Skocz do zawartości

Jaka skrzynia do Helix HXS 1006 MK II


sebus00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów, posiada i osłuchał taki głośnik jak Helix HXS 1006 MK II 2 x6ohm, niby ma 300RMS, ale już nie wiem czy na cewkę czy ogólnie. Próbuję znaleźć jakiś manual, ale na jego temat jakoś się nie rozpisują.

Z programu wychodzi mi że głośnik powinien chodzić w BR, producent podobno zaleca 15-25 CL i teraz jaką skrzynię wybrać dla niego, chcę raczej go w CL wsadzić. Proszę o jakieś wskazówki i opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno się interesowałem tym dokładnie głośnikiem w wersji MKII i tamten miał 600 RMS, ostatecznie go nie kupiłem, gdyż miał duże wymagania prądowe odnośnie pieca. Czytałem na zagranicznym forum wtedy, że 25 l netto jest bardzo dobrym litrażem dla tego Helixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie dodaję parę informacji

 

1. Pacjentem jest tu Helix HXS 1006 MKII

2. Parametry: takie dane znalazłem w pudełku na dołączonej kartce)

FS-27HZ, Re-5.1/5.1, Qms-4.9063, Qes-0.2549, Qts- 0.2423, VAS 52L, Mms-142Gram, Cms 307uM/NEWTON, Bl-29.3581 Tesla-M,

SPL-87dB, Xmax 0.53 Inch, Power 600W RMS/1000Peak (a na pudełku 300RMS/600)

 

Jeszcze są tu parametry optymalne prametry dla skrzyni dla aplikacji: (jakieś wysokie strojenie w stosuku do Fs głośnika)

CL:0,7 CUFT Fc=54,25Hz

BR 1,55 CUFT PORT:5"x7" Fc=56.37Hz

3. Rodzaj słuchanej muzyki jest przeróżny w zależności od nastroju: pop,rock,dance,elektroniczna

4. Skrzynię chcę zamówić z MDF 19mm, front pogrubiony 30mm

5. Bagażnik ma pojemność 425L

6. Jeśli chodzi port bass reflex, jak już miałby być to prawy dół, ale wolałbym zrobić zamkniętą

7. Auto Renault LAguna II hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem również wersję 300 RMS oraz 600 RMS (obydwa były to MKII i na magnesie był napis na jednym 300, a na drugim 600, więc wychodzi, że to 2 różne głośniki ? to i parametry nie wiem, czy identyczne).

 

A no własnie a na tym magnesie jest napisane 600RMS , tak czy owak moc nie jest zależna zapewne by wykonać skrzynie, ale zasilenie tego to inna sprawa( w tej sprawie założyłem osobny temat)

 

Closed 25 L w takiej budzie gra bardzo poprawnie. 

Mówisz, że to optymalna buda, ale w tych 25L netto już uwzgledniony jest głośnik, bo tu jest spory magnes i pewnie ze 3 L zajmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji budę 26L netto BR, dobrze wykonana z MDFu 19mm i podwojny front, będę testował pewnie dziś :)

"Boguś" masz rację magnes robi wrażenie i waga tego prawie 9kg :hyhy:

"mastah" a no właśnie po wrzuceniu parametrów głóśnika do winISD wyrzuca duzy współczynnik EBP ponad 100 co kwalifikuje go do BR,

 ale ostatnio juz trochę sie męczyłem z zestrojeniem FOCALA w BR, i stwierdzam że do takiej budy przydał by się potecjometr z pieca.

 A co dziwniejsze że producent zaleca CL miedzy 15-25L :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na podsumowanie tematu: dzięki wszytskim za wszelkie propozycje, w końcu osiągnąłem zamierzony cel po róznego typu doświadczeniach, ostało się na skrzyni 25L netto CL
.

I w tej skzrynce ten głośnik naprawdę czuje się wyśmienicie, nie ma tendencji do buczenia, idealnie się wyrabia a w dodatku nie dusi. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...