Skocz do zawartości

Aliante 10 Black Limited


lukas11111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem zapytac czy ktos zna brzmienie tego glosnik Mac Audio Aliante 10 Black Limited LTD Referenz Sub ,jaki jest twardo grajacy ,dynamiczny bo taki bym chcial lub jakis inny typ twardo łupiący nie musi byc zejscia . Edytowane przez lukas11111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze odwazyli by sie zniszczyć tak dobry głosnik swoja ingerencja? Ja w to raczej nie wierze, kupili patent na jeden z najlepszych głosnikow do sq i sadzisz ze odwazyliby sie to zepsuc? :D

 

 

U zachodnich sasiadow nic nie slychac o tym zeby Aliante sie pogorszylo po zmianie logo, a mowi sie o nich dosc czesto.

 

 

A jednak się odważyli :krzeslem:

Ja ponad rok temu zadałem podobne pytanie tu na forum, tylko nikt nie umiał mi na nie odpowiedzieć

"Czym się różni Mac Aliante Black 10 LTD od Phase Aliante 10"

Miałem kupować ten głośnik od znajomego z Elco-Exim, który go właśnie wystawia na allegro.

Napisałem do Michała vs Mehow w sprawie ustalenia ceny za skrzynkę do tego przetwornika, Michał poprosił

mnie o podesłanie wszystkich parametrów technicznych tego Mac Aliante, które są dostępne na stronie Mac Audio.

Po zapoznaniu się z dokumentacją powiedział mi, że pozmieniali wszystkie parametry w tym głośniku i skrzynia do nie go

wychodzi po obliczeniach całkowicie inna niż do prawdziwego ALIANTE i to diametralnie inna!!.

Odradził mi jego kupno jeszcze w zarodku.

 

Poniżej możecie sobie pobrać wszystkie dane techniczne tego głośnika i porównać z oryginalnym produktem PHASE.

Link do Mac Aliante Black 10 LTD:

http://www.mac-audio.de/index.php?id=2530&L=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc twardo gra tez Vega w klozecie i daje przy tym troche zejscia (a w BR troche wiecej niz troche)

Mysle, ze warto posluchac.

 

Ja ostatnio nabyłem CV104 od kolegi Inkrecik, za takie pieniążki szkoda było puścić głośniczek w świat :P .

Nie mam jeszcze do niej skrzynki, ponieważ każdy kto miał ten głośnik to miał inną jego aplikację.

Jeden mówi 25L Closed, drugi 13L Closed a trzeci podaje jeszcze inny litraż, to normalnie z baraniałem.

Ale z racji parcia i swędzenia dupy (nie z brudu) wziąłem ja wkręciłem do skrzyni po głośniku DLS W710,

no i nie powiem żeby miała trochę zejścia, zejście ma tyle, tylko, że zajebiste, ale to pewnie też jest zasługą

dużej skrzynki Closed 24 Litry, a największy udział ma w tym ALPINE 3545. Przy ustawieniu Gein'a na połowę

3545 pluje tym głośnikiem jak by miał ze 100 wacików, ustawiłem Gein na minimum 2/10 i jest super, nie

przekrzykuje się przez resztę systemu, ale zejście na dobrych kawałkach ma prze okrutne.

CV104 jest warta każdej na nią wydanej złotówki. Ja kiedyś miałem już jedną CV104, ale to było dawno temu

i nie miałem czym jej poprawnie zasilić więc nie doceniłem głośnika i ją sprzedałem.

Teraz po paru latach weszło trochę rozumu do głowy i tak szybko się z nią nie rozstanę. Chyba, że sytuacja mnie do tego zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vegi to jezdze teraz ze 124 , wcześniej kiedy miałem parcie na drżenie dachu testowałem te samą Vege i w closed i w br, wtedy mi nie odpowiadała zupełnie bo wydawało mi się ze czasami "znika z tyłu" a nie do tego przeciez mial sluzyć sub którego szukalem :D ...

Teraz mam ja w 42l br @ 40hz i kiedy mi znika z tyłu to aż mi sie mordka cieszy, co prawda przyzwyczajony do hałasu nie powiedziałbym ze:

 

ale zejście na dobrych kawałkach ma prze okrutne

bo defacto tak nie jest ale w br potrafi dac sie usłyszec w fajny sposób kiedy trzeba.

 

Chyba powoli "dorastam" a twardo grajacy sub jakim jest vega fajnie sie zgrywa z przodem nawet na niezbyt jakosciowo nastawionym piecu jakim jest moj RF.

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wcześniej miałem 12Si (jeszcze jeździ w aucie) to napiszę tak :

Jeśli bym miał stale 30L (bo tyle zajmuje skrzynia z 12-ką) wolnego miejsca w bagażniku to nie szukał bym 10-ki.

10-kę można zamknąć w 12-tu litrach ale wtedy nie ma takiego zejścia, staje się twarda i kopliwa ale nisko nie schodzi. Ogólnie zawał bym to lepszą wersją Intertechnika MDS10 którego wcześniej miałem. W 16 literach już gra jak Aliante większy tylko przy tych samych ustawieniach wzmacniacza jakoś ciszej.

Ali 10 Si mam w oryginalnej skrzyneczce Phase ale w niej w ogóle nie chce grać :zalamany: .

Serce podpowiada zostaw 12-kę , rozum zabuduj 10-kę i ....

stoję jak ten osiołek na rozstaju dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wcześniej miałem 12Si (jeszcze jeździ w aucie) to napiszę tak :

Jeśli bym miał stale 30L (bo tyle zajmuje skrzynia z 12-ką) wolnego miejsca w bagażniku to nie szukał bym 10-ki.

10-kę można zamknąć w 12-tu litrach ale wtedy nie ma takiego zejścia, staje się twarda i kopliwa ale nisko nie schodzi. Ogólnie zawał bym to lepszą wersją Intertechnika MDS10 którego wcześniej miałem. W 16 literach już gra jak Aliante większy tylko przy tych samych ustawieniach wzmacniacza jakoś ciszej.

Ali 10 Si mam w oryginalnej skrzyneczce Phase ale w niej w ogóle nie chce grać :zalamany: .

Serce podpowiada zostaw 12-kę , rozum zabuduj 10-kę i ....

stoję jak ten osiołek na rozstaju dróg.

 

ano widzisz a ja dzisiaj własnie podpiąłem DLS RW10 w closed'cie i banan na twarzy jest, bo Xtant 603x jest w stanie konkretnie ogarnąć system łącznie z subem w dużym sedanie. Teraz tylko musze sobie zrobić interkonekty, zabudować wszystko, strojonko i jestem w domciu :D

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster3 , mam nadzieję że będziesz za najbliższym spocie i dasz posłuchać :hyhy: .

 

pewnie że dam posłuchać, ale czy będe to zalezy od mojej zony (czy nie wymyśli wyjazdu do swoich rodziców :( - akurat nie mam zjazdu w szkole 24/10 wiec na spot mogłbym wpaść...)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo defacto tak nie jest ale w br potrafi dac sie usłyszec w fajny sposób kiedy trzeba.

 

 

Podejrzewam, że nie długo będę u Radka na strojeniu i jeżeli Vega 104 będzie jeszcze u mnie siedziała, z tym, że nie na pewno

ponieważ mam jeszcze Rainbow Vanadium 250, który nie był do tej pory testowany, a temperatura rośnie to

Radek Ci subtelnie przekaże opinie czy ta Vega ma zejście czy nie, u Ciebie i w takiej a nie innej aplikacji jak ją

miałeś, może zejścia nie było, ja przed chwilką podpiąłem ją jeszcze sobie na próbę pod STEG'a AQ 220.x w mostku i

takie ma zejście, że pała mała, na kawałku UNDER DOG PROJECT coś tam coś tam, głośnik przez ponad 10 sekund

trzęsie całym samochodem tak, że w lusterkach od drgań nic nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie długo będę u Radka na strojeniu i jeżeli Vega 104 będzie jeszcze u mnie siedziała, z tym, że nie na pewno

ponieważ mam jeszcze Rainbow Vanadium 250, który nie był do tej pory testowany, a temperatura rośnie to

Radek Ci subtelnie przekaże opinie czy ta Vega ma zejście czy nie, u Ciebie i w takiej a nie innej aplikacji jak ją

miałeś, może zejścia nie było, ja przed chwilką podpiąłem ją jeszcze sobie na próbę pod STEG'a AQ 220.x w mostku i

takie ma zejście, że pała mała, na kawałku UNDER DOG PROJECT coś tam coś tam, głośnik przez ponad 10 sekund

trzęsie całym samochodem tak, że w lusterkach od drgań nic nie widać :)

 

 

Weź pod uwagę ze mastah swego czasu miał 2 helony w bagaju więc macie "nieco" inne definicje zejścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w Katowicach można będzie posłuchać CV124 w 30L closed i BR Łukasza ...kurcze aż mnie skręca co mi bardziej spasuje .

 

PS: będzie też 10 Aliante Bartka ...oj spraw Panie Boże żeby mi się nie spodobał , bo znów będą wydatki :(

oj powallato szykuj się na wydatki bo mam ten głośnik i miałem/słuchem kila innych i jest to "to co tygryski lubią najbardziej.."

odsłuchiwany w 55L br i 28cl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...