Skocz do zawartości

sub JBL GT5 1204BP + jaki wzmacniacz?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam subwoofer JBL GT5 1204BP

# Obudowa: band-pass z portem SLIPSTREAM

# Moc RMS: 275 W

# Moc szczytowa: 1100 W

# Skuteczność (1W/1m): 90 dB

# Pasmo przenoszenia: 35 - 150 Hz

# Impedancja: 4 Ohm

 

i potrzebuje do tego wzmacniacz ;] nie znam sie na tym za dobrze wiec prosze was o pomoc :P chcialbym przeznaczyc na zakup tak do 500 zł. slucham troche hip-hopu, trance, electro house, no generalnie imprezowa muzyka..:P i lubie czysty gleboki basik. Jesli potrzebujecie wiecej informacji to prosze pisac bo dokladnie nie wiem co wam tu podac. czytalem cos o wzmacniaczach JBL GTO ze podobno sprawdzają się w polaczeniu z tym subem no ale pozostawiam to wam ;D z gory dzieki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne buczydlo z tej skrzyni :P I do szybszych beatow w ogóle nie pasuje - strasznie zamula. Co do wzmakow JBL z serii GTO - porażka. Szkoda na nie kasy. Mogą być uzywki?

 

hehe troche czytalem o niej przed kupnem i sluchalem tez i jakos wydawala mi sie okej ;D no ale kazdy ma swoj gust :P szczerze to wolalbym nowke... masz jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - każdy lubi coś innego :P Najwazniejsze ze Tobie się podoba. Całkiem niedawno słyszałem JBL'a który siedzi w tej skrzyni ale w BR , zasilonego Carpower'em 2/250 i było calkiem przyzwoicie. Na alledrogo nowke można dostać za 430zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie sztuki gt5 w closed, pędziłem rx44. No ale Tobie nie potrzeba 4kanałówki więc może:

Xetec Xircuit xi-240.2

ORION 3002

RODEK R2180i

 

 

Wszystkie trzy będą lepsze od carpowera 2/250 i innych cudów techniki. Dodam że do gt5 potrzeba dobre 350W, miałem dwie sztuki, pod wzmacniaczem 200W buczą i przeciągają strasznie, ale przy lepszym piecu i przyzwoitym DF grał odczuwalnie lepiej. Zapas mocy też jest wskazany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suba lepiej zainwestować w monoblocka. np. magnat rxmono lub esx V1000.d

 

Nie zgodze się z Tobą w tym przypadku. Gdy głośnik ma 4ohm to monoblok się po prostu zmarnuje bo po co płacić za wzmacniacz który ma swoją wyższą moc przy 1ohm. I monoblok który odda 350W przy 1ohm będzie droższy niż dwukanałówka o tej samej mocy. Taki rx mono ma mały DF co przekłada się na pracę głośnika.

 

Gdy by to był sub 2x2ohm to wtedy spinamy na 1ohm i opłaca się monoblok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może polecić koledze CP hpb 1502 ?? nówke kupi do 500zł

Jeździłem jakiś czas z takim zestawem 1204bp + 1502 i do "zwracania na siebie uwagi" jest dobry zestaw. Napewno ten carpower dobrze pogoni JBL-a.

 

Buczydlo i muł bez kontroli to złe połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...