Skocz do zawartości

Zanik dźwięku na RCA w alpine 9855


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Problem polega na tym, że podczas słuchania radia wszystko jest poprawnie. Dźwięk jest zarówno na tradycyjnych wyjściach głośnikowych jak i na wzmacniaczu/rca. Po przełączeniu na CD, dźwięk na tradycyjnych wyjściach głośnikowych jest normalnie, ale z wzmacniacza dźwięk już się nie wydobywa(nie ma sygnału na RCA).

 

Czy to uszkodzone, czy kolejna z cyklu niekończących się opcji 9855... W poprzednich egzemplarzach jakie miałem nic takiego nie występowało.

Dodam, że radio jest w wersji usa.

 

z góry dzięki za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki ukladzik ( może być samodzielny lub wbudowany w inny układ ) tak zwany przelacznik wejścia - jego wyjście podlaczone jest do przedwzmacniacza ( w uproszczeniu :) ) natomiast wejścia podlaczone są do - tunera radiowego, toru CD, opjonalnie wejścia aux itp. Jeśli jedno z tych wejść zawiedzie - pojawi się taki efekt jak u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się mylę, ale niektóre radyjka maja taka opcje ze oddzielnie trzeba wszystkie ustawienia robić dla Tunera a oddzielnie dla CD. Moze na Tunerze masz w ustawieniach włączony sub a na CD w opcjach jest on wyłączony ?:>

 

Piszę o tym bo w mojej alpince zauważyłem ze oddzielnie muszę ustawiać EQ dla Tunera i oddzielnie dla CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cały system jest zasilany wzmacniaczem 4 kanałowym (przód + subwoofer) Ale z tyłu są jakieś jajka pioneera które zasilane są z końcówki mocy. Gdy wyłączę te jajka to podczas odtwarzania CD dźwięku nie ma wcale, czyli zanika sygnał w ogóle na RCA.

 

Co do Twojej wskazówki to właśnie tak myślałem, że może istnieć podobna opcja i coś może być poprzestawiane. Jednak resetowałem radio(na panelu) i nadal to samo... Jest jakiś 'generalniejszy' system resetowania wszystkich opcji? Bo ten z panela np. nie wpływa na odłączenie końcówki mocy, więc na to również może nie wpływać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...