Skocz do zawartości

Clarion DXZ 858. Error 3 i 6


Gość g3rman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem radio Clarion DXZ 838.

Radio czyta płytę, na której jest 10 utworów i np od 7 zaczyna cos lekko trzesczeć w głośnikach, a np na 9 czy 10 utworze lekko sie przycina i czasem wyskakuje Error 3 lub 6.

 

Co to może być? i Czym może to być spowodowane, ew. jak to naprawić?

 

Prosił bym o szybką pomoc bo być moze bym jakos zwrócił to radio, kupiłem je przez allegro

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieje się tak na każdej płycie , zwłaszcza nie nagrywanej na peciecie, to myśle ze lepiej będzie zwrócić radio. Będzie to problem ze sterowniem "aparatura" laserach i napędu - rozbiega się synchro prędkości napędu. Oczywiscie nie daje za to głowy bo na odleglos ciężko to wybadac ale podobny przypadek miałem w innym radiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da naprawić :wstyd: Co do kosztów - może być różnie. W radiu które naprawialem po prostu kondensatorek nie wytrzymał presji :) Koszt ok 1 zl :) Ale może tez padac scalaczek, mozliwe ze silniczek niedomaga, możliwe ze sam laser jest nie halo.. A może to tez być problem w samym procesorze DSP.. Bez oględzin niemożliwym jest dokładnie stwierdzić. Sprawdź na oryginalach to coś nam to powie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dziś radio na orgynalnych nowych płytach i to samo przy ostatnich utworach na płycie zaczęło trzeszczeć i czasem nie czytało ostatnich utworów i wyskakiwał błąd Error 3, gdy posłuchałem chwile gdy trzeszczał np już na 20 utworze nagle coś strzeliło i przestało grać. Windy się nie otwiera przez co nie mogę zdjąć panelu nic nie gra, wzmacniacza nie załącza...

Teraz to już nie wiem co z tym radiem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić musiałem bo bym nie wiedział czy jest sprawne to chyba normalne.

Bezpiecznik raczej nic nie ma do tego bo radio się uruchamia lecz nie działa przycisk od opuszczania winy/wysuwania płyty + nie załącza się wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że się wtrącę ale również byłem przy tym. Tuner działa tzn zmienianie kanałów itp. Głosu nie ma. Dodam że również podczas włączenia trybu płyty radio odczytuję piosenkę, czas jej odtwarzania leci ale equalizer graficzny nie reaguje po prostu jak by się zawiesił. Winda nie działa oraz "odcięło" napięcie na remote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddał się sterownik napędu lub coś z jego "otoczenia".. Jeśli radio nie ma gwarancji to otworzyć i pobadac - a nóż zauwazycie np wylany kondensator lub spalony tranzystor. Jeśli nic nie widać - oddać komuś do naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam laser nie powodował by tego ze np. Nie jest załączane napięcie na wyjściu remote.

Oczywiście że nie ale błędy 3 i 6 to błędy pozycjonowania lasera i dlatego są cyrki że część ścieżek czyta część nie. Błąd 3 jeszcze da sie zaleczyć konserwacją ale jak wyskakuje 6 to już koniec, znaczy że nie było konserwacji/przeglądu samochody też mają przeglądy okresowe prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominalem, błędy te mogły być także spowodowane awaria elektroniki sterujacej laserem i napędem lub samego procesora dsp . Wymiana samego lasera nie załatwi problemu. Nie ma co gdybac - radio na serwis i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominalem, błędy te mogły być także spowodowane awaria elektroniki sterujacej laserem i napędem lub samego procesora dsp . Wymiana samego lasera nie załatwi problemu. Nie ma co gdybac - radio na serwis i tyle.

Clarionów z 3 i 6 przewaliłem już kilkanaście, no ale skoro wiesz lepiej co za te błędy odpowiada to ok. tak czy owak klocek na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu - już sama niestabilnosc częstotliwości Ukladu synchronizacji napędu da efekty podobne do konczacego się lasera. Nie twierdze na 100% ze i tu tak jest bo to stwierdzić można dopiero po podlaczeniu chociażby oscyloskopu i reszty sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu - już sama niestabilnosc częstotliwości Ukladu synchronizacji napędu da efekty podobne do konczacego się lasera. Nie twierdze na 100% ze i tu tak jest bo to stwierdzić można dopiero po podlaczeniu chociażby oscyloskopu i reszty sprzętu.

Lub np. po serwisówce Clariona od zawsze :kwasny: bład 6, wymieniasz oczko i wszystko znika, to tak tylko dla przykładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze wymiana oczka nie załatwi sprawy niereagujacego EQ czy totalnego braku dźwięku :P Ok - koniec mielenia :kwasny: Peace

 

aaaa to oczywiste, ja piszę tylko i wyłącznie o temacie postu tak, przecież o niczym innym :( cała nasza debata jest tylko o 3 i 6 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była o 3 i 6 dopuki radio nie strzelilo focha i odmówilo współpracy w postaci dalszych usterek :kwasny: Tak wiec można przypuszczać ze 3 i 6 maja głębsze podłoże niż tylko kończący się laser, choć tak jak mówię - na odległość 100% pewności mieć niemozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...