Skocz do zawartości

2 glosniki 4Ohm konfiguracja pod monoblok


Podpucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zaniedlugo ma domnie dojsc wzmacniacz ESX Vision 1000.D zakupiony u hehepack. Zastapi on moje Vibe'a 431 w napedzaniu suba, jak narazie pewnie pozostanie bez zmian puki nie bedzie jakiegos lepszego przyplywu gotowki . ESX bedzie napedzal moje 2x Lanzar Max12 4Ohm kazdy i teraz moje pytanie takie jak je podlaczyc w konfiguracje 2Ohm? I czy mozna przewody umiescic przy terminalu ktory mam poprowadzony do gornej sciany mojej skrzyni czy musze rozbierac suba i przy konektorach w srodku cos robic ? Zamieszczam 2 fotki do zobrazowania.

 

Tu ogolnie wyglad suba:

http://img194.imageshack.us/img194/9779/snc00476.th.jpg

 

A tu terminal:

http://img34.imageshack.us/img34/2104/snc00477a.th.jpg

 

Czerwone +

Czarne -

 

Jesli chodzi o te glosniki moga one byc podlaczone jeszcze w innej konfiguracji jak 4 i 2Ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu będziesz mieć pewnie terminal pod 2 głośniki, więc obojętne jest czy połączysz głośniki przy terminalu ze skrzynki, czy połączenie zrealizujesz przy samym wzmacniaczu, wyjdzie na to samo.

Jedyne opcje połączenia dwóch głośników 4ohm, to równolegle(plus do plusa, minus do minusa) co wypadkowo da 2ohm(i u ciebie to będzie najlepsza konfiguracja), albo szeregowo(plus z jednego głośnika z minusem drugiego, a pozostałe wolne do wzmaka), ale takiego połączenia w przypadku dwóch głośników się nie zaleca, co innego szeregowe połączenie cewek w głośniku dwucewkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam :P i ze ma sie rozumiec innej konfiguracje byc juz niemoze tak ? i wtedy obojetnie w ktore miejsce przewody ze wzmacniacza ? a jesli chodzi o umiejscwienie przewodow moge one byc mostkowane przy terminalu czy przy konektorach glosnikow ?

 

No to troszke sie pospieszylem z kolejna odpowiedzia Ale dzieki za pomoc :P 2 cewkowy bedzie po naprawie jak anrazie AZX W12 Nuke bo nigdy nie slyszalem jak on gra a lezy na szafie juz od ponad chyba 2 lat :D

 

Mastah22: Obijemy ?:D tzn :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, To ja poprosze wtedy o pomoc bo planuje cos zrobic bardziej ergonomicznego niz tez moj klocek co teraz mam scianka tylna pochyla zeby wszedl ten subki nieco glebiej. Ale niewiem czy ejst sens robic taka nowa skrzynie dla tych maxow czy poczekac troche kasy dozbierac i np od Arcziflo zakupic tego RE co jeszcze ma. Pewnie Efekt bylby dwa razy lepszy od tych dwoch Maxow co mam teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ze ma sie rozumiec innej konfiguracje byc juz niemoze tak ?

Może, ale nie jest zalecana i do tego nieekonomiczna, przy 8ohm, wzmacniacz odda prawie 4razy mniej mocy niż przy 2ohm

 

a jesli chodzi o umiejscwienie przewodow moge one byc mostkowane przy terminalu czy przy konektorach glosnikow ?

Większość monobloków ma 2 pary styków(są zmostkowane wewnątrz wzmacniacza), więc nie musisz mostkować w ogóle przewodów, ważne, żeby nie pomylić biegunów

 

mastah22, To ja poprosze wtedy o pomoc bo planuje cos zrobic bardziej ergonomicznego niz tez moj klocek co teraz mam scianka tylna pochyla zeby wszedl ten subki nieco glebiej. Ale niewiem czy ejst sens robic taka nowa skrzynie dla tych maxow czy poczekac troche kasy dozbierac i np od Arcziflo zakupic tego RE co jeszcze ma. Pewnie Efekt bylby dwa razy lepszy od tych dwoch Maxow co mam teraz.

Sprzedaj maxy, dozbieraj do RE Audio SR i do nich zrób skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niewiem czy ejst sens robic taka nowa skrzynie dla tych maxow czy poczekac troche kasy dozbierac i np od Arcziflo zakupic tego RE co jeszcze ma. Pewnie Efekt bylby dwa razy lepszy od tych dwoch Maxow co mam teraz.
Nie warto klepac pod maxy , warto od Atrura brac SE bo zadbany i dobra kasa, i tak SE mocniej zagra niz 2x max'y tyle ze to 2x 4 ohm wiec nei wykorzystasz pieca na maxa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tot eraz pewnie przyjdzie czas na zmiany dojdzie domnie ESX to pewnie zprawdze jak dziala nieprzesadzajac na moich Maxach :D maxy pewnie sprzedam za grosze i poszukam ze sporoa doplata nowego RE se-12d2 albo Vibe space 12 tak jak mi doradzilmastah22, Wtedy dopiero zrobi sie dla niego bude dopasowana do bagaznika tak by to jakos sensowniej wygladalo i przypominalo jakas zabudowe wtedy przyjdzie czas pewnie na wymiane serii z drzwi to beda pewnie jakies 2 komplety, co pewnie bedzie tez wiazalo sie z potrzeba pomocy w wyborze bo to bedzie wygladalo chyba tak ze bede szukal uzupelnienia dla suba zamias subem uzupelnic drzwi :zdziwko: troche zakrecony projekt chyba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...