Skocz do zawartości

Kupno myjki ciśnieniowej


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to w takim razie czym pielęgnować lakier? moim zdaniem myjka ciśnieniowa jest najmniejszym złem ze względu na najmniejszą inwazyjność:)

Odradza się korzystania z myjni tunelowych czy też przy stacjach więc czym myć?

Wychodzi że najbezpieczniej jest nie myć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie czym pielęgnować lakier?

 

gąbka/rękawica/myjka - pełno tego jest + oczywiście tzw. "dwa wiadra" itd. Widać ludzie w dobie myjni automatycznych zapominają o najbardziej oczywistych metodach :)

 

Polecam jakiekolwiek forum o detailingu etc.

 

szkoda lakieru ? ha a to niby czemu ?

 

z wielu powodów - od ciśnienia, po zbyt twardą wodę etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczególnie ważne jest żeby woda i gąbka była czysta bez piachu bo wlaśnie przez to powstaje najwięcej zarysowań na lakierze ja nigdy nie jeżdzę na myjki sam myje auto i nie mam rys bo tylko raz pojechałem na myjkę to myślałem że kolesia "zajebie" jak mi auto porysował potem musiałem sobie polerkę zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, szukam myjki zimnowodnej, ciśnienie robocze minimum 150bar. Obecna Kranzle 799 chyba kończy żywot, bo po 2 tygodniach od wymiany uszczelniaczy i oleju znowu dobija ciśnienie w stanie spoczynku, a i przy myciu nastawionym ciśnieniu 150bar wskazówka lata na zegarze w przedziale 100-150bar, a to nie jest normalne. Ktoś coś poradzi? Jak się ma Karcher seria HD, albo Nilfisk ?

Myjka dosyć intensywnie używana w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny wątek na innym forum (bez logowania) <klik>

 

Pitu Pitu o myjkach "dla działkowców" - nic konkretnego nie ma w tym wątku.

Generalnie kupiłbym ponownie taką samą jak mam, ale ze względu na to że do transportu jest przeyebana, bo waży chyba 70kg - szukam czegoś alternatywnego, ale nie na zasadzie "danych katalogowych", ale może ktoś z doświadczenia doradzi coś konkretnego.Może jakiś model Karcher HD, albo wspomniany wcześniej Nilfisk ? 

Kranzle ma mosiężną pompę "krzywkową" czy jakoś tak, naprawdę jest świetne ale w transporcie jest tak przewalone, że w jedną osobę do kombi nie da się go wsadzić, to jeden z "istotnych" powodów, dla których niestety mogę "nie kupić" kolejnej takiej myjki. Zależy mi, żeby 150bar było bez problemu do osiągnięcia i był zapas, czyli 180bar wchodzi w grę. może ktoś coś dorzuci od siebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co ma myjnie aut. Używa HD Karcher-a i coraz bardziej narzeka na ich trwałość oraz serwis. Model podam jutro, ale z tego co mówi zastanawia się czy w boscha nie uderzyć bo "żółte" myjki zaczynają na psy schodzić (co by nie było kupił za ponad 4kzł nówkę i w ciągu roku była na serwisie 4 razy i więcej tam stała niż myła)

Myjki które on używa mają max ciśnienie około 220bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gościa tutaj

 

http://www.astorga.pl/index.php?id=33

 

Oni maja rożne myjki w sprzedazy i robią myjki profi na zamowienie nawet takie po przemysłowe kilkaset bar. Gosc rzeczowy podpowie i doradzi. Serwis maja tez mobilny.

 

Mi kiedys do mini myjki marketowej przerabial pianownice. Kazdy mowil ze sie nie da itd a on zrobił ze działała jak bajeczka [emoji4][emoji4]Pianownica działa juz kilka lat i nadal bedzie [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak , że jeśli ktoś chce intensywnie używać myjki i nie mieć problemów z naprawami , to nie polecam nawet szarej "wyczynowej" serii Karchera , nie polecam również myjek Stihl'a .Są to po prostu maszyny nastawione na wytrzymałość rzędu okresu gwarancji , a jak ktoś używa ich intensywnie , to i tego nie wytrzymują (przerobiłem ich już u mnie w pracy kilka ) . Dowodem na to jest choćby fakt , że zakup na paragon kwalifikuje do gwarancji 24 miesiące , natomiast zakup na fakturę skraca ten okres do 12 miesięcy . Czyli wydając nawet 5-6 tysięcy na urządzenie , producent nie jest  w stanie zapewnić nam solidności . Wydaje mi się , że za jakiś czas wszystko będzie robione w okolicach Pekinu , a to nic dobrego nie zwiastuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie chciałbym was poinformować czyt. ustrzec przed wyborem myjek Karcher. Chodzi mi dokładnie o serie 5 w górę; ostatnio w mojej myjce zaczęły się problemy z ciśnieniem wiec oddałem ją do Pana który zajmuje się tym sprzętem.

Po 4 dniach dostałem telefon z prośbą o ponowny przyjazd. Oczy wywaliłem jak myjka nie była zrobiona a "serce" leżało na stole. Okazało się że moja seria 4.650 na aluminiowej pompie okazał się szitem!
Jest aluminiowa ale tylko obudowa, cała reszta to plastik! Koszty części ok 400-450zł wiec kazałem spakować myjkę.

Wybrałem się wiec do Casto... i LM zobaczyć co tam na półce stoi a tam piękne żółte Kerchery z serii 5,7 czytam pompa aluminium. Podchodzę do Pana z działu i pytam czy te popy to całkowicie aluminiowe czy tylko obudowa, odpowiedz : aluminiowo-kompozytowa!

Dostałem namiar do Pana z Odolanowa który zajmuje się myjka x lat. Dzwonie pytam się o serie nowe 5/7. Jego odpowiedz : nie zajmuje się nowymi tymi myjek ze względu na duże koszta naprawy. Poinformował mnie że obecne serie 7 to pompy aluminiowe oczywiście te z serii Premium bo zwykłe to już mają aluminiową ale tylko obudowę.
Kazał zainteresować się serią 7 ale sprzed paru lat gdzie pompy były mosiądzowe, teraz takie można znaleźć tylko w seriach HD. Cena ponad 2,5k.

Ja zakupiłem coś z innej stajni po całej przygodzie. Dla ciekawostki myjki Nilfisk seria C130 mają całkowite pompy aluminiowe a cena dużo niższa. Marketing i PR kosztują wiec trzeba uciąć koszty na produkcji.

 

Ja po lekturze zakupiłem p 150.2

 

 

Nowe marketowe i K5/7 to zabawka czy niej(K5 stoi u mnie). Sama waga świadczy o wykonaniu. Jakość świetna a ciśnienie na turbo dyszy to już nie zabawka. Nagram wa film ja ściąga bród z powierzchni.

Ps. na plus wąż ! Giętki łątwo nawija się bęben super sprawa! K5 to ma taki twardy wąż że przy tem ok 15c to masakra

post-15046-0-80087200-1467715553_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór :)

 

Też posiadam ten model :)

 

Od siebie polecam mały tuning w postaci skrócenia końcówki pistoletu o ok 1cm. Idzie łatwo nawet zwykłym brzeszczotem :) a pozwala zapinać dysze bez przedłużki bezpośrednio do pistoletu :) a to się bardzo przydaje przy codziennym użytkowaniu nawet przy myciu głupiego rusztu od grila bądź jakiejś szczotki trzymając to w reku :) co przy używaniu długiej lancy jest często utrudnione bądź niemożliwe. Szkoda ze fabrycznie tego nie zrobili :(

 

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Black&Decker 

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-black-decker-pw1700spl-alu-i6682644517.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaallegro#thumb/4

 

Może nie jakiś szatan ale u kumpla śmiga 5lat i nie ma problemów,u mnie dopiero drugi sezon.

W tej cenie nic lepszego raczej nie znajdziemy a waży więcej od konkurencyjnych myjek,także coś tam w środku musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lavor'a, z pianownica PA kosztowała mnie w granicach 690zł dwa lata temu, dużo jest akcesoriów i najlepiej od dystrybutora bo możliwe że mają serwis przynajmniej ja tak trafiłem. 

Podstawowym kryterium przy wyborze myjki jest aluminiowa pompa i przepływ wody 

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-galaxy-160-patio-piana-i5143657391.html ja mam taką dokładnie od nich i mają serwis również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz to redukcja i do przodu, 

Zobacz sobie czy może będzie podobny model z przeplywem a ciutke tanszy :)

Drugiego dnia przez głupotę połamałem sobie rączkę na bębnie i normalnie dokupiłem sobie...

Też chciałem Karchera ale plastikowa pompa mnie odrzuciła, a w sezonie to kobiecie okna myje, pianuje okna i gitara :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się już nauczyłem że mnie na dobrego karchera nie stać :P 

 

ale też nie mam takiej potrzeby,.

 

do umycia 3 auta i czasem jakieś inne duperele, 

 

no kiedyś jeszcze kostka dojdzie 

 

byle się moja żona nie dowiedziała że się da tak okna myć :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


byle się moja żona nie dowiedziała że się da tak okna myć  

 

psikasz pianą, zaczyna płynąć i spłukujesz a żona leci ręcznikiem okno, szybciej niż byś miał opędzlować wszystkie okna czymś do okien więc mniej będzie męczyć 4 litery :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...