Skocz do zawartości

glosniki magnat xts 216


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje ucho żaden setup nie brzmiał dobrze gdy wooferki nie były przyciete od dołu. Po prostu mi to nie pasowało. Jeśli wzmak miał plynna regulacje fazy jeszcze można było uratować sytuacje jakoś . Nie wiem, może tylko ja tak mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho żaden setup nie brzmiał dobrze gdy wooferki nie były przyciete od dołu. Po prostu mi to nie pasowało. Jeśli wzmak miał plynna regulacje fazy jeszcze można było uratować sytuacje jakoś . Nie wiem, może tylko ja tak mam.

OK, to że na twoje ucho nie brzmiał dobrze, nie tłumaczy tego że napisałeś "nie powinien grać tak nisko" i o to pytam, dlaczego woofery nie powinny grać od samego dołu ? co masz do zarzucenia inżynierom i takim produktom.

To jak je potniesz pasmo to inna sprawa, ale wyraziłeś się jasno więc proszę o wyjaśnienie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho żaden setup nie brzmiał dobrze gdy wooferki nie były przyciete od dołu. Po prostu mi to nie pasowało. Jeśli wzmak miał plynna regulacje fazy jeszcze można było uratować sytuacje jakoś . Nie wiem, może tylko ja tak mam.

OK, to że na twoje ucho nie brzmiał dobrze, nie tłumaczy tego że napisałeś "nie powinien grać tak nisko" i o to pytam, dlaczego woofery nie powinny grać od samego dołu ? co masz do zarzucenia inżynierom i takim produktom.

To jak je potniesz pasmo to inna sprawa, ale wyraziłeś się jasno więc proszę o wyjaśnienie :rotfl:

 

Chodziło a to ze jeśli mamy suba na tylku to po co obciążać wooferki najnizszymi czestotliwosciami z którymi nie zawsze dobrze sobie radzą. Nakladanie się częstotliwości w niskim paśmie może sprawić wiecej kłopotu niż pożytku. Ale głownie wypowiadając się w ten sposób miałem własnie na myśli odciazenie wooferow od "ciężkiej pracy". Jeśli tylko ja tak uważam to przepraszam - powinienem zaznaczyć ze jest to tylko moja opinia :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło a to ze jeśli mamy suba na tylku to po co obciążać wooferki najnizszymi czestotliwosciami z którymi nie zawsze dobrze sobie radzą. Nakladanie się częstotliwości w niskim paśmie może sprawić wiecej kłopotu niż pożytku. Ale głownie wypowiadając się w ten sposób miałem własnie na myśli odciazenie wooferow od "ciężkiej pracy". Jeśli tylko ja tak uważam to przepraszam - powinienem zaznaczyć ze jest to tylko moja opinia :rotfl:

Nie no luz, cięcie to jedno a możliwości przetwornika drugie, zrozumiałem że błędem jest projektowanie takich głośników dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie - nie chodziło mi o to ze to błąd "konstrukcyjny" :rotfl: Dlugi czas moje RF'ki lataly bez żadnych cięć i radzimy sobie swietnie ciągnąć od samego dołu. Jednak gdy doszedł sub ustawienia musiały się zmienić :hyhy: Sorry jeśli wyrazilem się niejasno..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...