Skocz do zawartości

Skrzynia - przeciw faza


Lolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :rotfl:

Pierwsze co, to wiem, że temat w nieodpowiednim dziale, ale to tylko pytania, jeżeli temat będzie odpowiedni to jeżeli to nie sprawi problemów modom, to niech go przeniosą. :hyhy:

 

A, więc tak. Ostatnio mam trochę pomysłów, jak sami wiecie 2x16 i itp. w końcu to ja i moje pomysły, całe szczęście mam was i mogę zapytać (mam nadzieję, że to nie sprawi nikomu problemu) a nie odwalę maniany. :hyhy:

 

Co do tematu, jako iż mój bagaj jest malutki pomyślałem o tego typu skrzyni:

 

http://images38.fotosik.pl/266/dc84c6406a68428a.jpg

 

Teraz tak:

Jaka jest charakterystyka takiej skrzyni?

Ważny jest jej litraż?

Jak to wygląda przy pracy głośnika? Można go uszkodzić?

Jak to wystroić?

 

Widziałem, że K@mil coś takiego miał na swojej stronce. Może mi coś doradzisz. :hyhy:

Ahhh.. te moje pomysły. :rotfl:

Pozdrawiam. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale z tego co wiem to głośnik potrzebuje swój litraż (magnez i itp.) w tym wypadku do okoła głośnika nic nie ma, jest wolna przestrzeń i gra w skrzynię... stąd moje pytania.

 

Teraz tak:

Jaka jest charakterystyka takiej skrzyni?

Ważny jest jej litraż?

Jak to wygląda przy pracy głośnika? Można go uszkodzić?

Jak to wystroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loluś, nie wiem w czym problem, przecież to zwykłą BR z odwróconym głośnikiem i projektowanie tej skrzyni jest identyczne z tym że masz dodatkowo kilka litrów gratis z racji tego, że głośnik jest na zewnątrz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz nie chodzi czasem o sytuacje gdzie 2przetworniki zwrocone sa do siebie frontem nie pamietam jak ta konstrukcja sie zwie dokladnie ale jesli dobrze to wyliczyc to moglo by byc spoko ale nie 2x16

Isobaric.

Takie rozwiązanie powoduje, że Vas mamy 2x mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, dokladnie o isobaric mnie sie rozchodzi hehe sam kiedys nad tym sie zastanawialem ale minimum 4x12 i chyba w lato cos wydrutuje w tym kierunku;]

 

przy okazji:

VAS - objętość ekwiwalentna wyrażona w litrach. Jest to objętość zastępcza obliczana na podstawie podatności zawieszenia i powierzchni membrany, czym te obie wartości są większe tym VAS jest większe.

co by kazdy odrazu wiedzial o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...