Skocz do zawartości

Jakie glosniki na przod do helix hxa 400 mk2


Maniaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum , kupilem samochod ze wzmacniaczem radiem i kablami tylko ze nie ma glosnikow , jest zrobiona zabudowa pod nie mierzylem dystanse i sa do glosnikow 165 jest tez przemyslana glebokosc na magnesy , jak myslicie czy morel dotech ovation 6 to dobry zakup ?Slucham muzyki roznej od bluesa , elektroniczna poprzez regae , drumy na gitarowej konczac wiec glosniki musialyby dobrze sie czuc w kazdym gatunku , prosze o porady co by dobrze zagralo z hxa 400 mk2 w cenie do 1000 zl dodam ze radio ma procesor i rozne ustawienia clarion dxz 958 .A moze dego po 650 ???Ktore wybrac?A moze jeszcze inne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a gdzie moglbym sobie posluchac tych dotechow?Sa takie sklepy gdzie moznaby sobie posluchac jak graja? Dotechy kosztuja ponad okolo 1200 zl wiec moglbym je kupic a moze zamiast ich cos innego?Bo gdzies wyczytalem ze dego po 650 sa slabsze ale ladniej graja od dotech .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dego akurat od niedawna wiem ;] a jak myslicie bo morele dotech ovation maja 140 rms a wzmacniacz 70 rms wiec pewnie nie da rady wykorzystac glosnikow w 100 % . Zmostkowanie wzmacniacza wiaze sie z slabsza kontrola glosnikow i pogorszeniem jakosci bo z 4 ohm robi sie 2 ohm , moze sie myle? A moze HELIX P 236 Precision ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mostku każdy kanał "widzi" impedancję o połowę mniejszą, a więc podłączając głośnik 4ohm pod mostek, to każdy kanał zachowuje się tak jakby "widział" 2ohm'y.

 

A moze HELIX P 236 Precision ?

Miałem H236. Bardzo kulturalny zestaw. Jeśli chcesz słuchać muzyki, a nie czuć furkotanie nogawek, to jest to świetna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o ladne granie ze szczegolami i aby dzwiek zachwycal , nie mam mozliwosci odsluchiwania glosnikow nie bylem jeszcze na zadnym spotkaniu i jestem ciemny w tym temacie a wywalic 1200 zl jest latwo , ale trudno jest je wydac sensownie . Coz pozostaje poczekac i poszukac sobie w okolicach albo sklepu albo kolezkow u ktorych mozna odsluchac jakies zestawy i cos zdecydowac. Jeszcze jest zimno na dlubanie w garazu ale wiosna juz niedlugo ;] i moznaby bylo cos kupic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o ladne granie ze szczegolami i aby dzwiek zachwycal

 

No wlasnie ,ze kurcze dls'y odpadaja sa takie oklepane .

 

Maniaq, szukasz czegoś co zagra ładnie i ze szczegółami a odrzucasz DLS'y bo są oklepane a piszesz że nie byłeś na żadnym spotkaniu więc przyjmuję że ich nie słuchałeś ale odrzucasz bo są oklepane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I... fajnie gra z Helixem :) .

U mnie grał jakis czas... w "drzewiejszym" projekcie :) , robił to całkiem z gracją dopóki...nie namieszałem z aktywnymi cięciami nie popiłem browara i posłałem z ...dymem :) .

Mowa o µD.

P.S. są opinie, że te "cyki" są bardzo dobre ale również , że sa "krnąbrne" w aplikacji ...posłuchać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam dylemat .. a jesli dls to jaki model? up6 ? a moze jakis 3 kanalowy?Kumpel ma dls r6a i basuja ladnie pod wzmacniaczem car power ale wysokotonowe piszcza za bardzo byc moze on ma zle cos ustawione , a za te pieniadze to chyba byc tak nie powinno , dobra to dls prosze o propozycje i moze jakies opinie na temat wybranych zestawow dls;a .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma dls r6a i basuja ladnie pod wzmacniaczem car power ale wysokotonowe piszcza za bardzo byc moze on ma zle cos ustawione

Ja myślę, że problemem jest:

wzmacniaczem car power

:)

 

Ciekawe kiedy ludzie się nauczą, że dając za zestaw 800zł, to za wzmak o podobnej jakości trzeba dać ze 2 razy tyle. :)

 

Co do tweetera to istnieje też inna opja. Smerf o niej pisał na tuningforum:

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?p=1739714#p1739714

Otóż przez dwa, może trzy lata , była w sprzedaży wersja zestawu R6A , gdzie zastosowano dość niskie cięcie dla tweetera . Skutkiem takiego posunięcia było dość duże obciążenie tweetera, z którym to fabryczny głosnik radził sobie średnio . Stąd częste narzekania na ich brzmienie . Od około roku DLS zmienił układ elektryczny zwrotnicy , przesunął częstotliwość pracy filtra w górę , odciążył tweeter

i ten sam przetwornik gra już w zestawie znacznie lepiej.

Nie uległa jednak zmianie klasa samej zwrotnicy , tak jak poprzednio jest zbudowana z takiej samej jakości elementów. Jeżeli dysponujesz zwrotnica poprzedniej generacji to dla Twoich potrzeb zamień kondensator szeregowy do głośnika wysokotonowego z 8 uF na 5,6 uF , przynajmniej jako punkt startowy do uruchomienia systemu.

I jeszcze jedna uwaga , filtracja jaka jest zastosowana w fabrycznej zwrotnicy w torze midwoofera nie ma odpowiednika w układach aktywnych. Dlatego nie da sie porównać , układu pasywnego z aktywnym.

 

Tak przy okazji, żeby rozwiać mity na temat wykonania zwrotki:

Nie wiem skąd DLS bierze te kondensatory , ale faktem jest , ze w zwrotnicach zestawu R6A siedzą kondensatory dokładnie tych samych serii jakie używa DLS w swoich topowych zestawach za 3 czy 4 tys zł .

Oznacza to że pomimo iz zestaw jest z kategorii tych do 1000 PLN , to kondensator do tweetera potraktowano z taką samą powaga jak w zestawach 3 do 4 x droższych. Podobnie drugi zasadniczy element , czyli cewka bo midbasu , nawinięta drutem o dużym przekroju co powoduje zmniejszenie strat na elementach biernych zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem bardzo podobny zestaw mianowicie woofer dotech mkII na helixie h400 (z tego co pamiętam to jest właśnie następca hxa 400 mk2 ) z clarkiem 955 (hamerykanska wersja Twojego) i według mnie dotechom zdałby się trochę konkretniejszy wzmacniacz, z większym zapleczem mocowym lub coś co konkretniej złapie za ryj te głośniki. Przy głośniejszym słuchaniu trochę traciły na dynamice, poza tym nie miałem żadnych zastrzeżeń do tego połączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...