Skocz do zawartości

audison srx5 - opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. obecnie mam nastepujacy zesataw : alpine 9853, focal access a1, rf punch p1 i to wszystko napedza hifonics zeus. wiem ze tepicie zakladanie gosnikow do tylu, ale brakuje mi glosnikow w tylnych drzwiach, bede zakladal, najprawdopodobniej kupie focale z serii access wspolosiowe, bo dzwiek focali z przodu mi odpowiada. i teraz pytanie, czy dobrym wyborem bylby do tego zestawu audison srx5? slyszalem ze audison robi dobre wzmaki, pasuje mi ze jest to 5kanalowka, mniej miejsca zajmuje niz 2 wzmaki itp. pytanie tylko czy pasowalby do tego zestawu, czy dobra jest ta seria srx? nie tepcie mnie za te glosniki z tylu, po prostu wsiadam do ojca wozu i mimo ze dzwiek jest brzydszy mniejszy bas itp to jednak odpowiada mi taka scena, probowalem korekcji czasowej itp i nie daje az tyle radosci, wiec nie krytykujcie tej decyzji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę krytykował, też kiedyś miałem podobną instalację, nawet Rodek R680N leży sobie w kartonie i czeka na nowego właściciela. Problem w tym, że ja po niej miałem tylko instalacja 2+1. Mam podpięte tylne głośniki ale całkowicie wyciszone i używane wyłącznie gdy włączam dwustrefowość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz w tylnych drzwiach na dole współosiówki to:

1) Nie będziesz miał wysokich częstotliwości z tweetera -> przeanalizuj wykresy kierunkowości rozchodzenia się fal w zależności od kąta;

2) Nie będziesz miał tonów średnich z woofer-a -> jw.

Możesz z powodzeniem zasilić je "z radia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę...ostrawo :)

 

To chyba mało powiedziane :)

 

 

 

Alpinka, RF i Focal Access, to będzie masakra, krew z uszu :rotfl: !!

Nie wiem jak brzmi SRx, ale skoro mądrzejsi koledzy twierdzą, że jest ostry, to ja osobiście bym się w niego nie pchał, w takim configu, będzie masakra dla uszu.

No ale wiadomo, każdy ma swoje zboczenia

Ja na początku postarałbym się uspokoić jakoś ten tweeter z Focala, dlatego proponuję Sony z serii XM, 4-kanałówka i darować sobie głośniki w tylnych drzwiach, a powinno być milej i przyjemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw juz jest i fakt troche ostrzy mimo ze ustawilem na -6dB. rf jest tylko do uzupelnienia przodu wiec az tak bardzo na gra zestawu u mnie nie wplywa. jak mozecie to podajcie z 5 wzmakow, albo serii ktore uspokoja gore tego zestawu, bo wiadomo z uzywkami roznie bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA robisz dla siebie i jeśli pasuje Ci dźwięk z tylu to ok :) Sam mam glosniki w tylnich boczkach ( choć wykozystuja tzw rear fill wiec grają bardzo wąskim pasmem ) . Jedyne co mogę doradzic to byś zrezygnował ze wspolosiowych bo z przodu i tak go nie uslyszysz, a biorąc wooferki "normalne" przynajmniej bedą miały lepsza charakterystykę w niższych pasmach co przełoży się na lepszy kick całego systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze lepiej kupic 2 zestaw odseparowany i wtedy nie dawac tweterow? w takiej opcji puscic bez zwrotki ? odpowiaqda mi dzwiek z tylnych drzwi, czasami jezdze ojca w211 gdzie ma normalny zestaw orginalny i w czystosci jest gorszy ale odpowiaqda mi to ze dzwiek jest wszedzie a nie gra tylko z przodu. a jakie jeszcze dobre wzmaki ktore uspokoja gore focali? oprocz tej serii sonego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie bede robic bardzo podobnie, gdyz jakos nie lubie basu z subwoofera, lubie jak muzyka jest wszedzie, i najbardziej lubie mooocny kick z wooferow, dlatego do przodu pojdzie separowany zestaw, a z tylu same woofery z tego samego zestawu, i do tego jakies mocne 4 kanaly. Wiem ze kazdy mowi 2 + 1, ale nie ktorzy wola co innego, i to ma im sie podobac, a mi wlasnie tak sie podoba, tymbardziej ze slucham gatunkow muzyki w ktorym pojecie scena rzadko wystepuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyz jakos nie lubie basu z subwoofera,

 

Nie mowie ze robisz zle z tymi wooferami tylko mam pytanie bo mam/mialem podobne podejscie do suba , czy probowales dac z 2x8' w closed ? Bo ja wlasnie bardzo lubie takie granie suba dwa male przetworniki szybkie i precyzyjne a jednak dajace wiecej basu niz same woofery w drzwiach a w przypadku twojego wzmaka fajnie by sie sprawdzily 2x REX 8' spiete na na 4 ohm pod mostkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie bede robic bardzo podobnie, gdyz jakos nie lubie basu z subwoofera

Przy dobrym systemie car audio, poprawnie zainstalowanym i dobranym etc. nie odczujesz tego, że subwoofer jest bagażniku. Będziesz miał wrażenie, że woofery grają na poziomie subwoofera, niskie częstotliwości są "wszędzie". Wtedy jest dopiero satysfakcja... Bo faktycznie, subwoofer włożony do bagają na " odpier.się " gra tandentnie. Oczywiście chodzi mi to o systemy nastawione na 'jakość' nie na 'muckę'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie słuszne z punktu technicznego i finansowego jest stworzenie dobrze zestrojonego systemu 2 plus 1. Subwoofer a raczej jego cięcie wpływa na całość pasma a nie tylko niskie tony. To moje odczucie. Inaczej brzmi również góra. Nie wytłumaczę tego. Faktycznie pojęcie subwoofer kojarzy się ze skrzynką w bagażniku ale równie dobrze mogą to być 8 calówki w wyliczonych komorach w boczkach tylnych drzwi itp. Jak wrócę z browarka to dopiszę więcej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie do konca wszyscy mnie zrozumieli.

W moim systemie nie slysze ze subwoofer jest w bagaju, jak go odpowiednie nastawie to uzupelnia dobrze przod. Tylko chodzi mi o to ze ja lubie sam kickbass, twardy i mocny, i slyszalem nie jedna konfiguracje z 4 wooferami w drzwiach i bardziej MI to odpowiadalo niz system 2 + 1. A i jeszcze spytam, czy ktos slyszal 4 woofery podpiete pod wzmacniacz w danym aucie ? pisalem juz wczesniej ze na scenie mi nie zalezy.

Musialbym odsluchac te rexy, moze by mi podpasowaly, ale nie mam gdzie, a w ciemno nie mam zamiaru kupowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi mi o to ze ja lubie sam kickbass, twardy i mocny,

Są też głośniki subwooferowe, które potrafią tak zagrać, m.in. vega w małym closed, stroker nawet w br(u mnie pod zeusem kopał nieziemsko, a to 15"). Hx08SQ w 12l br(wg zaleceń producenta) też potrafił kopnąć(a mięcha za wiele nie było).

 

Podejrzewam, że jeszcze sporo innych by się znalazło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że proponowany SONY wyciśnie z tego zestawu Focal max. ich możliwości.

Jak ostrzy :) to skupiłbym się nad przerobieniem zwrotnicy, dodaniem L-pada, poćwiczył ukierunkowanie sam kiedyś ...goniłem z coraz innymi (teoretycznie coraz lepszymi) klockami nie skupiając sie na "wyciągnięciu" max możliwości z tego co posiadałem w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...