Skocz do zawartości

Elektyczna antena, zakłucenia stacji radiowych.


piecia508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem elektryczną antenę i mam problem z czystością odbioru stacji. Problem jest mianowicie taki,

włączę radio antena się wysunie ale jakość odbioru stacji jest słaba. Gdy ruszę deko antenę ręką gra czysto.

Wyłączę radio antena się schowa, włączę i znowu muszę ruszyć bat anteny aby odbierać czysto stacje.

Nawet radio zet mi głupieje a eska wcale nie gra co zmienia się gdy ruszę antenę obojętnie jak.

Ktoś wie o co kaman :/ Auto to astra f seda, radio pioneer. I czy da radę zrobić tak żeby antena reagowała tylko na włączenie tunera radia a nie cd i aux :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tej antenie nie łączy . Jest jakaś przerwa gdzieś w częściach i jak ja ruszysz to dopiero wtedy zaczyna "stykac". Mialem tak ale w naprawdę starej antenie gdzie powodem tego był "brud" . Po rozebraniu na czynniki pierwsze i wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Jeśli dzieje się tak w nowej to pewnie coś jest w niej źle spasowane. Napisz co to za antena i jakie masz radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam ale pewnie tania chińska antena :D

To numer aukcji do niej 963675720

Nigdy nie byłam przekonany do anten teleskopowych i przeważnie wszystkim proponuję wymianę na zwykłą antenę dachową i nie ma wtedy problemu z odbiorem :]

Ja mam sedana i w dachu nie mam otworu pod antenę tylko w błotniku.

Założyłem chowano tylko z jednego powodu. Zawsze kogoś kusi złamać antenę albo wygiąć.

Ostatnio mi złamano antenę (5 już) i wyrwano lusterko ale gość się przyznał na komisariacie.

Napisz co to za antena i jakie masz radio.

Antenę podałem wyżej a radio to Pioneer DEH-P40MP

 

Antena ma dzień u mnie i szkoda że uciąłem kable bo bym ją zwrócił :/

 

 

Edit: Panowie dzięki za rady właśnie wróciłem i uporałem się z anteną

Wymontowałem ją i trzymając w jednym ręku a w drugim pilota od radia włączyłem.

I od razu zagrało ładnie :?:

Przedtem przykręcona była do budy na niby chromowano nakrętkę i to ona była chyba przyczyną.

Wywaliłem to nakrętkę i założyłem oryginalną gumę plus inną główkę i gra czysto :/

 

Ponawiam pytanie z pierwszego posta czy da radę zrobić tak gdy włączę cd antena nie reagowała :D

Chce żeby na tuner jedynie pracowała. Przełącznik na kablu raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...