Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi "po taniości" w Megane Coupe


macios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

3 dni temu kupiłem pacjenta - Renault Megane Coupe 2.0 8v :) Samochód ma na wyposażeniu jakiś podstawowy model radia Clarion, z przodu głośniki Blaupunkta a z tyłu na półce Infinity. Oczywiście audio będę wymieniał ale póki co muszę skupić się na rzeczach ważniejszych - mechanika itp :)

 

Czym polecacie wygłuszyć drzwi w Megance? Muszę powiedzieć, że jest tragicznie - w ogóle nie da się słuchać muzyki... Póki co chcę to zrobić w miarę nieźle ale zależy mi na jak najmniejszym wydaniu pieniędzy? Co polecacie? Mata dekarska?

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata dekarska to zasadniczo taki pol srodek do polepszenia dzwieku.. wszystko zalezy ile masz kasy

 

Chcę zrobić tak, żeby plastiki nie trzeszczały - co do kasy to proponujcie jakieś rozwiązania i od razu mniej więcej ceny takiej "zabawy". Chcę, żeby było jak najtaniej bo na razie tak jak pisałem muszę ogarnąć mechanikę i inne rzeczy typu rejestracja, ubezpieczenie itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się, że nie warto stosować pół-środków w tym wypadku. Dekarkę śmierdziela masz za ok. 100 zł i zrobisz parę drzwi. Za 260 zł zrobisz już na STP. Pozostaje jedna kwestia a mianowicie różnica między dekarką a STP. Nie popełniaj błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się, że nie warto stosować pół-środków w tym wypadku. Dekarkę śmierdziela masz za ok. 100 zł i zrobisz parę drzwi. Za 260 zł zrobisz już na STP. Pozostaje jedna kwestia a mianowicie różnica między dekarką a STP. Nie popełniaj błędu.

 

Napisz chociaż jaką dekarką robiłeś że Ci śmierdzi/śmierdziało w samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jaki ma być uzyty do wygłuszania drzwi zależy też od tego jaki tam system ma być zainstalowany.

Jeśli planujesz dalszą zabawę w CA i kombinowanie na tym polu to nie żałuj grosza na zrobienie drzwi. Rób to od razu profi .

Zdarzało się parę razy ściągać dekarkę w zamian na coś stosowniejszego i miła robota to to nie jest.

 

A zrobienie drzwi porządnie to podstawa jak koła w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jaki ma być uzyty do wygłuszania drzwi zależy też od tego jaki tam system ma być zainstalowany.

Jeśli planujesz dalszą zabawę w CA i kombinowanie na tym polu to nie żałuj grosza na zrobienie drzwi. Rób to od razu profi .

Zdarzało się parę razy ściągać dekarkę w zamian na coś stosowniejszego i miła robota to to nie jest.

 

A zrobienie drzwi porządnie to podstawa jak koła w samochodzie.

 

Planuję jakiś zestaw "budżetowy" czyli coś typu PowerBass S-6C, jakiś wzmak i myślę o subwooferze Hertza. Generalnie nie chcę wkładać w ten samochód wielu pieniędzy - w następnym będę się bawił w porządniejszą instalkę ;) Dlatego też nie chcę wydawać wielkiej kasy na wygłuszenie... To aż tak źle z tymi BOLLami? A co powiecie o STP Vibroplast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie chcę wydawać wielkiej kasy na wygłuszenie...

 

to dekarka ..

 

To aż tak źle z tymi BOLLami?

 

ile razy jeszcze trzeba będzie Ci pisać - tak, źle, nie warto się tym interesować ...

 

A co powiecie o STP Vibroplast?

 

STP Silver - jest jak najbardziej ok, ale jak nie masz kasy to dekarka tak samo zda egzamin jak się przyłożysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo tak jak wspomniałem warto pomyśleć o gąbkach, naprawdę super sprawa:

 

http://www.pliczek.eu/images/82235.jpg

 

http://www.pliczek.eu/images/18737.jpg

 

 

GMS-04

 

http://www.pliczek.eu/images/116183.jpg

 

http://www.pliczek.eu/images/997184.jpg

 

No i jeszcze STP wchodzi w rachubę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/maty-wygluszajace-bitumiczne-standard-boll-50x25-i1200977794.html#gallery - jeśli chodzi Ci o te maty Boll to po prostu pękają pod wpływem zmiany temperatur ...

 

 

Pekaja poniewaz jest to twarda mata, z app jest podobnie dlatego lepiej na drzwi stosowac miekka.

 

 

Kamil ma racje, lepiej od razu zainwestowac w GMS-04 lub 05 i na to dac gabke 02. Ja zawsze wyklejam zarowno 04 jak i 02 za szyba oraz pod tapicerka na blache. Roznica jest kolosalna.

Edytowane przez AUDIOCARS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja GMS-05 nie polecam, sam miałem w poprzednim aucie i w porównaniu do Dynamat Extreme słabszy klej (dla mnie sporo słabszy) i jakieś takie mniej plastyczne. Dynamat Extreme dostaniesz te duże po 75 zł. U mnie na razie poszło po 2 maty na stronę ale jest tylko wewnętrzna zrobiona, więc pójdą jeszcze pewnie ze 3 maty na parę drzwi od strony zewnętrznej plus jakaś gąbka (jeszcze nie wiem jaka) na tapicerkę. Tanio nie wyjdzie ale będzie zrobione raz a dobrze. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz opowiedzieć o tej różnicy ??

 

w praktyce nie w teorii

 

jak już pytasz nie mam na myśli tu różnicy "w graniu" a bardziej montaż i późniejsze problemy z tą papą. Ja miałem z nią same problemy, były dokładnie odtłuszczone drzwi i porządnie przyklejone te rzekomo zachwalane "eko maty" i po 2 miesiącach ten syf zwany papą wyłaził mi razem z szybą przy otwieraniu i zamykaniu, robił taki syf, że nie nadążałem z nitrem. Co szyba pojechała w dół i do góry to wyciągała papę. Drzwi robione porządnie i starannie. Przypadek ?

 

Napisz chociaż jaką dekarką robiłeś że Ci śmierdzi/śmierdziało w samochodzie ?

 

Soudal. dla mnie to jest śmierdziel i nie w sensie "zapachu" ani w sensie "grania". Patrz wyżej.

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...