Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Alpine swr1042d do 700zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciał bym was poradzić co do kupna wzmacniacza.Posiadam głośnik Alpine swr1042d (4+4 ohm) i nie wiem jaki mam do niego dobrać wzmacniacz mam okazje kupić RF PRIME R500-1 ale nie wim co mam o nim sądzić bo jestem dopiero początkumącym maniakiem car audio a cena jaka moge preznaczyć na wzmacniacz to 700 zł .Muzyke jaką słucham to hh i mam go w skrzyni szczelinowej o poj.55L .Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie sluchalem ale te wzmaki seri PRIME toroche mi smierdza marketowka , ale nie wiem poprostu glosno mysle , nie wiem tez czy szukasz tylko nowych wzmakow czy tez uzywanych ??

 

Tez mam takie wrażenie - Brak im American attitude :hyhy: osobiście wolał bym już dołożyć i wziąć coś z serii punch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o Alpine MRP-M500 nada się ?

Jeśli Alpine tej serii to raczej MRP-M650 ma ona 600 Wat/2Ω przy 14,4V

 

[ Dodano: 2010-04-04, 19:48 ]

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie wzmacniacz który poleca kolega hehepack

A to z uwagi na .... ? (czy tylko moc ?)

Zarówno ta linia Alpine jak i ESXV1000d były testowane przez Auto&HiFi -> testy można przeczytać w archiwach.

Oczywiście według mnie to, że nieznacznie lepiej wypadł Apine MRP-M500 od ESX V1000d niczego nie przesądza ale pokazuje, że są to wzmacniacze zbliżone klasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten wzmak bedzie wystarczająco mocny żeby rozryszac tego suba do takiego poziomu aby dało satysfakcje i potrafiło ładnie udeżyć?

Odpowiedź:

Jeżeli twój alternator i instalacja potrafi przekazać około 60 Amper przy napięciu 13,5 V to MRP-M650 jest w stanie bez problemu napędzić i kontrolować ten subwoofer.

Zupełnie innym pytaniem jest czy ten tandem (około 600 Wat i skuteczność około 86 dB będzie Ciebie zadowalać gdyż znam różne typy ludzi -> mnie zadowala około 200 Wat + IT MDS12 choć mogę mu podać znacznie więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj przyszedł do mnie wzmacniacz Sinuslive SL-A1500 nie zastanawiając się wcisnołem kup teraz no i tak oto stałem się posiadaczem owego wzmaka lecz teraz mam obawy co do tego czy nie będzie on aby za mocny dla mojej Alpinki która ma 500 watt Rms przy 2 Ohm a wzmak ten ma 900watt RMS przy 2 Ohm jak sądzicie koledzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego Rockforda to koledzy z forum nie mieli o znim zbyt ciepłego zdania więc zrezygnowałem z niego poniewasz oni mają większe doświadczenie z tym
SL wcale nie lepszy :/ Uważam że swr powinien dostać coś "godniejszego" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...