Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do PC


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Pytanie czy taka zamiana wniesie coś do mojego życia?

 

Nie zmieni bo karta i tak nie będzie obrabiała tegoż sygnału.

 

@UP

 

ESI used to manufacture and sell several products with the AUDIOTRAK brand name.

 

To jest ta sama karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli muzyka w stereo a reszta cyfrowo to lepszym rozwiązanie byłaby przesiadka na X-Fi Titanium HD lub Xonara STX. Obie mają możliwość wymiany OPA a tym samym dostosowania dźwięku pod własne upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten Prodigy też ma możliwość wymiany opamp'ów a kosztuje "czysta" złociszy a nie "szeset" czy więcej. Znając siebie, i tak nie będzie mi się pewnie za bardzo chciało dużo kombinować z wymianami. Dlatego też zależy mi na karcie, która po włożeniu do pudła zagra lepiej/ciekawiej niż mój X-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym OPA zagra tak samo.

 

Poza tym lepiej poszukać używanego X-Fi. Wyjdzie duuuuużo taniej. Ja za swojego (SB0880) dałem chyba 50zł z przesyłką, X-Fi HD na USB wyszedł mnie 30zł z przesyłką a pełny Titanium około 220. Wszystkie działają bez problemu.

Xonary załatwiałem sobie w podobnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takeshi_td, z twojej karty też da się coś porządnego zrobić. W niej także opampy są wymienne ;)

Jak jesteś zainteresowany, to mam do sprzedania X-Fi Music po modach ( o parę złotych doinwestowana ;) ).

Od ostatniego czasu jeszcze bardziej po modach z dodanymi ładnie zrobionymi ekranami przeciwzakłóceniowymi ( wszystkie opampy, kondensatory filtrujące i na zasilaniu - Panasonic FC, Elna Silmic II, Tonerex ). Miała zagościć w pomyśle na CarPC, ale jakoś inne wydatki w koło i coś mi się wydaje, że pomysł "umrze w butach".
 

Myślę o sprzedaży bo pokusiłem się o grafikę w SLi i niestety karta już się nie mieści na mojej płycie ( karty graficzne przesłaniają oba wejścia PCI ), ale od czasu do czasu w wolny weakend zapinam tą kartę i cieszę się dźwiękiem, a tak to siedzę na karcie USB od Creative niestety sporo gorszej, ale to co ona psuje częściowo poprawia preamp lampowy.

 

A tak to do siebie w "normalnej cenie" mogę polecić kartę ESI Juli@ jeżeli komuś nie zależy na dźwięku w grach, a bardziej na odsłuchu w stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Coś w ten deseń:

 

http://cdn.head-fi.org/8/8a/8a1eb6fc_Anexample1.jpeg

http://cdn.head-fi.org/1/12/12580150_Anexample2.jpeg

 

 

 

 


A tak to do siebie w "normalnej cenie" mogę polecić kartę ESI Juli@ jeżeli komuś nie zależy na dźwięku w grach, a bardziej na odsłuchu w stereo.

 

To już lepiej dołożyć trochę i mieć bardziej uniwersalny sprzęt o takim samym jak nie lepszym brzmieniu -> AIM SC808.... lub polować na Titanium HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że tak, tyle że u mnie lutowane elementy są od "fronu", opampy w SMD i całość ładnie zabudowana ekranem.

Rezonatora kwarcowego nie wymieniałem, bo jedyny jaki znalazłem ( sensowny ) kosztował ponad jakieś 300zł o wysyłce nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szybszy :P

 

Ja wtedy gdy szukałem znalazłem tylko coś w jakimś sklepie chyba u "hamerykańców", czy anglików i w cenie jak wyżej pisałem.

Inwestować już nie zamierzam, bo planuje DAC-a, bo nie mam gdzie upchnąć karty wewnętrznej niestety, ale czasem ją zapinam żeby pocieszyć ucho.

 

Na razie testuję preampy lampowe i dzisiaj przyszły nowe przetworniki do monitorów :) , więc na tym się obecnie skupiam ( o ile mam jeszcze siły i chęci po je... robocie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie jak wygląda jakość dźwięku tych kart w porównaniu z radiami samochodowymi? Dużo czytałem na temat samych kart ale porównania nawet ogólnie do odtwarzaczy samochodowych nie znalazłem. Zastanawiam się nad Car PC, i chcę uzyskać jakość porównywalną powiedzmy do pioneera 9600bt, i nie wiem jaka kartaa jest "odpowiednikiem" jakości o oraz czy sama karta nie będzie kosztowała tyle co radio. Czy może nie mogę tych dwóch źródeł dźwięku porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...