Skocz do zawartości

Jak z kondensatorem??


Zen850CSi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie , takie pytanie , kable o przekroju 21mm 60Amperów a kondensator ALPHARAD 1.5 (Farada??) . Tylko tak, podłączenie do tego kondensatora jest cienkie , nie da się podłączyć do takich kabli. Czy starać się zrobić z kondensatorem(tzn. zmniejszać przekrój kabli) czy podpiąć kable do wzmacniacza? Kable idą do wzmacniacza PYLE 1500W (nie znam modelu ale sądze że ma koło 800RMS) a on zasila dwa głośniki 30CM HIFONIC TITAN 800RMS :( proszę o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, od pewnego czasu mam wrażenie ze swoim ulubionym stwierdzeniem : " (...) gdyż.... :( " traktujesz ludzi troszkę z góry. Rozumiem ze należy "pobudzac" w innych chęć nauki i własnych eksperymentów ale bez przesady. Równie dobrze można by usunąć wszystkie tematy z forum i zamieści naglowek : Wszystkie informacje dostępne na www.Google.pl i e w podrecznikach szkolnych oraz akamickich gdyż... " Przepraszam za OT ale troszkę mnie to zaczęło irytowac. Pozdrawiam

 

Co do tematu - nie musisz dawać tak grubych kabli do kondensatora. Umiesc go jak najbliżej wzmacniacza i podlacz kabelkami które jest on w stanie przyjąć do terminali wzmacniacza jeśli tylko masz tam miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waski

Chciałbym po prostu aby każdy troszkę poczytał a nie tylko czerpał gotowe i nieraz niekoniecznie słuszne rozwiązania z internetu.

Jest już opublikowanych wystarczająco dużo bzdur aby z nimi walczyć. Tak dużo, że mi "witki" opadają :( .

Mam nadzieję, że tak jak ja zrobiłem zanim np. założyłem przewód między wzmacniaczem i kondensatorem -> zadałem sobie pytanie co jak i jakiej ilości będzie nim przesyłane w końcu ktoś też zacznie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent dal takie terminale i jest to kondensator 1.5F przewidzial rowniez przeplyw przez podlaczane do niego przewody a są one zazwyczaj bardzo krótkie bo w tym tkwi cala filozofia dzialania kondensatora wiec smialo mozna podlaczy takimi jakie sie zmieszcza.Zadziwia mnie tylko troche te 800rms :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to. Ale co jeśli ktoś niechce wiedzieć dlaczego "tak a nie inaczej" ? Czy to znaczy ze niemoze wykonać przyzwoicie grającego CA w swoim aucie? Co jeśli szukając rozwiazania problemu zniechęci się bo wszędzie znajdzie odpowiedzi typu - " zrob tak gdyż....." Sam nie raz odsylam ludzi do tematów w których podobny problem był już poruszany bo ilez można o tym samym pisać. To jasne. Ale myśle ze dobrze naprowadzic jakoś zainteresowanego na właściwy szlak szukania odpowiedzi... Nie traktuj tego, Grzegorzu, jako osobisty atak. Po prostu uważam ze nie należy traktować CA czy innego zagadnienia jako "zamknietego kręgu magicznego" z którego wiedzy mogą czerpać tylko wybrani i oswieceni :( Przepraszam za OT :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam niedługo większość swojej podstawowej usystematyzowanej wiedzy zamieścić w jednym miejscu w internecie. Jak tylko skończę swój opis od A do Z na swoim komputerze będę szukał odpowiednich form przekazu aby było to zrozumiałe dla przynajmniej części osób.

Drugi problem jest taki, że nie cierpię się powtarzać czyli -> dlaczego wystarcza taki przekrój napisałem na 100% już w sieci. Z tego co pamiętam stało się to na pewnym forum CA, na którym właściciel serwisu zablokował mi możliwość rejestracji abym ..... :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam niedługo większość swojej podstawowej usystematyzowanej wiedzy zamieścić w jednym miejscu w internecie. Jak tylko skończę swój opis od A do Z na swoim komputerze będę szukał odpowiednich form przekazu aby było to zrozumiałe dla przynajmniej części osób.

 

Zrób to na naszym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...