Skocz do zawartości

Eclipse 8445


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I nie może to być Memory Stick PRO Duo. Był to rodzaj kart wykorzystywany m.in. w pierwszych Sony Ericsonach z kartą pamięci, w NECach i miały maksymalnie 128MB, co nie oznacza że jak któraś ma 128 lub mniej, to pasuje. Nie może być napisanego na niej słowa PRO. Ogólnie dzisiaj ciężko dostępne, taka 128MB może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 128

ale trzeba miec jeszcze mikrofon do niego

 

prosze Cie!??? wiesz mi głownie chodzi o to zeby moc odblokować bardziej dokladne cięcia a mikrofon i aparaturę to Ty masz :P potrzebną do strojenia. No chyba ze to jest na tyle zintegrowane ze jak nie mam ori mikrofonu to karte moge sobie w ...... wsadzić. Jesli tak jest to nie zawracam sobie nią gitary a jesli jedno z drugim jest niezależne no to wlasnie pod kątem chce sobie kupić, żeby pozniej podczas strojonka moc wybrać np 4,25 Khz na tweeterze a jak teraz jest skok z 4kHz na 5Khz...

 

ta wlasnie obadałem instrukcje i wiem ze PRO nie chulają a czy mniejsze pojemności oblecą??? tak jak wspomnialem chce tylko mozliwosc dokladniejszych charek, (mp3, czy jakies tapety czy inne gowna mnie nie interere.... dlatego wlasnie jakiej pojemnosci potrzebuje glownie pod charki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sobie kupić, żeby pozniej podczas strojonka moc wybrać np 4,25 Khz na tweeterze a jak teraz jest skok z 4kHz na 5Khz...

 

Ale wiesz ze do kazdej takiej zmiany ciecia bedziesz musial wyjac karte z radia, wsadzic do kompa, wejsc na strone, poustawiac wszystko i spowrotem karte do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze do kazdej takiej zmiany ciecia bedziesz musial wyjac karte z radia, wsadzic do kompa, wejsc na strone, poustawiac wszystko i spowrotem karte do radia?

 

tak sie zastanawiam czy tej chwili mnie obrażasz czy to był tylko żart :P:wink: nie coś ty myślałem że do mojego playera podepne po kablu antenowym mojego nowego smartfona i bede mógł "menedżować" Clipsem z poziomu komórki : P :P , wiem ze tak wyglada proces i w niczym mi to nie przeszkadza, w chwili strojenia to będzie 24h zamknięty garaż i nikt z niego nie wychodzi dopoki nie ustawi sie tego dobrze a ze sobą mozna mieć lapka z np. Orange Free (mam słuzbowy) gdzie na biężąco można wkładac, wyjmować poprawiać ustawienie i tak w kółko.... ale spoko :wink: sądze że jakoś dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam czy tej chwili mnie obrażasz czy to był tylko żart

 

upewniam sie bo z tekstu ktory cytowalem nie bylo to do konca jasne :wink:

 

A co do mikrofonu to nie jestem do konca pewien czy jest konieczny do tych zaawansowanych ciec, aczkolwiek tutaj proponuje zapytac o zdanie Sinoff'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wstepne masz juz wbite w radio. Robisz pomiar np. Twoimi zabawkami (tego co przed chwilą wbiłes na słuch w radio) i patrzysz charki. Dumasz i myslisz, tu przesunałem o tyle tam o tyle tu zmienił slope'a, wtedy wrzucasz karte do klipsa, zgrywasz to co masz własnie wbite, wyjmujesz karte, wrzucasz do kompa i odpalasz E-iSERV wrzucasz dane z karty i modyfikujesz zgodnie z tym co wydaje sie ze bedzie lepsze. Zgrywasz to na karte, wrzucasz do grajka, uploadujesz dane i odsluchujesz, mierzysz, i znowu myslisz i sie zastanawisz tu podniesc tam przesunac itd az znajdziesz optymalne ustawienia. Moim zdaniem tak to działa, przynajmniej z tego co wyczytalem z manuala. (ale moge sie mylic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich szukac itd. z tego co wiem to mając karte, można bardziej indywidualne charakterystyki z kompa do radia wgrywać.

- Njmniej grymaszą karty sony i san, w podstawowej wersji, bez pro, właśnie takiej szukaj.

- Pojemność 32,64 lub 128, bez znaczenia która, przenoszone pliki to jakieś marne kilobajty.

- Po rejestracji na stronie dostępne z marszu są cięcia co 1Hz i czsy co 0.05ms, musisz jedynie kliknąć zakładkę custom.

- Charkę zbierałem mirofonem od pionka 88rs i nie było problemu - na ile jest wierna, to już inna sprawa.

- Zebrana i zaczytanana na stronce charka uaktywnia wcześniej niedostępne okienko EQ. Masz tam dostępne eq praktycznie w dowolnym miejscu

z regulowaną dobrocią.

Moim zdaniem w pierwszej kolejności zacznij stroić narzędziami dostępnymi z poziomu radia w możliwie najlepszy sposób a stronki użyj do finalnego głaskania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopię... Szukam radyjka do aktywki i waham się między Alpine 9833, 9855, 9813 i eclipse 8445. Podział ma być realizowany pasywnie. Z radia chciałem wykorzystać tylko czasówki. Która jednostka zagra najwierniej i najbardziej naturalnie? Dodam, że na górze jest piccolo a wofer to tec ls 185. Wzmak na przód to 2x dls a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc odpada. tylko te radia które podałem mnie interesują. Słuchałem u kolegi 9855 i góra jest jeszcze bardziej wyraźna niż w 9833, ale nie wiem któro z nich brzmi bardziej naturalnie... Sinoff jako posiadacz eclipse, masz jakieś porównanie z radiami alpine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine 9833 kosztowało 2799zł, eclpse 8445 1699zł. Ponad 1k zł więcej na koszt Alpine, i niby eclipse brzmi lepiej? 9855 jest tańsze od 9833 ale droższe od eclipse. Ludzie piszą, że 9855 ostrzy górę. Dla innych może to właśnie być żywo i dynamicznie. Tak czy inaczej pewnie zależy to od reszty klocków. Napisałem jakie jest u mnie zestawienie. Tweeter morela i piecownia DLS. Czy alpine spasuje? A może jednak eclipse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem swoje odczucia kiedyś po włożeniu wzmacniacza do auta to ..... potem tego wzmacniacz długo sprzedać nie mogłem więc bardzo niechętnie podam model. Zdradzę tylko , że sprzęt który można nazwać old i jeździł u co po niektórych w autach kiedyś. 

Nie piszę, że to zły sprzęt choć w stosunku do możliwości drogie. Nadal też nie planuję tej marki omijać łukiem i poluję aby wsadzić u siebie PDX-a na testy.

Wbrew pozorom nie jestem przeciwnikiem supersprzętu za duże pieniądze tylko staram się oczekiwać od sprzętu dużo droższego .... dużo więcej.

Tak jak kiedyś wrażenie zrobił na mnie setup w fiaciku "wilczka" , który górą grał ..... ze dwie klasy lepiej (dla mnie) od mojego sprzętu. Słyszałem wtedy różnicę ceny.

Zresztą może ...... reszta mojego sprzętu nie jest ustawiona konkretnie pod ten odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...