Skocz do zawartości

Pytania o sprzęt...


agentS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W pierwszych słowach jako iz jestem nowym użytkownikiem forum: WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE :zalamany:

 

Właśnie rozpoczynam przygodę z Car Audio więc moja wiedza na ten temat nie jest zbyt duża.

W sprzęt Car Audio chciałbym zainwestować max 2000zł (mam tu na myśli przedni zestaw odseparowany, wygłuszenie drzwi, okablowanie, wzmacniacz 4 kanałowy, subwoofer). Radio juz jest ( Alpine 9874).

 

W weekend udałem się do jednego z zakładów montażowych i człowiek z którym rozmawialem bardzo polecał mi sprzęt marki KICX a mianowicie:

system przedni

wzmacniacz 1 lub wzmacniacz 2

subwoofer

 

Samochód w jakim miałby grac ten sprzęt to Fiat Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, witam.

Moja propozycja, cobyś zainteresował się jednak czymś innym niż Kicx. Powerbass, Vibe, Rockford, Dego, Hifonics itp. Dużo tego było na forum już opisywane, obgadywane.

 

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z CA to zacznij od sprawdzonych klocków.

 

przód: Helix DB62.1 albo Hertz ESK165 albo Dego PO-650 lub cos podobnego - ceny do 400 zł

wzmacniacz 4-chan: Hifonics ZEUS ZXi4404 albo CARPOWER POWER 4/400 ceny od 760 do 1000 zł

subik: Hertz ES250 albo Infinity Kappa 10.1 Pefect do 400 zł.

 

Zostanie coś na kable i maty ... ceny z AlleDrogo.

 

może ktoś ma jakieś inne propozycje ...

 

Pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma jakieś inne propozycje ...

 

 

Po pierwsze to kolega zakładajacy temat musi troche poszukac bo bylo to dziesiatki razy a co proponuje...... Mam sprzet dokladnie zlorezony za 2000zł i bylbym nie rozsadny gdybym polecal cos innego niz mam bo z jakiegos powodu wlasnie tak wyglada moj system :zalamany:

 

 

.......... swoją droga Kicx ma kilka bardzo udanych zestawów odseparowanych i ich bym nie przekreslal , rowniez suby seri PRO sa ciekawe oraz seri nizszej ( nie pamietam nazwy ) równiez sa warte przemyślenia , system oparty w 75 % na kicx ( radio to bylaCDA 9812 ) mialem okazje sluchac jakies 2 lata temu , byl to samochod montera z pewnej renomowanej firmy i naprawde zrobilo na mnie ogromne wrzenie zapewne tez z powodu na aplikacje nadal jest to dla mnie nie docigniony wzór bo wszystko bylo jak nalerzy..... reasumując na glosniki przednie bym poszukal czegos z kicx bo woofery maja bardzo dobre a tweetery nie bardziej denerwujace niz hertze niskiej seri........... a dzieki temu ze sa nie doceniane to mozna je okazyjniej kupic...........

 

 

.......... Kolejna sprawa czy system ma byc oparty na takich mocach zeby byl mily w odsluchu czy robil przedewszystkkim cisnienie...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma jakieś inne propozycje ...

 

 

 

 

.......... Kolejna sprawa czy system ma byc oparty na takich mocach zeby byl mily w odsluchu czy robil przedewszystkkim cisnienie...... ?

 

Nie ma byc to sam bass tylko miły i przjemny dźwięk :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ... nie skreślajmy Kicxa. Bo może i ma sprzęt z "górnej półki".

 

No to ja zaproponuję coś, za co niektórzy mogliby mnie chyba zabić :P

 

Alphard LW65A4 + Alphard TW-318. Zwrotka gwizdka Tweetera! na zwykłym kondensatorze 4.7 uF.

Jeśli ktoś słyszał to oczywiście a nie tylko powie że Alphard to shit.

Cena to jakieś 100 zł za dwa woofery i jakies 40-50 zł za dwa gwizdki. No i 6 zł za kondki. Zestaw grający jak za trochę więcej monetek niż sam jest wart. Miałem i polecam taki tandem. Na przód jak znalazł ...

 

Pozdro!

Marcin

 

niunius, Gwizdkiem to można gwizdać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował sprzedac radio bo na tym modelu za 250zł to duzo nie zdziałasz.

Pod wzmacniacz KAP 47, głosnik 400wat rms zbytnie niepasuje. Zbyt duza moc, glosnik nie da mu dobrej dynamiki. Model STC 300 tez mało sie sprawdzi, mimo iz słabszy, ale dedykowany głownie do closed. Moze Re SE 12"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc :niepewny:

 

Zdecydowałem się na taki wzmacniacz oraz taki

zestaw przedni

Radio na razie zostanie takie jakie jest ale z czasem pomyslę nad zmianą Teraz trzeba się zastanowić na subem...Instalator pod ten wzmacniacz poleca ...taki sub .

Twierdzi że 460 W jakie uzyskam po zmostkowaniu wystarczy do zasilenia tego głośniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agentS, czy całe Twoje CA to musi być nowy sprzęt ??

Bo za tą kasę to można dużo lepszego sprzętu złożyć używanego.

No i radio przydałoby się wymienić.

Jeżeli chodzi o zestaw i suba, to jeszcze bym to brał.

Natomiast reszta do wymiany.

Na alle stoją dwie Alpinki CDA 7893R, warto się rozejrzeć i zakupić, mimo iż to używka.

A co do piecyków, to sam musiałbym się dokładnie rozejrzeć za 4-kanałówkami :niepewny:

Ale chyba jest jeden ciekawy SoundStream ze starej szkoły, myślę że warto nad nim pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agentS, czy całe Twoje CA to musi być nowy sprzęt ??

Bo za tą kasę to można dużo lepszego sprzętu złożyć używanego.

No i radio przydałoby się wymienić.

Jeżeli chodzi o zestaw i suba, to jeszcze bym to brał.

Natomiast reszta do wymiany.

Na alle stoją dwie Alpinki CDA 7893R, warto się rozejrzeć i zakupić, mimo iż to używka.

A co do piecyków, to sam musiałbym się dokładnie rozejrzeć za 4-kanałówkami

Ale chyba jest jeden ciekawy SoundStream ze starej szkoły, myślę że warto nad nim pomyśleć.

 

Radio będzie szło do wymiany ale na razie musi wystarczyć...

Wolałbym aby był to nowy sprzęt - jakoś nie mam zaufania do używanej elektroniki...

 

A wzmaka słyszałem w "akcji" i całkiem dobrze dawał sobie rade ze sprzętem o podobnej mocy :niepewny:

 

A dodatkowo skontaktowałem się z polskim dystrybutorem Kicx i zaproponowano mi całkiem dobry rabat jeżeli zaopatrze się u nich w większość rzeczy...Mam zamiar wziąść od nich zestaw przedni, sub, wzmak, kable RCA, kable głośnikowe i zasilające... Nie mają mat wygłuszających ale coś się znajdzie na alle...

Zastanawiam się czy do takiego wzmaka jaki mam zamiar kupić potrzebny będzie kondensator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio będzie szło do wymiany ale na razie musi wystarczyć...

Wolałbym aby był to nowy sprzęt - jakoś nie mam zaufania do używanej elektroniki...

 

Jak tam kto woli.

Natomiast jeżeli bierzesz sprzęt od zaufanej osoby, to dlaczego nie kupić ??

Poza tym nawet u nas na Strefie jest kilka osób, które dysponują naprawdę ciekawymi klockami do sprzedaży :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...