Skocz do zawartości

Jakie Radio ALPINE z Serii CDA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio testuje 9813R u siebie, bardzo przyjemne radio z pełną czasówką, ale bez zwrotnicy aktywnej, nie każdemu potrzebna.

Gra bardzo przyjemnie jak za te pieniądze, w porównaniu do mojego ostrzy jeszcze bardziej górę, a niskie tony nie są tak punktowe, są bardziej mięsiste. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mylisz się. Jak widzisz w moim podpisie jestem posiadaczem tego radyjka i ma ono zwrotnicę aktywną. Może nie jest mocno rozbudowana, ale jest!

 

 

prosze Cie...... nie myl zwrotnicy aktywnej ze 5 na krzyz wartościami ktore mozna ustawic jako Lpf / Hpf bo to nie jest aktiv zwrotnica to jest tylko (kastrat nazwy aktywna zwrotnica), miałem przez 0,5 roku 7894r (a to to samo praktycznie co 7893r) wiec wiem co mowie.

ZObacz sobie np. 7998, 9835, 9815, 9833, 9853, 9887 to zobaczysz gdzie jest roznica.

 

Aktiv to nie jest w rozumieniu ze mozesz sobie przod woofery obciac hpf'em a suba Lpf'em, Aktiv to jest mozliwosc ustawienia np systemu 2-way + sub w takiej konfiguracji (bez zwrotnicy pasywnej):

 

1. tw - hpf + slope

2. woofer - hpf+slope i lpf+slope

3. sub - lpf + slope

 

zrob cos takiego normalnie grającego na 7893 to dam Ci medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. to sam producent to tak nazywa, a co w czyimś odczuciu jest zwrotnicą aktywną czy nią nie jest to inna sprawa;

Po 2. w instrukcji nie zauważyłem, żeby ta funkcja (żeby nie nazwać zwrtoką) różniła sie w jednym i drugim modelu (chyba, że w rzeczywistości jest inaczej to wtedy mnie poprawcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. to sam producent to tak nazywa, a co w czyimś odczuciu jest zwrotnicą aktywną czy nią nie jest to inna sprawa;

Po 2. w instrukcji nie zauważyłem, żeby ta funkcja (żeby nie nazwać zwrtoką) różniła sie w jednym i drugim modelu (chyba, że w rzeczywistości jest inaczej to wtedy mnie poprawcie).

 

jak wspomnialem. Masz zestaw Phase i uzywasz dolączonej do nie zwrotki. Sprobuj wywalić tą zwrotką i zrób pełna aktywke z Twojego systemu z poziomu radia.

 

ZAZNACZE.... ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOSC.

 

Jak to Ci sie uda dostaniesz medal

 

Ps. Moze nie nalezy czytac instrukcji? A moze nalezy??? Inna kwestia jest jest to to czy radio posiada filtry Hpf i Lpf a inna czy posiada pelna zwrotnice aktywna zeby stworzyc conajmniej 2way + sub z poziomu radia. Odpowiem: to radio nie posiada pelnej aktywnej zwrotnicy, więc nie zrobisz na nim grania w oparciu tylko o radiu bez uzycia zwrotnic pasywnych badz zwrotnic w ktore wyposażone są niektore wzmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie używam zwrotnic z zestawu i nawet nie zabezpieczam tweetera :) Skoro 7894 ma możliwość osobnej regulacji tweetera i dodatkowo nachylenia zboczy to chyba czas się rozejrzeć za tym modelem.

Dodam, że inne różnice miedzy nimi w instrukcji są zaznaczone i dlatego się tym sugerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie używam zwrotnic z zestawu i nawet nie zabezpieczam tweetera :) Skoro 7894 ma możliwość osobnej regulacji tweetera i dodatkowo nachylenia zboczy to chyba czas się rozejrzeć za tym modelem.

 

Albo jestes gluchy i tweetery juz dawno nie graja, albo jestes magikiem :) Mam 7894 na sprzedanie jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za liczne odpowiedzi. ;d wiesz.. 7898 poza moim zasięgiem. ;( wizualnie podoba mi się 9855r, 9853r, 7898r, 7878r, 9813r.

Poszukam w necie, moze u Was ktoś bedzie miał. 9886 hmm.. ładne. A jak z dzwiekiem? Czy wszystkie Alpiny tak bardzo wyostrzają górę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...