Skocz do zawartości

Pomoc dla początkującego :)


bury22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Też miałem pytać o "ten rodzaj skrzyń br". Z reguły mniejsza skrzynia jest sztywniejsza za to mają cienką ściankę w porcie BR nie chodzi o zwiększenie powierzchni drgającej? Po co prócz ucieczki pojemnością portu na zewnątrz się to jeszcze stosuje? Dlaczego szczelinowych się całkiem nie wystawia? Przecież zajmuje więcej litrów.. Do spl ze względu na wyższe strojenie są krótsze więc prościej było by to zrobić bez konieczności zwijania portu w L? Czy coś namieszałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dwóch twierdzi że to inny rodzaj skrzyni a nie potrafi tego uzasadnić... Przy czym jeden chociaż do jakiegoś wniosku doszedł :) 

 

O ile mi wiadomo jest to taki sam br jak każdy inny... Dlaczego na zewnątrz? Bo czasami się nie mieści w środku, bo czasami lepiej nie robić zakrętów, bo czasami lepiej zrobić mniejszą skrzynkę a br wystawić (miejsce w bagażniku)... Dlaczego program ma opcję wyboru inside / outside? Bo pewnie automatycznie uwzględnia litraż portu a co za tym idzie całej skrzyni i strojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo chodzi mi po głowie, a swoją drogą wystający br nie zabiera bagażnika ? A port szczelinowe zabiera dużo objętości skrzyni, i dlatego nie widziałem jeszcze małej skrzyni z portem szczelinowym dlatego są ogromne mają po 130 litrów bo 30 litrów port zabiera. Dopiero chce zrobić skrzynie do dbdrag i poczuć to cisnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że zabezpieczone to będzie jako 50mm2 ?:) jeszcze kwestia aku w bagażniku lub kondensator nie wiem co lepsze, a jak aku to czy jakiś przekaźnik trzeba będzie zamontować do zelówki z tyłu ?

Bo czytałem kiedyś ze dwa inne akumulatory podłączone szeregowo będą się nawzajem rozładowywać a nie znalazłem nigdzie tematu bądź wątku czy trzeba stosować przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie wpływu umieszczenia br na zewnątrz skrzyni. Stwierdzenie "zmienia bo tak mówię" to żadna informacja, uzasadnij to o czym mówisz.

Nie bij do mnie bo nie masz powodu. Takie ustawienie portu daje odsunięcie od membrany. Niektórym udaje się w ten sposób zgrać fazowo port i membranę. A mówię o standardowym podejściu do każdej nowej skrzyni czyli znalezienie najefektywniejszego pola powierzchni portu następnie zmianę jego długości. Ja wykonałem port z ponad 20 ringów mdf 18 mm. Podobnie wyglądała też liczba pomiarów ustroju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niektórym udaje się w ten sposób zgrać fazowo port i membranę

 

Może mi się wydaje, bo nigdy nie zwracałem na to uwagi ale przesunięcie fazowe na subie (br-głośnik) jest chyba na tyle małe, że szkoda sobie tym głowę zawracać? Gdyby było inaczej to w H.A. też by chyba występowały takie porty? A jednak i w klasie średniej i wyższej br jest równo z przetwornikiem i jest dobrze... Dopiero te najlepsze konstrukcje uwzględniają przesunięcia fazowe (zarówno portu jak i tw względem sredniaka).

 

Za to jest to bardzo wygodne jeśli chodzi o testowanie strojenia, operujemy samym portem nie zmieniając litrażu skrzyni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...