Skocz do zawartości

Kto pomoże jaka sprzynia z niskim strojeniem ?


krzysiek158
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś za coś.. Tu niestety stoimy w punkcie - Closed z mocą 300wat (przydało by sie troszkę wiecej), bądź budowa BR

Może z czasem wykorzystasz 4kanałówkę na bi-ampa, a do suba dokupisz wzmaka 2kanałowego żeby w mostku miał te 400wat rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tania zabawa to nie jest

jak narazie to w 19 L w porcie szczelinowym wsadziłem JLa i tak zostane przez jakis czas

jak bym miał zmieniać piec to w pierszej kolejnosci pomyslał bym nad aktywka na przodzie

na dniach bede miał HelixaP 12V w orginalnej skrzyni tez go troszke potrenuje w sumie to 30" ale kiedys go słyszałem i gra naprawde rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam potrzebuje pomocy niedawno kupiłem skrzynie (z otworem szczelinowym) z dwoma glosnikami JL Audio 12w0v3-4 I wedlug mnie skrzynia w ktorej sa jest sporo za mała (81x36x25-33 podobno strojona na 42 hz ) I pytanie czy moglby mi ktos pomoc w obliczeniu dobrej skrzyni pod te glosniki lub zrobienu projektu na taka skrzynie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś w pdf?

Podana tam skrzynia jest O.K. Ma niskie strojenie, wymiary podane po zewnętrznej, port też - nie wiem co jeszcze potrzeba?

Budkę możesz zrobić dublując te wymiary robiąc budkę lustrzanej budowy. Jak kolumny głośnikowe, ale w jednej całości.

Wymiary po zewnętrznej:

89cm x 37,5cm x 41,3cm.

Czyli brutto (po zewnętrznej) masz 136 litrów - czyli 2 x po 68 litrów brutto.

Netto skrzynia ma mieć jak w pdf. x 2.

Porty b-r dasz po lewej i lustrzanie po prawej lub przeliczyć i dać jeden duży. Ale wtedy głośniki muszą pracować we wspólnym litrażu, a nie w osobnych.

Bawiłeś się w programie WinISD?

 

Ewentualnie pozostaje kontakt z @mastach i zamówienie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...