padam: ). Tam gdzie ma powstać jakaś komora o dobrych walorach akustycznych, jak np. drzwi, tam warto dołożyć trochę grosza, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem pykniete mata soudala bagaznik..szkoda zachodu.. Kwestia tez auta jaki ma rezonans jezeli wysoki to tylko pozadne wytłumianie, jezeli auto ma nizszy rezonans-wtedy jest lepiej.. Co do tej Bejcy nie mam nusa wiec sie nie wypowiem jaki rezonans, ale robiłem stp-rewelka az miło..

Soudal w jednych autach sie sprawdzi-w innych narzekaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czytam i czytam o wygłuszeniu wrot w naszych autkach i tak sie zastanawiam co w koncuy wybrac bagaznik podobno zwykła mata dekarska wystarcza a co do drzwi to zdania są podzielone, czy jest różnica między taśmą dekarską a matami ? cenowo wychodzi to podobnie (10 m x 25 cm około 120) a 32 maty po 50 x 25 cm (4-5zł za sztuke) co byście doradzili, co lepiej sie opłaca kupić jesli chodzi o rzeczywisty efekt, który kazdy gołym uchem rozrózni :padam: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzi to podobnie (10 m x 25 cm około 120) a 32 maty po 50 x 25 cm (4-5zł za sztuke) co byście doradzili, co lepiej sie opłaca kupić jesli chodzi o rzeczywisty efekt, który kazdy gołym uchem rozrózni :padam: ?

 

Przy matach za tę kasę, to róznicy nie zauważysz na 100%, chyba, że na korzyść taśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty niby boll po 5 zł za sztuke mozna kupic a słyszalem ze to juz dobra firma :padam: a mam jeszcze drugie pytanie, jesli wygłuszenie ma stworzyć dla głośnika komorę w której zagra to jak niby zatkać te otwory techniczne czy jak sie tam zwą np tam gdzie "rurka z kablami idzie i po przeciwnej stronie tak jak sie drzwi otwierają ? bo z tego co wiem to tam są otwory chyba na odpływ wody czy cos takiego, a moze to ma byc jakby taka prowizoryczna komora gdzie mają być szczelne tyylko 2 sciany (te 2 duze zewnetrzna i wewnętrzna a boki niech są tak jak były ?) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że dekra w niektóry autach to zbawienie w bagaju z racji strasznie lichej konstrukcji. A w solidniejszych konstrukcjach efekt jest sporo mniej satysfakcjonujący po takim zabiegu. to zależy już wszystko konkretnie od auta.

Po wyklej jeszcze plastiki od środka taki zabieg sporo je wycisza. I o zrobieniu porządnie klapy chyba nie mam co przypominać :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie a co z środkiem auta? mam do wyboru taśma dekarska, watolina o grubości 8 cm, oraz duże ilości filcu:) czym mam pociągnąć w aucie, i tak muszę rozbebeszać auto aby puścić przewody, a może wystarczy seryjne wygłuszenie Bmw? Proszę was o odpowiedzi dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...