Skocz do zawartości

Wygluszenie drzwi pytanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wygluszenia drzwi w aucie. Czytalem wiele i zastanawialem sie nad matami boll flex bitumiczne. Mam auto 2 drzwiowe i zastanawiam się czy te maty nie będą za ciężkie i drzwi mi się nie opuszczą. Więc moje pytanie co sądzicie o tym jak to ma się u was?? I czy warto dołożyć i kupić maty polimerowe?? Jakie są róźnice pomiędzy bitumiczną matą bolla a matą polimerową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie 3d drzwi są duże i jak zabetonujesz je ciężkimi matami to z czasem się mogą opuścić.Lepiej wyklej skromnie drzwi matami STP(środek drzwi)bo dobra mata i tak zrobi swoje.Za to nie oszczędzaj i zamknij drzwi z zewnątrz,musi być szczelnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dekarska nawet mnie nie interesuje a wlasni taki temat jest ciągnięty. Chodzi mi żeby wygluszyć drzwi tak zeby jak najmniej ważyły. Aż taka róźnica jest w wadze między bitumicznymi a polimerowymi?? I jeszcze takie pytanie ile może ważyć 10szt mat bitumicznych a 10szt polimerowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgrubszą warstwe aluminium i dosyć lekka ale o dużej gęstości jest taka mata :

znacznie lepsza od DYNAMAT superlite która ma warstwe alumium cienką jak papierek z cukiereczka ,

a ta mata ma brdzo grubą warstwę alu lecz jest w miarę cienka i nie najcięższa ,

http://www.gms.pl/index.php?page=szczegoly&id=115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lledrogo jest mata GMS-04 o wymiarach 100cm x 50cm i warstwą alu , jest to ekonomiczna wersja GMS-05 która jest cieńsza ale ma większy zakres temperaturowy i grubsze aluminum, ale to grube aluminum odczuwalne efekty może dopiero dać przy dużym ciśnieniu, :P

do normalnej taniej zabudowy wystarcza GMS-04 , myśle że 4 matami można zrobić drzwi ponieważ nie trzeba szczelnie naklejać na całą powierzchnie drzwi wystarczy powiedzmy 60% danej powierzchni metalowej wykleić a powierzchnie gdzie jest wkręcony głośnik poprostu zakleić otwory technologiczne i podejżane miejsca gdzie uciekają decybele :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, handlujesz tym GMS? Już któryś temat widzę, że linkujesz do nich. Czy mógłbyś porównać wszystkie maty tego producenta? Z tego, co widzę, jest ich chyba 5 rodzajów i różnią się grubością.

 

Oczywiście :

GMS-01 grubość 4mm cienka pianka butylowa z komórkami zamknietymi wymiaray 100cm x 50cm

GMS02 grubość 5mm pianka butylowa o strukturze komórek otwartych,, absorbcyjna'' taka jak DYNALINER DYNAMAT

GMS-03 grubość 7mm 3 warstwowa mata z warstwą butylu o grubości 2mm folia aluminiowa i pianka o strukturze zamknietej

GMS-022 grubość 11mm pianka o strukturze komórek otwartych jak GMS 02. ,,absorbcyjna''

 

GMS 04- 2mm butylu z folią alumium zaktes do 100 stopnii C

GMS 05 1,5mm butylu ze specjalnymi dodatkami zwiększającymi temperaturę pracy do 180 stopini i folia alu gruba z dodtakirem stopu

aluminuim 7001 T6 takiego jak w DYNAPLATE do DB DRAG .

 

Cechy charakterystyczne pianki są bardzo lekkie z czystego butylu bardzo dobże tłumią śweitnie się kleją dzieki klejowi firmy 3M , wytwarzana jest w fabryce oddalonej o 100m od fabryki która produkuje dla Dynamat , i kożysta z tego samego dotawcy komponentów a mianowicie z jednego z największych koncernów chemicznych w Chinach ,

 

 

To bardzo dobre produkty w przystępnych cenach, i tyle.

Poniżej zdjęcie z HongKongu jeżeli co niektórzy myslą ,że to Chińszczyzna to Philips,Alpine, Clarion,Morel,DLS,Samsung,Sony, to tez chińsczyzna bo

wytwarzana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni to muszą zwreyfikowac swój pogląd w trybie szybkim :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, dzięki za odpowiedź, jednak, czy masz taką tabelkę z poziomem tłumienności każdej z tych mat?

 

Ps. te maty 100x50 dosyć ciężko w całości w drzwi włożyć bez ich cięcia. Za to z zewnątrz się nadają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi, chyba nie ma takich drzwi żeby ułożyć maty całymi arkuszami jakie kupujemy. Mierzymy jaki kawałek chcemy wcisnąć i tniemy na taki. Robisz kilka małych z jednego arkusza i wtedy na pewno ,,upchniesz" do wnętrza :rotfl:

 

Przyzwyczajony byłem do mat w rolkach - tak mi się najwygodniej pracowało. W sumie te duże można pociąć na paski i mamy prawie rolkę :P

 

Tak więc ja jeszcze czekam na tabelkę z tłumiennością każdego rodzaju mat. W Kwietniu muszę zrobić porządek z drzwiami u siebie (kupiłem auto z wygłuszeniem, jednak po tej zimie samo odchodziło od drzwi płatami... a w sumie szukam czegoś, co ma najlepszy stosunek cena/jakość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, handlujesz tym GMS? Już któryś temat widzę, że linkujesz do nich. Czy mógłbyś porównać wszystkie maty tego producenta? Z tego, co widzę, jest ich chyba 5 rodzajów i różnią się grubością.

 

Oczywiście :

GMS-01 grubość 4mm cienka pianka butylowa z komórkami zamknietymi wymiaray 100cm x 50cm

GMS02 grubość 5mm pianka butylowa o strukturze komórek otwartych,, absorbcyjna'' taka jak DYNALINER DYNAMAT

GMS-03 grubość 7mm 3 warstwowa mata z warstwą butylu o grubości 2mm folia aluminiowa i pianka o strukturze zamknietej

GMS-022 grubość 11mm pianka o strukturze komórek otwartych jak GMS 02. ,,absorbcyjna''

 

GMS 04- 2mm butylu z folią alumium zaktes do 100 stopnii C

GMS 05 1,5mm butylu ze specjalnymi dodatkami zwiększającymi temperaturę pracy do 180 stopini i folia alu gruba z dodtakirem stopu

aluminuim 7001 T6 takiego jak w DYNAPLATE do DB DRAG .

 

Cechy charakterystyczne pianki są bardzo lekkie z czystego butylu bardzo dobże tłumią śweitnie się kleją dzieki klejowi firmy 3M , wytwarzana jest w fabryce oddalonej o 100m od fabryki która produkuje dla Dynamat , i kożysta z tego samego dotawcy komponentów a mianowicie z jednego z największych koncernów chemicznych w Chinach ,

 

 

To bardzo dobre produkty w przystępnych cenach, i tyle.

Poniżej zdjęcie z HongKongu jeżeli co niektórzy myslą ,że to Chińszczyzna to Philips,Alpine, Clarion,Morel,DLS,Samsung,Sony, to tez chińsczyzna bo

wytwarzana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni to muszą zwreyfikowac swój pogląd w trybie szybkim :rotfl:

 

Kolego jak tym handlujesz i chwalisz tak bardzo te maty to może wyslesz jedną do porównania jak się sprawdzi to bym jeszcze 4 kupil. Chętnie bym sprawdzil wlasnie te maty bo jak narazie to zadnych opinii nie znalazlem o tych matach poza tobą. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primasort, dość dokładny opis tych mat przedstawił kiedyś Herdi wystarczy poszukać :hyhy:

Ps. te maty 100x50 dosyć ciężko w całości w drzwi włożyć bez ich cięcia. Za to z zewnątrz się nadają idealnie.

Widziałem kiedyś takie wytłumienie gdzie klient się uparł że włoży całą taką matę w drzwi (przez otwory technologiczne) bez jej cięcia :rotfl::P:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...