Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Beta jest dobra, ale tylko te zestawy które są z wyższej półki cenowej, te tańsze - jakość porównywalna z neo albo niżej, świecą się ładnie ale nasadki pękają czasem:)

 

wiadomo :) Z innych godnych polecenia są jeszcze Bahco ... ale tu cena zabija nawet Bety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dłuższego czasu używam kluczy takich firm jak Holex,Garant i Stahlwille i śmiało mogę powiedzieć że są nie do zajechania .Cena niestety jest dość wysoka ,ale narzędzia na lata. Wcześniej korzystałem z narzędzi innych firm znanych na naszym rynku i powiem że z, ich jakością było naprawdę różnie....... pomimo zapewnień sprzedawców.Poobrabiane końcówki nasadek,( rdzewiejące klucze -rzekomo chromowane i odpuszczane olejowo) wprowadzały mnie w szał. Życie mnie nauczyło jednego ,że jak narzędzia są dobre to i robota idzie inaczej ......a jak jeszcze zarabia się nimi na chleb to muszą być dobrej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze zarabia się nimi na chleb to muszą być dobrej jakości.

 

ja wyznaję zasadę, że biednego nie stać na gów** i takim sposobem wolę oszczędzić i dołożyć do czegoś naprawdę dobrego/sprawdzonego/konkretnego z czym miałem zazwyczaj styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem że grzebiesz nimi sam, ew. konkretni i ciągle ci sami współpracownicy, ale jak przez warsztat może przewinąć się więcej osób, już tak kolorowo nie jest.

 

Zgadza się .....masz Tomek rację ,pod warunkiem że ten kto będzie je użytkował ,będzie posiadał coś takiego jak mózg. Ważne jest także to ,aby klucze nie zmieniały za często właściciela..... co w Polsce jest normalką :wink:

Ja na szczęście tego problemu odpukać nie mam......

 

 

Daniel końcówki tzw.nasadki w tym zestawie są o.k...... ale grzechotka lubi się zacinać ,mowa o przełączniku L-P .

Tak naprawdę to grzechotka jest sercem każdego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dlatego kilka lat temu zainwestowałem w szafkę, jak na potrzeby amatorskie dałem za nią prawie 3k zł ale od tego czasu nie mam problemu z kluczami, po każdej roboicie są wytarte i poukładane w swoje przegrody, po za uszkodzona jedną nasadką torxa 35 jak i mała grzechotką wszystko idealne, i przede wszystkim kompletne. a i silniki wyciągałem, skręcałem całe auta, i wiele innych prac mało amatorskich nimi wykonywałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tańszych zestawów polecam ci firmę Honiton ,ale tylko w zielonych kuferkach (stara seria) .......nowe opakowania są czarne a klucze o wiele gorszej jakości .......ale i tak pierwsze jak i drugie mocno pachną ryżem :wink:

Za tą cenę naprawdę porządne klucze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, odnośnie szafek na narzędzia... coś normalnego możecie zasugerować? Pani w sklepie mi zaoferowała wózek Expert Stanley .... za 1900PLN brutto... i nie wiem czy cena jest adekwatna do "solidności. Za troszkę ponad dwa koła mam szafkę Yato ze ścianką z "podwójnej blachy".... nie zrozumcie mnei źle, ale ja chce kupic narzędzia nie dla siebie, gdzie wiem że "sobie nic nie pożycze", ale dla pracowników na zakład przez który przewija się masa osób i jak wspomniałem wcześniej niektórzy mogą mieć lepkie rączki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielony zestaw honitona a brat ma drugi taki sam. O ile ja aż tak dużo pary nie mam to mój braciszek nie jeden klucz już połamał. Jednak honitony od sześciu lat są wciąż w jednym kawałku. Nic tu ryżem nie pachnie jak dla mnie i mogę ze spokojną głową polecić te zestawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w robocie mam wkretaki, imbusy torxy i inne male firmy Wiha, naprawde jeszcze nie udalo sie zniczyc niczego pomimo usilnych prob mojego brata, ktory jakos tak nie szanuje niczego za co nie musi zaplacic. Co do kluczy to Stanley z popularnych producentow daje rade, sa lepsze firmy ale sa i gorsze. W pracy mam pourywane klucze roznych firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROXXON nasadki grzechotki OK. Ale płaskie SLIM do dupy, tracą wymiary dosyć szybko. Torx i imbus też za "suche" i pękają.

 

Hitem jak dla mnie są calowe klucze. Rzadko ich używam ale dają radę. A są w mojej kolekcji po tym jak wujek był diagnostą w dawnych WKTS i walały się wszędzie z amerykańskich karetek Lonestar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w robocie mam wkretaki, imbusy torxy i inne male firmy Wiha, naprawde jeszcze nie udalo sie zniczyc niczego pomimo usilnych prob mojego brata,

 

szkoda tylko że końcówki im rdzewieją ... ja mam taką imbusową co miała niby trzymać rdzę z daleka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, wszystko ma prawo zardzewieć, jak jest wilgoć w powietrzu albo niedaj boże na narzędzia pada deszcz, to dobrze jest po robocie wszystko wytrzeć szmatką i spryskać smarem w sprayu, inaczej może rdzewieć

 

wiha jest super, jeśli chodzi o szcypce, kombinerki, ucinaki, polecam też KNIPEX, nie do zdarcia, kupujesz raz i męczysz latami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o szczypce, klucze nastawne, żabki to jak najbardziej KNIPEX :) używamy takich we firmie, z kluczy używamy różnych marek np. facom, wiha (super narzedzia ale cena tez) natomiast ostatnio tez klucze plaskie GEDORE i również smialo polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...