Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz takowa zwrotnicę ...?

nie mam... ale moze są jacyś "magicy" co mogą takową dołozyć... chociaz w sumie jak ktoś ma taką zwrotke to można ją zastosować przed wzmacniaczem

 

Mastah, jak będziemy robić pierścienie pod moje to od razu będziemy kombinować z maskownicami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Nie miej pretensji, pisałem nei raz ze musiał bym miec dystans albo zlecenie na komplet to moglbym spasowac maskownice... To handmade, pozniej bedzie opluwanie na forum ze luzna albo trzeba było "zywica zalewać bo nie szczelne..."

 

Podeślij mi Mastek adres na PW to wyślę ori ramkę i maskownicę od F1ki są naprawdę bardzo ładne i śmiało mogą posłużyć za wzór do wykonania customowych z jakimiś tam małymi korektami.



 

Marcin co to znaczy.....chyba że......czyżby kolejny przeciek do medii :rotfl:

 

A ja nie wiem... Baw się... :)

Przecież Ci mówiłem w rozmowie ,że jak skończysz to jakoś się spikniemy  Arkiem na minispota gdybym się wybierał w Wasze strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pisze, że nie ma i oszczędza 5 ciu stron dyskusji. Proste? Proste.. :)

 

 

 

Dobra, czas zbastować. Szkoda tematu, bo także jestem ciekaw rozwoju tematu i wymiany info o tym SS. A tak to znowu wyjdzie ,że panowie się zatroszczyli ,że fajny temat umarł zamknięty.

Wszystko wskazuje na to że masz rację.............kolejny ciekawy temat zostanie zbesztany .............."wojna północ -południe trwać zawsze będzie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groh , przestań szukać potwierdzenia i pytać o te przetworniki , to są głośniki najwyższej klasy i zagrają tak dobrze , jak je zaaplikujesz i zasilisz . Na pewno nie będą najsłabszym elementem twojego systemu , tylko zadbaj o poprawne strojenie i betonowe drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Groh , przestań szukać potwierdzenia i pytać o te przetworniki , to są głośniki najwyższej klasy i zagrają tak dobrze , jak je zaaplikujesz i zasilisz . Na pewno nie będą najsłabszym elementem twojego systemu , tylko zadbaj o poprawne strojenie i betonowe drzwi :)

 

A ja jednak proponuję je sobie odsłuchać u kogoś, bo mają specyficzne misiowate granie, potężne na basie i fundamencie ( tutaj naprawdę potrafią zaimponować) ale nie każdemu może się spodobać ta lekka kluchowatość w porównaniu choćby do żywości grania Kappy( wolę się oprzeć na porównaniu tego co znam i mam.. :rotfl: )




tylko zadbaj o poprawne strojenie i betonowe drzwi :)

 

Potrafią poruszyć fotelem kierowcy.... Więc w drzwiach także sporo wiatru zrobią i pokażą wszelkie niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają specyficzne misiowate granie

lekka kluchowatość

...i takie same mam spostrzeżenia o wersjach home, to samo z głośnikami Usher... Nie moje granie :)

Sprawdź Marcin, czy Ci się fotele nie poluzowały :D

 

 

Perfect u mnie graja jako wersja TEC'a , czasami jestem w 3city i możemy się ugadać na odsłuch :)

Bardzo chętnie, nie w formie rywalizacji i jakiegoś tam przechwalstwa czy szydery, a wnoszącego bogatą wiedzę odsłuchu :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo chętnie, nie w formie rywalizacji i jakiegoś tam przechwalstwa czy szydery, a wnoszącego bogatą wiedzę odsłuchu :super:

Spoko , staram się nie rywalizować nie zdrowo , zapraszam do Olsztyna na zawody , chętnie Cię ugościmy i posłuchasz fajnych furek :)

i takie same mam spostrzeżenia wersji home, to samo z głośnikami Usher... Nie moje granie :)

A ja w 3 drogach go uwielbiam , nie czuje bardz spadku szybkości , a wali kickiem i basem jak oszalały :D



Przetworniki o ktorych mowa, w 3 drogach, przy podziale 1.6 / 6db , choć na wyższy podział bym ich już nie brał.

 

4.jpg

 

13.jpg

 

Przy czym drzwi europejskiego sedana czy tam hatch/coupe to pikuś przy tamtych kobyłach :)

W 2 drogach przy Morelu Supremo ( autor takie ma ) aż nadto . W domówce przy 15 L CL zapierdziela aż miło z prawie każdym Tweeterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź Marcin, czy Ci się fotele nie poluzowały :D

 

Nie mogą... dalej są luzem na podłodze nie wsadzone w szyny... :rotfl:




A ja w 3 drogach go uwielbiam

 

Jak ktoś lubi, jego barwę to tak.

nie czuje bardz spadku szybkości , a wali kickiem

 

A ja mając bezpośrednie porównanie z żywą i muzykalną kappą odczuwałem jednak ,że mógłby szybciej, także na dwoje babka wróżyła... Mi średnio leżał ten zakres.

 

 

basem jak oszalały :D

 

A to taaaak... Pod fun, robią taki rozpi...aj w aucie aż miło, każda blaszka karoserii i spinka w tapicerce poczuje bluesa z ich strony przy odkręconej gałce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą... dalej są luzem na podłodze nie wsadzone w szyny... :rotfl:

To nie dziwota, że scany potrafią ruszyć fotelem :)

 

Panowie to może przy okazji tego tematu, z ciekawości zapytam jak się ma wersja 15W w kwestii szybkości, kicku do 18W?

 

 

Spoko , staram się nie rywalizować nie zdrowo , zapraszam do Olsztyna na zawody , chętnie Cię ugościmy i posłuchasz fajnych furek :)

Nie wiem jak z wolnym u mnie będzie, kiedy to dokładnie jest? Fajnych systemów jest wiele, szczerze mówiąc takie misiowate granie też nie jest takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może przy okazji tego tematu, z ciekawości zapytam jak się ma wersja 15W w kwestii szybkości, kicku do 18W?

 

To dwie zupełnie inne bajki... Z tego co udało mi się usłyszeć.

15 ka z pewnością gra żywiej średnicą, ale np jak włączysz symfonię na 18kach to naprawdę czujesz potęgę orkiestry(i niech mi nikt nie pisze ,że od tego jest sub, bo 18ki tworzą to wszystko jednak lepiej z przodu i to się czuje kiedy system gra mocniej przodem a kiedy ma substytut tego za pomocą wklejonego suba grającego z tyłka), podobnie jak dużo bardziej mi się podobają przy oddawaniu męskiego wokalu, gitary basowej, kontrabasu, czujesz wagę tego wszystkiego... Mówiąc kolokwialnie duże granie z dużego głośnika... Gdyby tylko był odrobinę bardziej "strzelisty" np przy stopie, przyznał bym "+++" a tak to daję mu "++" super głośniczek ale nie dla każdego, ja sam się ciągle waham co dla mnie ważniejsze czy szybkość czy "waga" dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie dziwota, że scany potrafią ruszyć fotelem :)

U mnie w 9 miesięcznym służbiaku telepią aż miło :)



Panowie to może przy okazji tego tematu, z ciekawości zapytam jak się ma wersja 15W w kwestii szybkości, kicku do 18W?

Za truckiem , to 2 różne światy , piękna średnica , szybki jak skur... ale nie ma mięsa i wagi jak to Marcin określił :)

 

 

Nie wiem jak z wolnym u mnie będzie, kiedy to dokładnie jest? Fajnych systemów jest wiele, szczerze mówiąc takie misiowate granie też nie jest takie złe :)


Zawsze zawody są w weekend , aj wtedy nocuje w piątek w Gdańsku ( oliwa ) i rano jadę na olsztyn , termin msz na easce , nie pamiętam dokładnie .

 

 

To dwie zupełnie inne bajki... Z tego co udało mi się usłyszeć.

15 ka z pewnością gra żywiej średnicą, ale np jak włączysz symfonię na 18kach to naprawdę czujesz potęgę orkiestry(i niech mi nikt nie pisze ,że od tego jest sub, bo 18ki tworzą to wszystko jednak lepiej z przodu i to się czuje kiedy system gra mocniej przodem a kiedy ma substytut tego za pomocą wklejonego suba grającego z tyłka), podobnie jak dużo bardziej mi się podobają przy oddawaniu męskiego wokalu, gitary basowej, kontrabasu, czujesz wagę tego wszystkiego... Mówiąc kolokwialnie duże granie z dużego głośnika... Gdyby tylko był odrobinę bardziej "strzelisty" np przy stopie, przyznał bym "+++" a tak to daję mu "++" super głośniczek ale nie dla każdego, ja sam się ciągle waham co dla mnie ważniejsze czy szybkość czy "waga" dźwięku.

Od razu jak ktoś mi mówi że 18 nie jest szybka przypomina się mina Tomka ( księdza ) jak wsiadł do auta Węgra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, podobało mi się, że kopią i mają zejście jak suby ale nic więcej, nie było w nich nic poza tym, co by mnie urzekło. Wolę coś innego.

Nie porównuj jak coś zagra w domu, a w samochodzie, takie moje zdanie i wolę się go trzymać.

 

groH, jeśli masz miejsce i nerwy, to kombinuj, może akurat Ci przypadnie, mnie po prostu nie podeszło i wyrażam swoją opinię, bo chyba o to chodziło.

Masz Supremo, wolałbym je usłyszeć z wooferem, który ma średnicy pod dostatkiem, niż schodzić z cięciem tego tw do granic jego możliwości - to też moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od razu jak ktoś mi mówi że 18 nie jest szybka przypomina się mina Tomka ( księdza ) jak wsiadł do auta Węgra :)

 

No tak, tylko ja słyszałem już kilka aut na 18kach a tylko u niego to tak zapylało... I co ważne właśnie zwykła domówka SS a nie jej wariacje.

Gdyby ktoś mi powiedział ,że gwarantuje mi strojeniem/wypełnieniem komór/odwaleniem modłów taki efekt przy SS, to już dziś bym klikał zakup i kuriera tych domówek do mnie.

Czarowały oj czarowały, jak potrzeba to delikatnie subtelnie, kiedy indziej sypały kickiem jak wściekłe. Cud miód i orzeszki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radek, podobało mi się, że kopią i mają zejście jak suby ale nic więcej, nie było w nich nic poza tym, co by mnie urzekło. Wolę coś innego.
Nie porównuj jak coś zagra w domu, a w samochodzie, takie moje zdanie i wolę się go trzymać.

Spoko , ale w 3 drogach od tego są żeby kopać i schodzić :) resztę przejmuje duży średniak :)

 

No tak, tylko ja słyszałem już kilka aut na 18kach a tylko u niego to tak zapylało... I co ważne właśnie zwykła domówka SS a nie jej wariacje.

Gdyby ktoś mi powiedział ,że gwarantuje mi strojeniem/wypełnieniem komór/odwaleniem modłów taki efekt przy SS, to już dziś bym klikał zakup i kuriera tych domówek do mnie.

Czarowały oj czarowały, jak potrzeba to delikatnie subtelnie, kiedy indziej sypały kickiem jak wściekłe. Cud miód i orzeszki. :)

 

Skończe u siebie i też będzie szybko i orzeszki :D



Dla mnie 15 robią lepsza robotę
Ale brakuje im dołu takiego jak w 18 ale za to maja duzo lepsza średnicę.
Do 15 potrzeba szybkiego, punktualnego suba bez tendencji do przeciągania.
Ale ja jestem inny i dla mnie inne rzeczy sa ważniejsze :wink:

Łukasz wcale nie jesteś inny , ale wiesz dobrze że 15 potrzebują komory bo bez grają słabo , do 2 dróg bezapelacyjnie 15 w komorze wygrywa , ale 3 drogi lub 2 z dużą ilością jebn...cia tylko 18 !

Już jakisz czas temu rzuciłem wyzwanie na mocniej kopiące drzwi :) Sensi był przy tym , ale nie wiem czy pamięta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz Supremo, wolałbym je usłyszeć z wooferem, który ma średnicy pod dostatkiem, niż schodzić z cięciem tego tw do granic jego możliwości - to też moja opinia.

 

Hmm... Nie odczułem niedostatków na średnicy na tych wf... W momencie kiedy miałem ledwo co zrobione komory, na zasadzie testu wsadziłem te 18ki i puściłem z podpiętego bokiem radia, podcięte tylko na piecu od dołu na ok 60-70 Hz w górę sypały całym pasmem czyli do 20 khz, chodziło mi jedynie o wychwycenie jakiś rezonansów nieszczelności itp w komorach, stad ta szybka wrzuta i co powiesz , jeśli regulując na radiu zakres 10 khz zupełnie słyszalnie i żywo reagowały na tą zmianę? Gdyby nie ciągnęły wysoko ze średnica to tym bardziej by wcale nie reagowały na podbijanie pasma 10 Khz...

Więc jak dla mnie można je śmiało aplikować w 2way i ciąć jak każde 16ki czyli powiedzmy tak jak Tbrek zasugerował 1,6-1,7/6 lub 2-2,5/12 jedynie co to warto aby piecyk był dość mocny z kontrolą i trzymał je na krótkiej smyczy za facjatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...