Skocz do zawartości

Rodek R2180i jaka moc,sprawność i DF ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. 

Czy ma ktoś jakieś dane dotyczące w/w wzmaka ? Widziałem test na:

http://amp-performance.de/213-Rodek-R2180i.html

Ale mało danych tam jest, jaka jest moc tego Rodka przy 2r ? bo w mostku ma coś koło 600.

Drugie pytanie jak się ma DF przy 2r a mostku przy 4r ? Bo z tego co wiem to w większości wzmaków przy spadku impedancji spada DF, nie wiem jak jest z mostkami. Ciekawi mnie także sprawność tego pieca, jeżeli ma ktoś jakieś dane i mógłby się nimi podzielić to z góry THX :):D

P.S. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego napisz co chciałby nim napędzić ;)....???...

 

....ogólnie miałem ten piecyk na moment i mogę powiedzieć tylko tyle gra dynamicznie z dużym wykopem jeśli tego oczekujesz ;)... pozdr

 

...link do Manuala http://www.e-manual.eu/pl/marki-6/RODEK/34-radio-samochodowe/en-english-jezyk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, piec mam już miesiąc, pędzę nim STX-a SW 12 2x4 w BR, gra to jak dla mnie bardzo dobrze. 

Widziałem manuala ale dziwnie mnie jedna rzecz, w manualu jest:

2 x 180 RMS 4ohm i 1x 380 RMS 2 ohmy, ale z tego co "zauważyłem" to dwu kanałówka, dla czego producent nie podał mocy wzmaka przy 2 ohmach na dwa kanały ? 

Druga sprawa to DF, z tego co mi wiadomo DF spada wraz z impedancją np 300 przy 4ohmach, 150 przy 2 ohmach, to jaki jest DF przy mostku ? np 4 ohmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już chyba coś mi się z oczami robi ;) sorki...cały czas myślałem o modelu 2180A :P...

 

 

R2180i...

2x 185 Watt (RMS) 4 Ohm

1x 390 Watt (RMS) 4 Ohm ... także wygląda na to że nie jest stabilny przy obciążeniu dla 2ohm :/ Takie dane zlalazlem na stronie z niemieckiego audio forum ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwnie to popisane i dla tego pytam. 

Na obudowie piszę min 4R Bridge, więc wolę nie testować bo wystarcza mi tyle ile jest :D 

Pytam ile mocy przy 2R na kanał bo teoretycznie połowa mostka, czyli w tym wypadku ok 300 RMS.

Te 2R w mostu to raczej nie przy fabrycznych bezpiecznikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pędzę tym piecem STX-a SW 12 2x4R spiętego w 2R, sub gra na ok 80% gain, ustawione standardowo, w moim przypadku radio na 28 i kręcimy gainem, przy +90% już było słychać trzaski i dałem mniej i nie ma żadnych zniekształceń ale po dłuższym "graniu" z 20/30min na volumie 28 ( nie więcej) czuć w bagaju lekki "zapach" jak by się cewki "przypalały". Sub ma 300W RMS, wzmak ma około +/- 310/300 RMS, więc dla tego pytam ile faktycznie ma ten piec bo zaniepokoił mnie ten "zapach" w bagaju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jest to mój pierwszy sub, cena nie powala ale patrząc na suby z tego budżetu to raczej nie ma konkurencji, mówię oczywiście o nowych. 

Słyszałem że te suby wytrzymują około 310 RMS i powyżej cewki wypadają ze szczeliny, więc staram się nie katować go tylko jest problem bo nigdzie nie ma podanej mocy przy 2R i tak można "celować" ile "może" być i ciężko wyczuć ile to "dość" dla suba. 

Fota ustawień wzmaka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że z głową :D Tylko problem jest taki jak chce się po pompować to zaraz coś czuć, nie chce cewek popalić. Zniekształceń nie ma, bo jestem dość wyczulony na takie rzeczy, spróbuje inaczej ustawić radio i gaina ( 25 volume i gainem zabawa), strojenie ma coś wspólnego z tym grzaniem się cewek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zniekształceń nie ma, bo jestem dość wyczulony na takie rzeczy
z tego powodu te glosniki maja taka opinie jaka maja...

dochodzimy do kresu mozliwosci glosnika, nie slychac znieksztalcen az tu nagle "stuk" i cewka wyskakuje ze szczeliny z charakterystycznym odglosem...

 

 

 


w moim przypadku radio na 28 i kręcimy gainem, przy +90% już było słychać trzaski i dałem mniej i nie ma żadnych zniekształceń ale po dłuższym "graniu" z 20/30min na volumie 28 ( nie więcej) czuć w bagaju lekki "zapach" jak by się cewki "przypalały".
jakis miesiac temu robilem klientowi skrzynie b-r pod JLa... zabral ja tuz po tym jak przykleilem ostatni kawalek kocyka...

po 2 dniach wraca z narzekaniami "dlugo to jeszcze bedzie smierdzialo?"

zagladam do bagaznika a tam dym ze spalonej cewki wydobywa sie z b-r :D

 

to co czujesz to wypalany klej z uzwojenia i karkasu. troche posmierdzi i przejdzie. 

ale nie zmienia to faktu ze musi sie mocno grzac skoro grasz na maxa mozliwosci ;)

 

jak zauwazyles glosniki drogie nie sa... wiec graj z glowa jak to koledzy napisali i sie nie przejmuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, znam możliwości tego suba bo u kolegi też grał w BR pod Rodkiem tyle że 4ch i też dostawał z 300 RMS, po około 4 latach się cekwa rozleciała :D

Zaczęło się od tego że może kable się topiły bo wrzuciłem jakieś byle jakie bo nie miałem pod ręką żadnych konkretnych, w któryś dzień pograłem sobie chwilę "ostro" otwieram bagaj a tu śmierci jak cho**ra, myślę pewnie kable się topią, wymieniłem na 2x 2.5mm2, i też to samo, wyciągnąłem suba, oglądam przez otwory wentylacyjne ale nie widać okopconych drutów.

Apropo możliwości suba to tak jak mówiłem ustawiłem dość wysoko sygnał z radia ale i tak słucham niżej i też gain jest przykręcony żeby nie było zadymy.

Co do tego kleju z początku nic nie było czuć, po paru dniach grania powoli zaczęło śmierdzieć aż na serio było czuć w całym aucie. 

Uspokoiłeś mnie Pawle :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko z głową... u mnie na chwilę obecną slick15 (500rms i bardzo niska cewka) lata pod piecem 800rms i nie umiera... a jak się chce więcej pompować to trzeba się liczyć albo z dekapitacją STXa albo z zakupem czegoś mocniejszego. A jeśli chodzi o piec to nie kumam, masz go spiętego w mostku w 2r? Jeśli tak to nie chcę cię niepokoić ale ten rodek ma ponad 600rms@4r więc w 2r będzie tyle samo albo więcej (zależy ile zasilanie da radę)... chyba, że sub podpięty pod L albo R chan. to wtedy będzie dostawał te ok 280-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demondemidi aż taki hardcor nie jestem żeby pędzić suba 300 RMS na mostku ponad 600 RMS :D, po za tym rodek ma min 4 omy mostek więc nie ryzykuje bo STX mi wystarcza na moje potrzeby :)

Z tym DF to prawdopodobnie w mostku będzie 300, bo to 4 omy więc, zastanawia mnie jedna rzecz, czy przy tym subie będzie różnica 150 DF a 300 DF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też obstawiałem, ale widziałem już wielu wariatów (choć bardziej pasuje określenie głupców) którzy zapinali blaupunkty GTs pod mostki 500-600rms tłumasząc, że sub przecież musi być w mostku... suby szybko kończyły żywot a właściciele zdziwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą, że jesteśmy tu w gronie może 5% ze wszystkich posiadających jakieś tam CA i jednocześnie 90% wszystkich, którzy wiedzą co robią i potrafią z głową tym CA operować  :wink:

 

Pamiętam jak znajomemu wrzuciłem robionego przeze mnie GDNa 25 (tak tonsil) na deczko zmienionych podzespołach (w granicach 200rms) w klozecie w zestawie z BOA 9090 do bagażnika matiza (chciał zobaczyć jak będzie z subem) i wystroiłem mu na grzeczne granie z lekkim wykopem. Na następny dzień dzwoni i mówi, że sub nie działa... wyciągam głośnik z budy a tam karkas urwany przy membranie  :szok: Karkas dawałem tam ze zdrowego alu więc się lekko zdziwiłem i pytam jak to się stało, w odpowiedzi usłyszałem "fajnie grał to mu podkręciłem"... A taki ładny half self made mi wyszedł  :mur1:

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...