Skocz do zawartości

Problem jakiego jeszcze chyba tu niebylo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wzmacniacz Pioneera GM-2200 (bardzo stary model). Po podłączeniu do akumulatora samochodowego

wzmacniacz się normalnie załącza, wszystko jest pięknie do pewnego momentu.

Gdy podłączę chinche od radia (wyj. na subwoofer) to wzmacniacz zaczyna się

wyłączać i dziwnie się zachowywać, a także robi się chyba jakieś zwarcie,

ponieważ nawet radio się resetuje (wyłącza)... Muzyka nawet nie jest w stanie zagrać.

Ciekawostką jest to, że jak podłącze sygnał z np: telefonu czy mp3 to wzmacniacz gra normalnie.

 

Zastosowałem też oddzielne zasilanie (dodatkowy akumulator) i wzmacniacz gra bez problemu.

 

Czyli wina może być z masą. Wydaje mi się, że kiedyś inaczej robili i do radiatora wzmacniacza dawali plusa.

 

p.s - pod innymi wzmacniaczami (teraźniejszymi) radio współpracuje bez najmniejszego problemu.

 

Co o tym sądzicie?

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do radiatora plusa raczej na pewno nie dawali.. Ale je3sli chcesz sie upewnic to voltomierz w dlon i zmierz czy jest roznica potecjalow miedzy obudowa wzmacniacza a minusem zasilania. POtem zmierz czy jest roznica miedzy masa RCA kabli a masa gniazd wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to sony gt222, na innym wzmaku działa normalnie, po za tym na innym aku odłączonym od auta działa, sygnał z komputera tez normalnie przyjmuje i gra normalnie, moze cos inaczej masy miały te wzmaki podłączone, bo sam juz nie wiem co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem nie wiem czy to mozliwe ale moze za duze napiecie na RCA wychodzi z radia ??

Z dużym prawdopodobieństwem to jest przyczyna. Aby się upewnić zredukuj głośność na radiu do 20% i podłącz wzmacniacz. Jak będzie grać normalnie to znaczy że znalazłeś przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...