Skocz do zawartości

Kenwood KDC-W8534 vs. KDC-w7543


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że próby wskrzeszenia do normalnego życia mojej 9835 nie przyniosły rezultatów postanowiłem kupić inne radio. Miałem juz do czynienia z Alpine, Pioneer i Clarion postanowiłem pójść tym razem w stronę Kenwood'a. Pytanie do bardziej osłuchanych z tą marką o to jak się spisują ww. modele oraz o porównanie ich pod względem brzmieniowym (dokładnie chodzi mi o BurrBrown vs. Wolfson). Każda opinia mile widziana. Aha...tak przy okazji czy istnieje możliwość podłączenia bluetooth do 8534 bo na oficjalnej stronie Kenwood'a brak o tym wzmianki. Z góry dziękuję pomoc :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o same przetworniki D/A to panuje opinia ( ktorej sam jestem wyznawca ) ze BurrBrown'y sa the best w tej klasie. Ale od razu zaznaczam ze wypowiadam sie o samym porownaniu przetwornikow a nie konkretnych modeli radii gdyz ich nie slyszalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 8534 i bardzo wlasnie sobie chwali Wolfson'a......
z tym, że 8534 jest na BurrBrown...

mógłby się ktoś pokusić o porównanie profilu brzmienia owych przetworników...bo o ile BurrBrown miałem okazję słuchać o tyle Wolfson jest dla mnie znakiem zapytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 8534 i bardzo wlasnie sobie chwali Wolfson'a......
z tym, że 8534 jest na BurrBrown...

mógłby się ktoś pokusić o porównanie profilu brzmienia owych przetworników...bo o ile BurrBrown miałem okazję słuchać o tyle Wolfson jest dla mnie znakiem zapytania...

 

to moze jest to ...37 nie wiem, ogolnie mnie to wali, ktory ma Wolfsona a ktory nie. Wiem ze zomer ma jakąś 8XXX i jest na Wolfsonie, poprostu napisałem Ci kto co ma i na czym sie zna...... czy Ty sie z nim skontaktujesz czy on tu cos napisze rowniez mnie nie interesuje......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jest to ...37 nie wiem, ogolnie mnie to wali, ktory ma Wolfsona a ktory nie. Wiem ze zomer ma jakąś 8XXX i jest na Wolfsonie, poprostu napisałem Ci kto co ma i na czym sie zna...... czy Ty sie z nim skontaktujesz czy on tu cos napisze rowniez mnie nie interesuje......

_________________

ale po co zaraz te nerwy :hyhy: ...po prostu zaznaczyłem, który ma jaki przetwornik...nikt nie wie wszystkiego, a modeli jest tyle, że o pomyłkę nietrudno...

generalnie chodzi mi o porównanie profili brzmienia owych przetworników (burrbrown vs. wolfson)z racji tego, że główne różnice między tymi jednostkami są w owym przetworniku, a nie mając doświadczenia aby podjąć decyzję samemu wolę zapytać co jak pogrywa żeby wybrać coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie nie wiem co ją boli...CD audio czytała ale tylko tłoczone...wypalane marnie jej szło a mp3 wcale (zawieszała się i nawet płyty nie chciała wypluć), myślałem że to laser więc zamówiłem oryginalny z Alpine UK (30f jakby ktoś chciał :hyhy: ) wczoraj wymieniłem i nic się nie zmieniło...pomyślałem sobie żeby serdecznie się kochała i wystawiłem ją na ebay wczoraj (oczywiście z zaznaczeniem co ją boli...uprzedzając uszczypliwości) poszła praktycznie od reki a ja zostałem bez radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro slyszec ze jednak nie udalo sie reanimowac tej alpinki :hyhy: Musialo byc tak jeszcze cos nie halo z mechanizmem..

 

Wracajac do tematu - BurrBrown vs Wolfson - wszystko zalezy jakie dokladnie przetworniki zostaly uzyte w konkretnych radiach - bo jesli jest np tak, ze BurrBrown bedzie z tych najtanszych a Wolfson z wyzszej serii to moja teoria o wyzszosci BB pojdzie do piachu. W obu DAC'ach zastosowano wielowątkowe modulatory delta-sigma ale moga sie roznic systemem zasilania co juz wplynie na sygnal wyjsciowy. Przewalilem troszke tych ukladow i jakos mi sie utarlo ze BB w wiekszosci brzmialy "cieplej " a Wolfiki bardziej .. " cyfrowo "..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro slyszec ze jednak nie udalo sie reanimowac tej alpinki Musialo byc tak jeszcze cos nie halo z mechanizmem.. :padam:

 

Wracajac do tematu - BurrBrown vs Wolfson - wszystko zalezy jakie dokladnie przetworniki zostaly uzyte w konkretnych radiach - bo jesli jest np tak, ze BurrBrown bedzie z tych najtanszych a Wolfson z wyzszej serii to moja teoria o wyzszosci BB pojdzie do piachu. W obu DAC'ach zastosowano wielowątkowe modulatory delta-sigma ale moga sie roznic systemem zasilania co juz wplynie na sygnal wyjsciowy. Przewalilem troszke tych ukladow i jakos mi sie utarlo ze BB w wiekszosci brzmialy "cieplej " a Wolfiki bardziej .. " cyfrowo "..

po raz kolejny dziękuję za pomoc :D znalazłem taką oto informację prasową 8534 jest lepiej wyposażony i w moim przypadku na jego korzyść przemawia cena (50f taniej) a że oba są nowe i generalnie burrbrown powinien zagrać cieplej to chyba zdecyduję się na KDC-W8534 chyba, że ktoś mnie przekona o wyższości drugiego modelu :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz, porównywać możesz brzmienie dwóch radi a nie nie przetworników, musiały by być w identycznej jednostce, a są inne elektrycznie, więc i reszta jest inna.

 

Zgadza się - nawet poszczegolne modele BurrBrown różnią się miedzy sobą , tak jak i Wolfony, Cytryski i inne.. Pisałem jedynie ze BB maja zwykle tendencje do ciepłego brzmienia - co ma wplyw na brzemie całości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz, porównywać możesz brzmienie dwóch radi a nie nie przetworników, musiały by być w identycznej jednostce, a są inne elektrycznie, więc i reszta jest inna.

 

Zgadza się - nawet poszczegolne modele BurrBrown różnią się miedzy sobą , tak jak i Wolfony, Cytryski i inne.. Pisałem jedynie ze BB maja zwykle tendencje do ciepłego brzmienia - co ma wplyw na brzemie całości .

brzmienie można zmienić resztą komponentów :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - nawet poszczegolne modele BurrBrown różnią się miedzy sobą , tak jak i Wolfony, Cytryski i inne.. Pisałem jedynie ze BB maja zwykle tendencje do ciepłego brzmienia - co ma wplyw na brzemie całości .
mniej więcej o taką odpowiedź mi chodziło
brzmienie można zmienić resztą komponentów
a na resztę komponentów przyjdzie jeszcze czas :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze disaster3 dobrze mnie pamieta.. :zdegustowany:

Zaczne od tego ze obydwa radioodtwarzacze są naprawde godne polecenia. Wybór pomiedzy nimi jest naprawde trudny, zarowno 7534 jak i 8534 maja sporo zalet.

Seria 7534 oparta na przetworniku Wolfsona jest prosta w osłudze, 3zakresowy korektor, 3wyjscia rca,usb,

Niesty zakresy są słabo regulowane, duzy przeskoki czestotliwosci, Rca-2Voltowe, ale ma usb.

Seria 8534 przetwornik BurrBrown, tez z wyzszej pólki tej firmy (prawie kazdy Alpine ma burrbrown, a nie brzmia podobnie.)

Seria 8534 ma wbudowany procesor dzwieku, korektor 4pasmowy o duzo wiekszej dokładnosci regulacji, 5Voltowe wyjscia rca, niestety nie ma USB.

Korekcja czasowa-tam jest na zasadzie korekcji połozenia.

Oczywscie jest takze standardowe natezenie dzwieku na kanał lewy, prawy przod i tył.

Brzmienie-typowo rockowe, disco, a rytmy z ciezszym basem sa czyste ale dobrze je wspomagac z podbiciem basu na radiu-poprostu są słabsze niz Alpine czy Pionierr itd.

Wybierajac z tych 2 modeli-ciezko wybrac ja mam 8xxx a czasami tesknie za 7xxx.. Tonacja zblizona chociaz wolfson ma milsze brzmienie.Ale nizsze wyjscie rca.

Burrbrown zagra mocniej, wiecej dodatków, długo sie go ustawia, bo zakres mozliwosci jest ogromny:Wielkosc głosników(przod tył subwoofer) opoznienia, korektor na tył, korektor na przód, pozycja słuchacza itd..

Wiem ze zomer ma jakąś 8XXX i jest na Wolfsonie,

8xxx jest na burrbrown..

7xxx wolfson

Co do serii-wybrałes te najlepsze- w innych modelach nawet te zabawki były inne, rok pozniej kenwood poszedł na łatwizne i tanioche i wprowadził sprzet o brzmieniu jak pionier (brak dobrego wokalu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii-wybrałes te najlepsze- w innych modelach nawet te zabawki były inne, rok pozniej kenwood poszedł na łatwizne i tanioche i wprowadził sprzet o brzmieniu jak pionier (brak dobrego wokalu)

Dokładnie, i ludzie zaczęli gadać że Kenwood jest dobry ale w ... kuchni :zdegustowany:, na szczęście wracają wreszcie do starych dobrych tradycji brzmieniowych i kładą na jakość nie ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście wracają wreszcie do starych dobrych tradycji brzmieniowych i kładą na jakość nie ilość.

Ida na jakosc..Ale wygladu.. :zdegustowany:

Tu widac taka walke Kenwood-pionier

Wiesz każdy ma swoje gusta, dla mnie wygląd jest najmniej istotny, są piękniejsze radia jak Naka czy Becker :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć ...wpływu przetwornika D/A na ...typowo "analogowe" walory dźwięku :kwasny: .

Z lasera lecą zera i jedynki i niech mnie ktoś oświeci, że na ETAPIE CYFROWYM już się da osiągać ciepłoty, ostrzenia etc.

Chętnie zagębię się w lekturce :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem tych najnowszych Kenwood'ów jak dzwiekowo wypadają?

Ja mam "starucha" KDC-X911 i np. w bezposrednim starciu z np. XXV-01D - staruch okazuje sie lepszy (dzwiekowo oczywiscie)

 

Nie wiem co teraz ma Kenwood topowego w swojej ofercie :kwasny: ? Podajcie jakies namiary do "oblookania"

 

Nie wiem mnie jakos nowosci do siebie nie przekonują (ale tez nie mam 5000 Koła na zbyciu zeby kupic sobie cos referencyjnego z "nowszych" mozliwe ze "grają")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrozumieć ...wpływu przetwornika D/A na ...typowo "analogowe" walory dźwięku :kwasny: .

Z lasera lecą zera i jedynki i niech mnie ktoś oświeci, że na ETAPIE CYFROWYM już się da osiągać ciepłoty, ostrzenia etc.

Chętnie zagębię się w lekturce :hyhy:

 

Ale przecież przetwornik D/A jak sama nazwa wskazuje zamienia te zera i jedynki na postać analogowa - i to własnie tor analogowy ma w nim decydujące znaczenie jeśli chodzi o "profil brzmienia" . Oczywiście podzespoły towazyszace maja równie dużo "do gadania" ale jeśli z przetwornika wyjdzie sygnał słabej jakości to nie ma takiej siły by go w magiczny sposób poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, dziękuję za pomoc...wczoraj zamówiłem KDC-W8534, zadecydowało to, że model jest lepiej wyposażony i był najzwyczajniej tańszy (wydaje mi się to dziwne bo obie jednostki są z tego samego źródła, obie są nowe w pudełkach a 7... jest droższy i to aż o 50funtów od 8...ciekawi mnie skąd ta różnica w cenie bo w czystej teorii to właśnie 8... powinien być droższy). Jak do mnie dotrze i się troszkę osłucham to podzielę się wrażeniami :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...