Skocz do zawartości

Proszę o poradę


Krolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno kupilem sobie autko. Jest to vento i zamierzam do niego wrzucić sprzęcik i stąd moja prośba. Proszę o jak najwięcej opini na temat czy ten sprzęt będzie spelnial moje oczekiwania. Na calość chcę wydać nie więcej jak 1500zl. chcę aby dźwięk jaki ma się wydobywać z tych glośniczków byl czysty i przyjemny dla ucha, bez zbędnych zaklóceń, a dźwięk z suba byl przede wszystkim czysty, nadążal za muzyką techno (nie gubil niektórych częstotliwości) a w dodatku aby mial odpowiednio niskie zejście przy hip-hopie.

 

Glośniki; u-Dimension EL-6 Comp

Subwoofer; RE Audio RE-10 S4 (zamknięty z optymalną poj netto 14L.)

Okablowanie; Sound Quest SQK-4 21mm2

oraz Wzmacniacz 4-kanalowy; u-Dimension u-Glow 4075v.2 i tu moje dodakowe pytanie ktory z nich wybrać?

4x75 (4ohma), 4x110 (2ohma), czy może 2x220W (4ohma)?

a jednostka sterująca ma jedno wyjście RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o Glowa 4075 to ja Ci moge podpowiedziec tylko ze to jest 1 wzmak a moce sa podane dla różnych obciążeń ze strony głośnika. przykładowo jak masz głosnik 4ohmowy to wzmak dostarcza mu 75W, a na taki sam głośnik przy zmostkowaniu kanałów daje 220W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'balcer,

Sluchaj Mistrzu. To nie jest zgapiony zestaw. Jeżeli nie wierzysz to zobacz sobie na wcześniejszy temat "sprzęt do venta", to wlaśnie tam niektóre osoby zaproponowaly mi taki zestaw.

Co chcę mieć do sterownia tym wszystkim?? no wlaśnie tu sie za bardzo pospieszylem i podszedlem do tego z calkowitym brakiem zainteresowania dobrym sprzętem:/ Mianowicie posiadam Peiyinga 8138 i wiem że to nie jest odpowiednie radio do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolik, spoko, wierzę Ci i nic Ci nie zarzucam czy coś w tym stylu, po prostu skojarzyłem, że jeden z naszych forumowiczów ma czy miał u siebie podobny zestaw, jedynie to chciałem wyrazić

 

Sam miałem do niedawna El Compy pod Glowem i muszę powiedzieć, że jedyne na co cierpiałem to brak średnich tonów i to była główna przyczyna zmiany pieca, pozatym wszystko w porządku http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Co do tego Pyjdźinga to chyba rzeczywiście się pospieszyłeś, dużo lepszym wyborem byłby nawet jakiś Kenwood z najniższej serii, byleby miał 2 pary RCA. A może pogonisz obecną jednostkę i zapolujesz na coś "sensowniejszego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie, nie jestem taki żeby zaraz wybuchala we mnie agresja:D Pytam tak na forum bo nie jestem obcykany w sprzęcie car audio a chcę aby muzyczka dobrze brzmiala:)

 

No wlaśnie. jedyne czego sie boję to tego że dżwięk na tym zestawie nie bedzie odpowiedni... ale co tam, pożyjemy zobaczymy.

To mówisz kolego że lepiej byloby kupić coś z pólki kenwooda... no bo wlaśnie 8138 ma tylko jedną parę RCA i chyba bedę musial robić jakieś przejściówki.

Coś sensowniejszego za nie dużą flotę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz przejściówki to i tak Ci wiele nie da, bo nie będziesz miał sterowania subem. Poprostu na wszystko pójdzie jeden i ten sam sygnał. Nie znam dokładnie modeli, ale wybierz sobie coś co Ci się podoba, w kasie, która Ci odpowiada i żeby miało 2 pary RCA z czego jedna sterowanie subem. Clarion, Kenwood i JVC mają podobną ofertę jakościową i zdaje mi się, że co byś nie wziął powinieneś być zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że z tych marek co mi podaleś to tylko clarion ma czytnik kart SD:/ za to ten peiying ma wszystko za wyjątkiem 2 par RCA. no i teraz nie wiem co zrobić? czy zostać przy obecnej jednostce sterującej czy może jednak zmienić ja na kenwooda? jeżeli bym tak zrobil to wtedy chyba też musialbym zmienić wzmacniacz na ten ESX signum, chociaż cena jest taka sama co w przypadku u-Dimension Glow 4075v.2. a mi cholernie zależy na tym SD. No i co teraz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj z SD, USB, czy AUXa nie będziesz miał zajebistej jakości dźwięku. Z czasem dojdziesz do wniosku, że CD Audio to jednak CD Audio i nic innego nie będziesz chciał mieć Ale po co w takim razie pakować kaskę po drodze w inne duperele. Zdaje mi się, że zwykłe mp3 Ci wystarczy. Przy tym sprzęcie, który planujesz sd będzie po prostu marnotrastwem...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no tak radyjko bardzo fajne, tylko że niestety ja już posiadam peiyinga i niestety jak na razie nie stac mnie na wydanie 700 zlotych na samo radyjko. Musialbym pozbyć sie obecnego radia i dolożyc jeżeli dobrze pójdzie tylko 500. ależ mam teraz rebusika do rozwiązania:/

 

Aha mam pytanko, no bo jeszcze nie minely dwa tygodnie od nabycia tego radia, czy jest możliwośc zwrotu i odzyskania kasy?? radio zamawialem przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, masz racje. dopiero teraz zaczyna do mnie docierać to że tak namprawde mp3 nie da mi tego samego co audio. Dlatego też zrobie tak - sprzedam tego peiyinga i zaopatrze sie w jvc g821 a tak cala reszte pozostawie jak napisalem na wstępie.

To jak? Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item441606582_kenwoo..._usb_ready.html link do dobrego kenia

 

[ Dodano: 2008-09-20, 10:29 ]

http://www.allegro.pl/item439563538_kenwoo..._kdc_w7531.html ten bez usb tez link allegro

 

[ Dodano: 2008-09-20, 10:31 ]

ceny poszły w gore dopiero co 2 dni temu znalazlem komus model z usb za 600zł a dzis juz najtaniej 800 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie coś podskoczyly te ceny, ale chyba jednak zdecyduje sie na jvc g821. Czytalem dziś troche na jego temat: np, ma ten przetwornik BB, oraz 5V poziom wyjścia liniowego a to raczej dobrze. Co za tym wszystkim idzie wyższa cena od proponowanych linków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobre radio i wyjście USB, to polecam CLARIONA 788 RUSB.

Można już go kupić za 900 zł (nowy). Nie jest to może arcydzieło jeżeli chodzi o wygląd, ale ten dźwięk :]

Mam do niego podpięty wzmak u-Dimension RM V41 i głośniki u-Dimension El Comp 6. Naprawdę bardzo ładnie i czysto ten zestawik gra a i kopnąć potrafi przy większej głośności.

Radyjko posiada 6 wyjść RCA 6V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarionek na wypasie....ale cena:/

Niestety mam teraz bardzo ograniczony budżet.

Nie jestem w stanie wylożyć za radio takiej kasy, daltego też kupie jednak g821 co i tak naciągnie moją kieszeń.

Ale wielkie dzieki za propozycje:D Gdybym miał więcej floty to na pewno bym sie skusił no i tak jak napisaleś wygląd pozostawia toche do życzenia, wygląda tak jakby mial sie zaraz w coś przemienićhttp://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gifhttp://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...