Skocz do zawartości

Budżetowa frezarka


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CMT to wysoka półka, ja kupuje globusa i marketowe z JULA. Globus, mam tylko z jednym problem, długi z łożyskiem dolnym, niestety był krzywy od początku, oddałem na gwarancję której nie uznano, sprawa co prawda nadal się toczy, mam nadzieje że jednak dadzą mi nowy frez. Jeżeli chodzi o te złomki z JULA, są tanie i warte kasy, wytarcza mi na kilka frezowań, najczęściej psują się łożyska.

 

Fajne frezy ma Bosch(w miarę cenowo ok), Globus wcześniej wspomniany(też dobra cena względem jakości), Makita(całkiem całkiem, ale mogłyby być tańsze i lepiej dostępne). 

 

Moja frezarka to jednoręczna/kombajn Makita, moc 700W, jestem z niej zadowolony, moc spokojnie starcza do frezowania nawet 30mm jednorazowo, ale frezy słabo to znoszą. Ogólnie dbam o sprzęt więc staram się delikatnie użytkować frezy i frezarkę. Najgorsza jaką miałem to eurotec, zjebał* się już na drugim frezowaniu... Obecna jest bardzo fajna, ma dużo przyrządów które ułatwiają pracę, kosztuje 700zł, ale w pełni wykorzystane te 700zł więc polecam każdemu. Model rt0700cx2j. Jedyne czego brakuje to możliwości montażu freza o trzpieniu 12mm, ale to chyba za mała frezarka. 

 

Przy okazji Globus ma politykę taką że większe długości i średnice freza daje tylko na trzpieniu 12mm, więc niestety ale trzeba szukać wtedy w innych firmach. Nie kupisz frezu szerokiego dwupłytkowego np 20mm o trzpieniu 8mm tylko i wyłącznie 12mm. Wtedy można ratować się innymi firmami lub mieć frezarkę która ma wejścia 6-12mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przy okazji Globus ma politykę taką że większe długości i średnice freza daje tylko na trzpieniu 12mm
bo to ma uzasadnienie.

uzywales kiedys dedry fi 10 o dlugosci roboczej 50mm? on "dzwoni" przy nawet dotknieciu materialu :P

czyli 8mm to zbyt cienki trzpien na wieksze srednice i wieksze dlugosci


ja od siebie polecam frezy węglikowe do aluminium

kupilem chinczyka na probe

1dc12fc5d56b2cf65ee6f6b448b14ae8_1505043b97f709053bf0635748ac1bbb14bc554_150504364291c0d470ab210f7950c0e8e01efd7_1500395

 

opor stawiany podczas frezowania duzo mniejszy niz przy klasycznych frezach

niestety nie mam warunkow zeby przetestowac pelnie jego mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak najbardziej używałem i posiadam taki frez, ale mam również globusa premium i jest głośniejszy mimo że krótsza część roboczą ma ale jego płytki są fenomenalne do cięcia materiału, frezarka się nie męczy, a wióry lecą grube, no chyba że to MDF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...