Skocz do zawartości

Mercedes 190E- SQL wannabe


Praetorian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słychać czy coś jest wolne czy szybkie, ale bagażnik tego auta pozostawia pewien niesmak. To bardziej buczy wg mnie. Jak wrzuciłem JL 10W3V3 do kombi to dziwnie mi się go słuchało (czytaj lepiej). Wrzuć do bagażnika sub zapuść sobie generator jakiś 50Hz dajmy na to i kliknij w radiu pause :) I stwierdzisz sam czy jest szybko czy wolno :) Zadymę idzie zrobić niesamowitą w tym aucie i problem przebicia się do kabiny basu nie jest problemem tak szczerze, a jego charakter gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dziękuję i pozdrawiam kolegę zapaleńca :)

 

 

Niestety kijowe foto, ale robione w nocy kalkulatorem na szybciocha:

 

Takie coś przyszło w paczce:

http://www1.picturepush.com/photo/a/7111704/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/KIERA2.jpg

 

I tak wygląda w aucie:

http://www2.picturepush.com/photo/a/7111705/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/KIERA1.jpg

 

Generalnie wyszło jakieś siwe czy coś... Motyw identyko jak z podsufitką. Plan na Święta i generalnie zimę jest taki:

1.Ogarniamy wnętrze ile się da, czyli :

-okleję to co trzeba jeszcze carbonem plus

-polakieruję kilka rzeczy na czarny matt

-może będzie mieszek z alcantary

-gruntowne czyszczenie, składanie, wzmacnianie i usztywnianie czego się da, żeby nie skrzypiało i wyglądało jak nowe łącznie z praniem całej tapicerki

-nowy wzmacniacz na sekcję przednią

-nowy wzmak plus sub w bagażnik.

-wygłuszenie kompletne bagażnika, ogarnięcie komory bagażnika pod względem blacharskim, zbudowanie sensownej zabudowy car audio oraz obszycie jej alcantarą czarną

-MOŻE uda się też deskę obszyć czarnym zamszem bądź alcantarą

-wskaźniki autogauge VDO Look prawdopodobnie

 

No i to by było na tyle na razie. Może uda się zrobić jakieś foto porządne jak auto wysprzątam :)

 

Teraz zajmuję się zimówkami i następne foty będą już w zimowym setupie.

 

Pozdrawiam słuchaczy moich monologów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie. Czaję się na testy kupić jeden ze wzmacniaczy:

 

GMS 9504

 

XS XSA 720

 

Oba w śmiesznych wprost cenach. Bardziej się skłaniam ku temu drugiemu, bo mam już monoblock XS-a pod suba i by było przynajmniej jednego producenta. Ktoś miał styczność z tymi piecami? Nadaje się to do czegoś? Chodzi o zasilenie przodu w miejsce XM-5540F, bo powiedział już definitywnie PAPA. Potrzebuję cztery kanały, bo aktywnie to wszystko mam pocięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech mnie ktoś jeszcze raz zapyta o felgi, albo ich kolor to normalnie za jajka powieszę... Wszystko jest napisane w temacie.

 

 

BTW. Nikt mi łaskawie nie odpowiedział, lub nikt nie zna wzmaków, więc na próbę za 140 złotych z przesyłką kupiłem na przód XSA 720. Zobaczymy czy to coś warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech mnie ktoś jeszcze raz zapyta o felgi, albo ich kolor to normalnie za jajka powieszę

jaki to rozmiar felg i kolor? .... sorka, nie mogłem się powstrzymać przy takiej prowokacji :wink:

 

mietek normalnie rarytas i do tego z konkretnym CA, brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanabyłem drogą kupna za 140 złotych z przesyłką wzmacniacz na przód:

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/7211567/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/XSA720-4.jpg

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/7211562/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/XSA720-1.jpg

 

http://www3.picturepush.com/photo/a/7211566/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/XSA720-3.jpg

 

http://www1.picturepush.com/photo/a/7211564/640/Project-P.O.D.-Gwiazda/XSA720-2.jpg

 

 

Wpierdzieliłem toto do auta i wrażenia mam takie:

 

-bass boost to jest masakra. Woofery napierdzielają jak sub. Słowem jestem w szoku.

-na wyższych głośnościach są przestery dość mocne, jutro będę miał możliwość pobawienia się gainami i ustawieniami zwrotnicy i pomyślimy co się da zrobić

-w chwili obecnej jest dość mało średniaków, co jest może spowwodowane właśnie tym bass boostem. Po jego wyłączeniu jest z kolei bardzo mało bassu.

 

Jak będę miał okazję pogrzebać coś w ustawieniach, to opiszę wrażenia.

 

No i sprawa rozwiązana. Dociśnięte kable RCA, okazało się, że wysunął się jeden od tweetera lewego. Skręcone gainy prawie na minimum i w chwili obecnej w piosence Genesis- Fading lights z płyty The way we walk live pojawił się na początku bass, którego ani na XM-5540F ani na Audisonie po prostu nie było. Średnie się z powrotem pojawiły, góra jest czysta i mniej gryząca niż na XMie.

 

Jak na wzmacniacz, który był totalną zagadką jestem MEGA zadowolony i myślę, że we wspołpracy z monoblockiem XSA MB będzie na prawdę to grało przecudnie.

 

 

A tymczasem wszystkim czytelnikom i nie tylko życzę Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jstem dosc sceptycznie nastowiony do twojej oceny...Nie sluchalem tego wzmaka ale dziwi mnie jedno :jak wzmak pieciokrotnie tanszy niz Audison bije go na glowe???? Xm-5540F jest rowniez jednym z lepszych wzmakow a jednak......?????? Ale jak Ci pasi to spoko :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem JAK jest to możliwe, ale jest to czego mi brakowało, czyli kick i niższe zejście woofera. Tweetery grają praktycznie tak samo, ale są delikatniejsze. Nie gryzą tak po uszach na wyższych głośnościach.

 

Co nie zmienia faktu, że Car Audio jest tak strasznie wkręcającą zajawką, że jak tylko będzie kasa, to wpakuję jakiegoś Illuminatora cały zestaw albo coś w ten deseń i do tego Helixa A4. W każdym razie bądź w takim setupie jak mam teraz chcę w przyszłym sezonie powojować w zawodach Sound Quality w Beginner Mini. Tylko muszę ogarnąć wszystko na gotowo, zrobić bagażnik i w końcu wystroić sprzęt na CLIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorki, że tak się dokopałem, bryka gites ale mam pytanie:

- najpierw piszesz, że nie przekraczasz 130 km/h i auto jest do powolnego lansu a potem piszesz

w przyszłym roku celuję w moce rzędu 300hp+

 

o co kaman? 300hp+ do jazdy do 130 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...