Skocz do zawartości

Eclipse 8445


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak ale cięcia mam ustawione przez stronę, ponieważ z radia nie wystarczają, dlatego z eq muszę zrobić tak samo.

Nie bardzo trafia do mnie to wyjaśnienie. Skąd wiesz jaką masz charę i w konsekwencji skąd wiesz że brakuje Ci wartości na EQ w radiu? Poza tym każdy z suwaków ma regulowaną dobroć, a to zwiększa pole do popisu przy gmeraniu w paśmie. No nic, jeśli Ci taki plik ma pomóc, to daj swojego maila, dostaniesz paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

No wiec ja tez dorzucę swoje trzy grosze do tematu :) Tez mam to radyjko poznałem je kiedy używał go właściciel firmy RS audio w swoim flagowym aucie. Moim zadaniem było wgłębić się w to radio prześledzić tor sygnałowy, co się okazało rożni się on znacznie od standardowych konstrukcji konkurencji, z ciekawostek hardware procesor DSP jest taki sam jak w clarion HX-D2, oczywiście reszta toru zupełnie inna jak i software w DSP. Następnie wykonałem tuning tego radia poprawiający brzmienie który okazał się strzałem w dziesiątkę dopiero wtedy to radyjko rozwinęło swe skrzydła, dodam ze wygraliśmy nim (po tuningu ) mistrzostwa AYA w Niemczech wiec potencjał ma:). (widzieć minę Niemców z ich najdroższymi clarionami pioneerami itd. bezcenne :)). Jeśli ktoś jest zainteresowany poprawa brzmienia to chętnie wykonam ten tuning w jego eclipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec polega to na podmienianiu pewnych elementów na znacznie lepsze co za tym idzie droższe. Co do dźwięku to przede wszystkim szybkość, a szybkość to informacja. Eclipse ma na wyjściu przyspieszenie 4V/us. ja podnoszę to na ok.: 20V/us i wierz mi usłyszysz to:) sam kiedyś byłem sceptyczny co do takiej zabawy a dziś mam wszystko tuningowane od radia po wzmacniacze, zresztą jak i najlepsze auta z floty RS Audio :). U siebie dodatkowo wyłączyłem zintegrowany wzmacniacz, bo po co mi i takie tam hardwarowe drobiazgi :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to :

Modyfikacja sprzętu jest niedozwolona wg. regulaminu zawodów SQ , na ostatnich zawodach biały matiz nie wystartował z tego powodu ;

Czytałem o różnicach w brzmieniu np Clariona i McIntosh-a i ...... nikt nie napisał, że jeden gra w całym paśmie lepiej od drugiego.

Nie jestem przeciwnikiem tuningowania sprzętu ale ...... ma to służyć poprawie parametrów na które narzeka właściciel i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie chodzi o wymianę wzmacniaczy operacyjnych we wszystkich torach. Jest to trochę roboty i lutowania SMD koszt zabawy to 200zł. Oczywiście jeśli się nie spodoba powrót bezpłatny, ale wątpię by się nie spodobało :), jeszcze nie trafiłem na taki przypadek . Co do nielegalne? nic mi nie wiadomo przecież chodzi o jakość dźwięku(nie o podnoszenie mocy), kto ma lepsza wygrywa, jak to osiągnie jego temat, a czy zabronione jest użycie kabli ze srebra ? Dziś w najwyższej klasie audio to już mało dobrać głośniki wzmacniacze i radio, najlepsi analizują całe tory sygnałowe od strony elektronicznej pomijają to czego nie potrzebują, a to co musi zostać poprawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały Matiz miał startować w SQ więc nie chodziło o podnoszenie mocy.

Zresztą może mam błędną informację gdyż usłyszałem to od kolegi który bym tam ze mną a nie bezpośrednio od sędziego.

Może warto zapytać się u źródła ... JD :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz cena Eclipse przekroczy cenę HX-D2 :P

1. Wzmacniacze też "ulepszasz" :?:

2. Masz może jakąś stronę ze swoimi projektami, gdzie można to pooglądać (szkoda, że nie posłuchać :( ) :?:

3. Jeżeli taki potencjał w tym zabiegu to po co kupować nie wiadomo jaki sprzęt jeżeli mamy przeciętny piec i w nim "namieszamy" to z założenia ma być lepszy niż kilka-dziesiąt razy droższy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da, kwestia zdobycia schematów i posiedzenia nad nimi, a to kosztuje czas. Ja mam schematy i zrobiłem analizę toru dla tego eclipse oczywiście HX-D2, ale tam już efekt będzie mniej widoczny lub w ogóle zauważalny przez wirtuozów :) Mam tez przerobione Pioneery P88,P99 tam średnio da się podciągnąć bez głębszej przebudowy. Dlatego pisze o eclipse bo ma specyficzny tor sygnałowy i nie dużym nakładem pracy można osiągnąć efekty, które są naprawdę odczuwalne.

 

1 wzmacniacze przede wszystkim tam dopiero idzie odczuć efekty

2 Mam swoje auto właśnie kończę ostatni tuning będzie można posłuchać we Wrocławiu :)

3 No właśnie w tym problem, ze potrzebna nam dobra lub bardzo dobra baza wejściowa nie opłaca się wszystkiego przerabiać np. zasilacz musi być porządny i stabilny, stopień końcowy uznany itd. Wiec ja tuninguje: zapco, arc audio no i STEG właśnie opracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi tylko z ciekawości ( może być na PW) symbole opampów oryginalnie siedzącego i tego po wstawieniu prześledze sobie temat.

to :

Eclipse ma na wyjściu przyspieszenie 4V/us. ja podnoszę to na ok.: 20V/us i wierz mi usłyszysz to:)

Nie da mi spać dzisiejszej nocy :rotfl:

 

Grześ modyfikacja ...jest dozwolona ale nie dla beginnerów :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi tylko z ciekawości ( może być na PW) symbole opampów oryginalnie siedzącego i tego po wstawieniu prześledze sobie temat.

to ja też poproszę

mam takie radio i z ciekawości może warto było by coś zmienić

poczytam, popytam

ale ja trochę sceptycznie do takich rzeczy podchodzę

sądzę, że może być lepiej ale inaczej napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec polega to na podmienianiu pewnych elementów na znacznie lepsze co za tym idzie droższe. Co do dźwięku to przede wszystkim szybkość, a szybkość to informacja. Eclipse ma na wyjściu przyspieszenie 4V/us. ja podnoszę to na ok.: 20V/us i wierz mi usłyszysz to:)

[blablabla]

Głownie chodzi o wymianę wzmacniaczy operacyjnych we wszystkich torach. Jest to trochę roboty i lutowania SMD koszt zabawy to 200zł.

Taka przeróbka ma prawo bytu tylko jeżeli elementy będą lutowane przy pomocy kalafonii pozyskiwanej ze śliny jednorożca. Zapewnia to odpowiedni poziom hi-endu i przyjemną masturbację sprzętową właściciela (radia, nie jednorożca :) )

Lepiej zainwestować te 200zl w THC i dużą pizzę dla sędziów - muza NA PEWNO im się bardziej spodoba :rotfl:

Cały "fenomen" można zaklasyfikować na pograniczu Placebo i autosugestii.

No chyba, że taki deck ma być używany przez psy lub delfiny :D

 

 

To może celem pojawienia się jakiś faktów przedstaw, co tam "grzebałeś" w P88?

Na wyjściu z DSP jest PCM1793DB, wzmocnienie NJM2114M, reg. PM9009A sterowany przez kontroler i "sru" na RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście bardzo śmieszne :) A przerabiałeś i słuchałeś eclipse, czy tylko gadaniem się zajmujesz?:) Bo jak nie to się nie wypowiadaj o efektach. Co do przeróbek w P88 to dochodzi jeszcze E-vol, ale co będę się rozpisywał, zaraz ktoś spali mnie na stosie :) Kto jest zainteresowany taka zabawą zapraszam i podyskutujemy jak przerobimy i posłuchamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...