Skocz do zawartości

Dobór Instalacji Car Audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zrobienia instalacji audio w Oplu Astrze F, nie mogę zdecydować się dokładnie jaki system wybrać, opiszę to co posiadam w domu do zabudowy oraz co chcę uzupełnić.

 

Jednostka Sterująca Kenwood KDC-W3041G - dawniej miałem pioneera deh-6700mp ale wyzionął ducha - świetnie zwrotnice aktywne miał, w kenwood czysty dźwięk ale brakuje mi tych zwrotnic aktywnych.

 

2 Wzmacniacze - Blaupunkt GTA 475 2X75wat rms, Wzmacniacz z USA R&L Red Line Series, nie pamiętam dokładnie nazwy ale w dokumentacji pisze że ma 4X75w rms, po wadze i wnętrzu wygląda to realnie, posiada filtry HPF,LPF, podbicie basów itd.

 

http://images45.fotosik.pl/266/dd46b415aa8c0c31m.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/266/ea3152c2163f7700m.jpg

 

Subwoofer - Ravemaster VXT84-120watt rms, zaprojektowałem skrzynie bass-reflex dla tego głośnika, ze strojeniem 45hz, chce go zapiąć pod zmostkowane 2 kanały w Blaupunkt GTA.

 

Głośniki 6X9 Pioneer TS-A6921 - Grają bardzo czysto basu z nich nie oczekuje, chodzi mi o średnie i wysokie tony, chce je wsadzić do małej skrzynki i do bagażnika bo na półce odpada

 

Głośniki niskośredniotonowe Mac Audio MP 2.16 - ładnie grają lecz średnie tony już nie za bardzo, w niewytłumionych drzwiach dają rade, po podpięciu pod wzmacniacz jeszcze blaupunkta membrały latały jak szmaty :)

 

Jakie Plany:

 

Na przód oczywiście wytłumić drzwi, kupić dystanse pod głośniki, z głośników wysokotonowych celuję w Sinuslive Neo25, oraz chcę dać koło słupków głośniki średniotonowe 10mm, gdyż dziś robiłem odsłuch z tych MAC niskośrednio.... i jest dziura od 300hz na moje ucho, wszystko planuję podpiąć pod wzmacniacz i oczywiście podzielić pasmo, niskie tony, średnie oraz wysokie koło 3,5khz tylko nie wiem czy pod dwa kanały czy szarpnąć się na jakieś sinuslive SL165 kicbassy i dać tak: 2kanały - kicbassy plus tweetery i i po jednym kanale na średnie tony.

Tył: Subwoofer podpięty pod Blaupunkta GTA 475, oraz te 2 pioneery podpięte pod radio - wystarczają pod radiem w zupełności jeśli chodzi o średnie i wysokie pasmo.

 

Kable pod wzmacniacz: 10mm2 starczą, byłem w piątek w zakładzie car audio i takie doradzili, myślę nad kondensatorem chociażby pod subwoofer tylko jaka pojemność ? w sumie głośnik ma 120watt rms lecz chcę by to ładnie grało a nie łupało tylko.

 

Czego oczekuje od sprzetu: By jak puszczę np. piosenkę Budka Suflera - Cisza jak ta - tweetery wiernie odzwierciedlały scene, średnie tony ładnie komponowały tło utworu a subwoofer robił nastrój, generalnie to słucham starszej muzyki z lat 80-90, Progressive Trance, RAP oraz Rock - ACDC głównie. To nie ma być bice dbDragu przez subwoofer tylko ładnie skomponowany zestaw, dla tego też myśle że tweetery Sinuslive neo25 będą słusznym wyborem?Doradźcie jakie Średnietony jeszcze :D

 

Czekam na sugestie i wasze uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie kapuje - oczekujesz dobrej sceny i wiernego odtwarzania a pakujesz glosniki 6x9 w jakieś skrzynki i do tego do bagażnika???

 

Kabelki 10mm są na styk. Zrezygnoj z kondensatora i zakup kabelki conajmniej 16mm. Podaj jaki masz budżet na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę skupić się na przodzie, tył przecież będzie uzupełnieniem by nie słyszeć tylko bassu z subwoofera, co proponujesz jeśli nie 6X9 - dostałem je w poprzednim samochodzie i może by je wykorzystać, budżet to tak do 600zł powiedzmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle czepiam się ze są to glosniki 6x9 co ich umiejscowienie. Jeśli bedą w bagażniku to co Ci po nich? Tylko zepsuja wszystko. Skup się własnie na dobrym przodzie. W dobrze zgranym systemie nie będziesz mógł stwierdzić skąd slyszysz subwoofer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz pobawic się w 3 way i szukasz wooferow, średniaków i tweeterow ? Chcesz to puścić aktywnie czy ktoś skombinuje Ci zwrotki? Z Twojej wypowiedzi wywnioskowalem ze chcesz puścić woofery osobno a średnie i niskie z tych samych kanałów ? Tylko jak wtedy podzielisz pasmo? Dasz na tweeter kondek?

 

[ Dodano: 2010-03-13, 20:24 ]

6X9 to są głośniki free air i ich "budą" jest cały bagażnik. Lepiej znajdź kogoś komu się one podobają i sprzedaj. Będzie więcej kasy na inne elementy :)

 

Nie wszystkie 6x9 to glosniki free air. Ale w tym przypadku nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Co na przód tak do 400zł powiedzmy?

Przy twoich preferencjach ( i budżecie) polecam MACROM M2S.61 http://www.allegro.pl/item955669629_zestaw...zes_gratis.html

Tylko musiał byś zapodać przynajmniej 75W (jakościowych) na kanał no i oczywiście dobrze przyłożyć się do zrobienia furtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz pobawic się w 3 way i szukasz wooferow, średniaków i tweeterow ? Chcesz to puścić aktywnie czy ktoś skombinuje Ci zwrotki? Z Twojej wypowiedzi wywnioskowalem ze chcesz puścić woofery osobno a średnie i niskie z tych samych kanałów ? Tylko jak wtedy podzielisz pasmo? Dasz na tweeter kondek?

 

Zainwestuje w zestaw odseparowany na przód ale przemyślałem i raczej wezmę na raty więc cena może być do 600zł jak już mam robić to coś konkretnego żeby nie narzekać, a średnie tony jeśli nie będą zadowalające z niskośredniotonowych to dokupię głośniki i pasmo podzielę przez zwrotnicę 12db/oktawe, ale mam nadzieje że płacąc te 600zł to już jakaś jakość będzie :) a na wzmacniaczu 4 kanałowym zmostkuje po 2kanały i będzie wtedy ok 2X100watt rms - a blaupunkt pójdzie na zasilanie subwoofera :]

 

Co będzie lepsze DLS C6A czy MB Quart dsh 216? czytałem że te MB Quart są wysokocenione w niemieckich magazynach o sprzętach hi-fi przy stosunku jakość/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...