Skocz do zawartości

Serdeczna prosba o opinie forumowicze


fitipaldis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Jestem nowy na tym fórum. Zarejestrowalem sie tutaj poniewaz jestem wielkim fanem dobrego brzmienia natomiast moje pojecie o tym jak je osiagnac w samochodzie jest bardzo znikome (co innego w domu ). Wlasnie zakupilem dwuletnie scirocco i bylem bardzo niezadowolony z brzemienia. Postanowilem cos polepszyc. W jednym z salonow monterskich doradzili mi zmiane glosnikow przednich i zamontowanie ampli oraz subwoofera (Rainbow iPAUL 4.300 ampli + glosniki Rainbow SLC265 NG + sub JL Audio CP108LG-W3V3 ). Okazalo sie to bardo mizerne rozwiazanie, przynajmniej w stosunku do moich oczekiwac wzgledem dzwieku. Slucham muzyki rockowej, klasycznej, glownie instrumantalnej (bylo te w tym wszystkim troche moejej winy poniewaz nie sprecyzowalem konkretnie o co mi chodzi). Powiedzialem ze chce zmiany tego zestawu i potrzebuje cos super i zeby mi zaproponowali cos innego co spelni moje czekiwania. Na wstepie chcieli zmienic radio niestety utracil bym wszystkie fudodatkowe funkcje samochodu a jest to wersja full equipe.

I tutaj zaczyna sie moj problem. Zaproponowali m procesor muzyczny w nastepujacej konfiguracji ktora chcialbym z skonsultowac i dowiedziiec sie zagra to przyzwoicie. Z suwoofera jestem zadowlony takze zostaje

Glosniki – tweeter Focal KRX+

- woofer focal utopia 165mm

- filtry focal utopia

Ampli – Genesis Dual Mono

Procesor Dzwieku - Alpine PXA-H800 wraz z panelem sterujacym

Wyciszenie drzwi materialkem dynamat i zrobienie specjalnych drewnianych slotow na glosniki.

Kable wsokiej jakosci

Chcialbym skorzystac z waszej wiedzy drodzy forumowicze i dowiedziec sie czy taki zestaw moze zagarac dobrze (najwiecej moich watpliwosci budzi procesoor dzwieku bez zmiany radia no ale jak juz wspomnialem mam duzo funkcji fabrycznych ktorych nie chcialbym stracic) bo nie jest to tania zabawa.

Z gory dziekuje za pomoc.

I jeszcze jedno - istnieje jakies radio ktore pozwoliloby mi zachowac wszystkie funkcje fabryczne samochodu i bylo przyzwoitej jkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ten procek , to tylko kilka osób w PL wie jak gra ale czy się podzielą to już inna bajka ;) Co do radia , to poczytaj tematy o "wyciągnięciu sygnału cyfrowego" z fabrycznego radia (lub np. PW do marcin-real). Pozostanie Ci i funkcjonalność i "granie" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ten procek , to tylko kilka osób w PL wie jak gra ale czy się podzielą to już inna bajka ;) Co do radia , to poczytaj tematy o "wyciągnięciu sygnału cyfrowego" z fabrycznego radia (lub np. PW do marcin-real). Pozostanie Ci i funkcjonalność i "granie" ;)

Sorry ale jakos nie za bardzo rozumie, moglbys troszke bardziej prystpnie dla takiego laika jak ja?

Dzieki

 

Tak Twoje radio + światełko z niego i ta proca.

 

No nie za bardzo wiem co chesz przez to powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak powinieneś czytać ze zrozumieniem.

 

Lub przeczytać specyfikację procy.

Mozna czytac ze zrozumieniem jezeli ma sie jakiekolwiek pojeci o temacie a ze ja nie mam dlatego zwrocilemm sie z tym do was tylko niestety wy mi odpowiadacie w taki saposob jakbym byl na tym forum jakism stalym bywalcem i cos o tym wszystkim wiedzial a nietety tak nie jest. Jedyne o co prosilem to konsultacje i odpowiedz na pytanie czy to co chca mi zamontowac to dobre roziazanie i czy niechca mi wcisnac sprzetu za tyle kasy ktory nie spelni swojej funkcji i ewentualnie podanei jakiejs alternatywy zanim wylozze na to gruba kase. Mieszkam z Madrycie i nie za bardzo sie orientuje w temcie a na hiszpanskich forach jest tak specjalityczne slownictwo ze nic z tego nie rozumiem zreszta jak sie okazuje na polskim forum tez mam problem...

 

Z fabrycznej jednostki wyciąga się bezstratny sygnał cyfrowy który idzie do procesora - który to przetwarza i podaje sygnał na wzmaki. To w twojej sytuacji optymalne rozwiązanie. Nie daj sobie wcisnąć wyprowadzenia RCA z ory jednostki ...

A jesli w radiu nie ma takiego wyjscia a napewno nie ma to co w takim przypadku mozna zrobic?? Wczesniej ktos sugerowal ze takie wyjscie da sie dorobic - jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie RCA wyciągać :P

Oni nawet o tym niepomysleli i ida na latwizne bo pxa h800 ma wejscia hi-input czyli kabelki glosnikowe z radia do procka i posprawie .Tak zrobi wiekszosc instalatorów w europie bo poco sie meczyc z jakims wyciaganiem rca niemowiac o optyku.

Najprostrze rozwiazanie to przyslac radio do polski wyciagnac swiatelko i dopiero bawic sie z reszta instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam często w Madrycie :) Siostra tam ponad 20 lat mieszka :) też mieszkałem troszkę :)

W Alcorconie, dokladnie San Jose De Valderas. No ja tu jestem jakies 7 lat ale mam tu trojke rodzenstwa ktorzy siedza tu juz tez grubo ponad 15 lat. Mowie powaznie, jakbys mial ochote sie spotkac to ja jestem chetny a i przy okazji mozemy gdzies ciachnac jakas cope :-D

 

Jakoś Hiszpanie nie kojarzą się z super wykonaniem i jakimś takim sprytem.

 

Też tam bywałem żeby nie było.

Tez tak uwazam ale niestety nie mam wyjscia :-/ (dlatego pisze na polskich forach...

 

Oni nawet o tym niepomysleli i ida na latwizne bo pxa h800 ma wejscia hi-input czyli kabelki glosnikowe z radia do procka i posprawie .Tak zrobi wiekszosc instalatorów w europie bo poco sie meczyc z jakims wyciaganiem rca niemowiac o optyku.

Najprostrze rozwiazanie to przyslac radio do polski wyciagnac swiatelko i dopiero bawic sie z reszta instalacji :)

Ja nawet do konca nie wiem jak oni to zamierzaja zrobic. Jestem z nimi w ciaglym kontakcie i gosc ktory ma sie tym zajac mi mowi zebym sie zdal na niego i ze zostawi mi samochod w takim stanie ze bedzie mi sie brzmienie podobalo (molwi ze 17 lat sie tym zajmuje i napewno bedzie wszystko ok).

Wizyte u nich mam na poniedzialek, mam zostawic samochod na tydzien. I pewnie zostawie bo w tej chwil jezdze na wylaczonym radiu bo po prostu nie moge sluchac tego co mam. jJeszcze dobrze sie sklada bo brat jedzie do Chin i moge zostac z jego autem. Zobacze co oni to zrobia, jak dalej bede mial jakies obiekcje to wydre radio w innym terminie i wysle do Polski tak jak ty radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W , dokladnie San Jose De Valderas. No ja tu jestem jakies 7 lat ale mam tu trojke rodzenstwa ktorzy siedza tu juz tez grubo ponad 15 lat. Mowie powaznie, jakbys mial ochote sie spotkac to ja jestem chetny a i przy okazji mozemy gdzies ciachnac jakas cope :-D

no to się odezwę :) bo daleko nie jest z Carabanchel .... do Alcorconie na zakupy jeździliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...