Skocz do zawartości

Radio Plug-in


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

Kumpel ma problem. Ostatnimi czasy z jego auta w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęło radyjko i sub. Teraz aby zapobiec takim wybrykom postanowił sobie sprawić radio wyjmowane z pełną kieszenią. Noi właśnie, co polecacie. Głównym kryterium jest, aby radio miało wewnętrzne podtrzymanie pamięci z powodu codziennego jego odłanczania, wyjście RCA na suba, noi żeby było radiem, ma napędzać jakiś tam zestaw. Może macie jakieś patenty na kradziei? Czekam na propozycje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić ...dwa pitbulle :hyhy: i zostawiać na noc w aucie (karmić rano :hyhy: ).

Poważnie ...nie wyplenisz zarazy :) . Pomysł z szufladką dobry ale...musi być dobrze wykonana, stara linia Alpine miała pięknie dopasowane "oszufladowanie" no i ...gra :) .

 

Nie proponuję kszak china szuflady bo jest jak każda china do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też odłączyć panel od korpusu. Korpus schować gdzieś pod deską a kabelek pociągnąć i panel umieścić gdzie się chce a nawet go odłączać i brać ze sobą. Nie ma aż tyle roboty z tym a jeśli samemu się nie chce to elektronik byle jaki zrobi coś takiego ok 50-100zł.

 

Ale z innej beczki, jak auto zabodaje dobry bassem to raczej jak złodzieje upatrzą to i obrobia. Kwestia rzucania się w oczy...na to rady nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy patent to taki, że kupuje się kaseciaka, jaki oryginalnie był montowany w aucie, rozbiera się go tak, aby został sam panel przedni z przyciskami (przykleja się je) - ogólnie robi się atrapę. Następnie radio docelowe montuje się w standardowym miejscu i wkręca się w nie kilka wkrętów w otwory technologiczne z boków (najlepiej ściągnąć schowek, dokręcić dodatkową szynę stalową lub aluminiową do konstrukcji stalowej kokpitu i potem radio do tego). Dorobiony w ten sposób panel piłujemy tak, aby wyglądał jak oryginalny (był wpasowany). W niektórych autach Radio można zamontować głębiej, wtedy można mieć dwa panele, a radiem sterować z pilota/sterowania w kierownicy. Są to chyba najlepsze znane mi rozwiązania prócz wyprowadzania radia w inne miejsce / tak jak koledzy wyżej proponowali panel osobno.

 

Widziałem również taki patent, iż ktoś miał wyświetlacz zabudowany w lusterku. Bardzo ciekawy patent. Na dole jakiś stary kaseciak grundig, zmieniarka pod siedzeniem kierowcy, wyświetlacz w lusterku, sterowanie w kierownicy. Jednak nie wiem, ile coś takiego by kosztowało + nie w każdym aucie coś takiego dałoby się zastosować - przykład auta, które mają montowane lusterka bezpośrednio do szyby.

 

Niestety w obecnych czasach można się łatwo przejechać i stracić swoje klocki... Dlatego dla mnie, ważna jest zabudowa, która nie rzuca się w oczy - żadnych plexi, neonów itd. Podniesiona cała podłoga w bagażniku, zmieniarka zamontowana dyskretnie itd.

 

Ja kilka lat temu straciłem swoją alpinkę... akcja była zakrojona na szeroką skalę - ukradziono wtedy ponad 150 radioodtwarzaczy ale tylko CD, nie zniknął żaden kaseciak.

 

EDIT:

 

znalazłem ciekawy artykuł:

 

artykuł o wyświetlaczach i magistralach w radiach samochodowych:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24...dio/catulcd.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy patent to taki, że kupuje się kaseciaka, jaki oryginalnie był montowany w aucie, rozbiera się go tak, aby został sam panel przedni z przyciskami (przykleja się je) - ogólnie robi się atrapę. Następnie radio docelowe montuje się w standardowym miejscu i wkręca się w nie kilka wkrętów w otwory technologiczne z boków (najlepiej ściągnąć schowek, dokręcić dodatkową szynę stalową lub aluminiową do konstrukcji stalowej kokpitu i potem radio do tego). Dorobiony w ten sposób panel piłujemy tak, aby wyglądał jak oryginalny (był wpasowany). W niektórych autach Radio można zamontować głębiej, wtedy można mieć dwa panele, a radiem sterować z pilota/sterowania w kierownicy. Są to chyba najlepsze znane mi rozwiązania prócz wyprowadzania radia w inne miejsce / tak jak koledzy wyżej proponowali panel osobno.

Pewien mój ...przyjaciel miał wiele, wiele "solidniejsze" zabiegi, nie mogli wyjumać to po złości :)

1. odpalili ze 2 czy 3 petardy w środku.

2. przez tylną szybę otrzymał w gratisie...krawężnik :)

3. na koniec wypróżnili całą gaśnicę

 

Z tym włamywaniem do auta dla sprzetu to...tragedia potrafią wybić szybę dla byle...badziewnego grajka.

wyłałapać i pod pręgierz na rynek publicznie ...chłostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off topa ale niemoge się powstrzymać :) Znajomy miał maluszka, w nim jakiegoś pajoniera. Pewnego ranka zastal wybita szybę i pustkę w miejscu radia. Po miesiącu zakupił jakieś radio, już nie pamietam co to było. W ciagu tygodnia sytuacja się powtórzyła - wybita szyba i brak radia. Wstawil nowa szybę a do niej przylepil kartkę - "NIE MAM RADIA" ...następnego ranka oczom jego ukazała się wybita szyba a w środku zamontowany jakiś stary kaseciak z kartka - "TERAZ JUZ MASZ" ... Dla kogoś z boku komiczne , ale jak tu się nie wk*** ??? Najchętniej podlaczyl bym jakiś generator tesli do radia i wlanczal na noc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...