Skocz do zawartości

Internet na kablu, rozjaśnienie


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Męczy mnie już internet bezprzewodowy (radiówka), ciągle jakieś problemy (teraz drzewa przeszkadzają). Myślę nad zmianą na coś kablowego, tylko jest problem, nie mam telefonu stacjonarnego i co więcej - nie mam nawet pociągniętego kabla. Jednak puszka z telekomunikacji jest piętro niżej (sąsiedzi mają telefon + internet). Czy ta puszka należy do nich czy do telekomunikacji? Do domu miałbym tego kabla góra 20m do pociągnięcia (po ścianie). Jaki internet wybrać? Płaci się coś za pociągnięcie takiego kabla? Czy wtedy muszę opłacać jakąś opłatę miesięczną za 'doprowadzenie łącza'?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze u sasiada jest puszka moze niewiele Ci dac. Moze byc tak ze do sasiada pociagniety jest kabel ziemny 1-parowy ktory wlasnie wykorzystuje sasiad :/ Musisz dowiedziec sie przede wszystkim jacy dostawcy w Twojej okolicy w ogole wchodza w gre. Pozniej bedzie mozna podyskutowac co do konkretnego dostawcy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś sieci z kablówki są dostępne u Ciebie Multimedia czy Vectra maja ciekawe oferty. Wogóle to najlepiej brać cały pakiet, net tv czy tel wtedy wychodzi tanio. Podejrzewam że tp sobie troche policzy za podłączenie nowego gniazdka jeśli jest wogóle taka opcja no i samo utrzymanie linii też coś około 30 zł/miesiąc nielicząc netu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę mógł dobrać takich mniejszych sieci jak Vectra, etc. Mieszkam w małym mieście (ok 5tys.). Będę się dowiadywał w Neostradzie i Netii jak to wygląda - możliwe, że któryś z sąsiadów chciałby wtedy ode mnie neta (coby taniej wyszło) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem netię i nie polecam, rachunki co chwila w górę, miałem 2mbit, a w ciągu 2 lat rachunek z 65zł na 124zł, ciągle problemy z łączem, zrywane połączenia itd. Myślałem że tylko tpsa jest gorsza, ale i netia działa podobnie, dopiero jak dałem wypowiedzenie umowy to na ostatnie dni było oki.

Teraz mam w inea po wimax i jak na razie jest ok, rachunek od roku 69zł i działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta puszka należy do nich czy do telekomunikacji? Do domu miałbym tego kabla góra 20m do pociągnięcia (po ścianie)

Tak to jest własność operatora. Na pociągnięcie będziesz musiał mieć zgodę wspólnoty lub współwłaścicieli budynku.

 

Moze byc tak ze do sasiada pociagniety jest kabel ziemny 1-parowy ktory wlasnie wykorzystuje sasiad

Takich rzeczy się nie robi :) W zależności czy są to domki jednorodzinne czy wielomieszkaniowe. W przypadku domków są słupki z których ciągnięte są linie i jak już ciągną w ziemi to idzie to w rurkach w których dociągnąć możesz wszystko bezproblemowo. W wielomieszkaniowych są puszki minimum 5x2 lub 10x2 lub większe.

 

W przypadku dociągania linii zapewne będziesz mógł skorzystać z jakieś promocji z lojalką na 12 lub 24 mc niestety, inaczej instalacja jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że puszka u sąsiada nie oznacza ze to jego,nie ma takiej opcji jesli puszke tpsa zamontowało

to czy jedna para czy pięc to nie ma nic wspólnego..można na jednej parze (2 żyły)puścić i dzięsięc numerów osobnych(urządzenia PCM)Ty nigdy nie powinieneś się dowiedziec ile par,tajemnica służbowa

Nie wiem czy masz dialog ale ja polecam...TPsa chyba najdrożej wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.orange.pl.../4050548860.pdf

wyciąg z regulaminu :)

1. Zgodnie z Cennikami Usług Telekomunikacyjnych tp cena przyłączenia do sieci telekomunikacyjnej TP pierwszego urządzenia

końcowego w głównej lokalizacji na 12 okresów rozliczeniowych wynosi 191,88 zł brutto (156,00 zł netto). Cena przyłączenia

do sieci telekomunikacyjnej TP pierwszego urządzenia końcowego w głównej lokalizacji na 12 okresów rozliczeniowych

w Promocji wynosi 10,09 zł brutto (8,20 netto). Ulga z tytułu skorzystania z Promocji wynosi 181,79 zł brutto (147,80 zł netto).

2. Zgodnie z Cennikami Usług Telekomunikacyjnych tp cena przyłączenia do sieci telekomunikacyjnej TP pierwszego urządzenia

końcowego w głównej lokalizacji na 24 okresy rozliczeniowe wynosi 369,00 zł brutto (300 zł netto). Cena przyłączenia do

sieci telekomunikacyjnej TP pierwszego urządzenia końcowego w głównej lokalizacji na 24 okresy rozliczeniowe w Promocji

wynosi 1,01 zł brutto (0,82 netto). Ulga z tytułu skorzystania z Promocji wynosi 367,99 zł brutto (299,18 zł netto).

 

Nie wiem czy masz dialog ale ja polecam...

 

Oferta już nie będzie tak atrakcyjna :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laurenth1981

Od 9lat mam neostradę (obecnie 10mb) i nie narzekam ;)

Mam caly pakiet czyli:

- internet 10mb

- telefon stacjonarny

- telewizję cyfrowa

- telefon internetowy podłączany do routera (wszystkie rozmowy za free) :D

 

Za całość płacę 125pln miesięcznie ;)

Nadal sądzicie, że Tp-sa taka zła?

Jednego dnia nie działał net, bo była awaria - zgłosiłem reklamację i nie płaciłem za żadną usługę (odliczyli mi %szkodę za każdą usługę tego dnia).

A Netia to złodzieje i oszuści :P Niby oferują szybki net, jednak prawda czasami jest tak bolesna, że wyciąga się max połowe łacza jakie się ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorąc internet z Neostrady ile mogą zawołać mi za przyłączenie do tej puszki co jest na dole budynku? Lepiej wziąć telefon + internet i zawiesić telefon, czy internet + opłacać łącze? Za modem będę płacił (jeśli tak to jak? jednorazowo, czy co miesiąc)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zadaj sobie pytanie ile na miesiąc idzie Ci transferu? Ściągasz filmy czy muzę? Pytam , bo wczoraj bawiłem się 12h tabletem (zte 7" t mobile 39zł na miesiąc) . Zarąbista sprawa , szybko ładował strony , esy i dzwonić można tak jak z normalnego telefonu , skyp na pokładzie , wifi .... jeśli 4GB Ci starczy (nie udało mi się jeszcze przekroczyć 1GB a siedzę codziennie po 12h w necie) , to po kij się wiązać z kablem? Zabierasz tablet gdzie chcesz(sieć już na tyle jest rozwinięta) i serfujesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeśli masz zasięg 3G kup rutera wifi (pięć urządzeń na raz moze korzystać) lub na usb ale te na karte gsm doładuj zdrapką lub kup co jakis czas

http://allegro.pl/internet-na-karte-orange-free-30gb-40zl-12mies-fv-i2425909262.html

jak szybciej skonczy ci sie to kupisz szybciej...

powalla ten tablet z internetem za ile był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za pomocą rutera wifi (na karte sim)w delegacji jak nie ma w hotelu neta to mam prędkośc ok 5! mega i 1mega wysyłanie więc nie narzekaj

takie 30giga za paredziesiąt złoty to tylko przykład...można duzo taniej za dużo więcej kupić

hmm

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/nowa_oferta/internet/mobilny_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreadlook, jeśli chodzi o przyłączenie nowego użytkownika to opłata wyniesie Ciebie całe 1 zł jeśli podpiszesz umowę na 24 miesiące. Jeśli na 12 to 10 zł. To jest opłata za przyłączenie PSTN. Do tego musisz doliczyć opłatę aktywacyjną za podłączenie usługi Neostrada, która uzależniona jest od okresu umowy i wyboru e-faktury. Teraz pojawia się pytanie czy potrzebujesz telefonu czy wolisz go zawiesić na 12 miesięcy (21 zł/mc) albo wziąć łącze podkładowe ( 29 zł/mc). Jeśli chodzi o modem to w momencie gdy wybierasz wifi zte to opłata jednorazowa 49 zł i masz go na własność. Jeśli bierzesz liveboxa to go dzierżawisz od Orange i za dzierżawę wtedy płacisz 10 zł mc. Ja polecam zte jeśli nie interesuje Ciebie TV. To jest opcja jeśli wybierzesz oczywiście tradycyjne rozwiązanie. Ja jednak zaproponował bym Tobie rozwiązanie lepsze cenowo tj. Nielimitowane rozmowy w technologi Voipowej + neostrada - więcej info http://www.orange.pl...i-,article.html. To tak po krótce w wypadku Orange. Aha tutaj możesz zweryfikować wstępne WT dla swojej lokalizacji http://www.orange.pl...ilability_check

PS, Orange nie obciąża użytkownika dodatkowymi kosztami za przyłączenie go do centralki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj duber chyba 1zeta ale dowiem sie to dopisze . Dodam tylko ze siedzial android 2:3 , wiec mialem wszystko tak jak na swoim HTC ...tylko 3x wieksze :) Najfajniej ze karta sim siedzi w srodku , anie wystaje na zewnetrznym "patyku" wystajacym z usb . Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojawia się pytanie czy potrzebujesz telefonu czy wolisz go zawiesić na 12 miesięcy (21 zł/mc) albo wziąć łącze podkładowe ( 29 zł/mc).

Nie potrzebuję zupełnie telefonu, nie chcę go!

Aha tutaj możesz zweryfikować wstępne WT dla swojej lokalizacji http://www.orange.pl...ilability_check

Nie mogę sprawdzić, "Nie udało się ustalić czy internet jest dostępny - spróbuj później."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeśli w ogóle nie chcesz telefonu pozostaje Ci podłączenie internetu na tzw. łączu podkładowym za 29 zł mc.

Jeśli nie udało się ustalić oznacza że serwer może być przeciążony lub brak WT dla podanej lokalizacji. Spróbuj jeszcze tutaj http://skantarek.netia.pl/skantarek/start.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...