Skocz do zawartości

Powerbass s-10


Madius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuje schematu skrzyni do glosnika POWERBASS S-10

 

Auto : Fiat Uno

 

Muzyka : Techno (głownie)

 

Material mdf,płyta wiórowa 18mm...

 

Wymiary bagaznika : szerokosc 95-105cm glebokosc 65cm wysokosc 46cm

 

Jak myslicie lepszy bedzie closed czy BR? jesli br to chyba prostakatny?

 

Dzieki z gory

 

Pozdrawiam A

 

P.S.Mam nadzieje ze tym razem dobrze utworzylem posta i nie zostanie on usuniety :) ;]

 

p.s 2 co do parametrow jestem po konfiguracji internetu dzis i nie jestem w stanie znalesc tak muli... -.-

 

 

 

# Średnica: 10" (25 cm)

# Moc RMS: 275 W

# Moc max.: 550 W

# Impedancja: 1x4 Ohm

# Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 500 Hz

# Skuteczność 1W/1m: 90 dB

# Średnica cewki: 51 mm

# Magnes: 3,3 kg, wentylowany

# Głębokość montażu: 132 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Sry za kotleta ale mam pytanko. Rozumiem iż wymiary skrzynki podane przez bbartasswlkp to litraż i strojenie takie jak zaleca producent? Zatem czy przy budowie zostać przy nich czy może lepiej coś zmienić? Głównie słucham techno, disco ale czasami jakiś hh, czy jakieś spokojniejsze utwory po rock. Tak więc chcę żeby i nienajgorzej schodził i nie zamulał znowuż z drugiej strony. Jest to moje pierwsze CA i obecnie jest w obudowie closed koło 22 litrów i jest fajnie ale chciałem sprawdzić czy spodoba mi się bardziej jego granie w BR :) Aha i jeśli ma to znaczenie to napędza go Glow 4075 w mostku a auto to Nissan 200SX. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W końcu zabieram się za robienie tej skrzyni. Chciałem według tego projektu powyżej ale niestety muszę mieć ciut niższą. Zmieniłem wysokość na 32 ale głębokość powiększyłem do 31. Teraz tylko nie mam pojęcia jak obliczyć długość środkowej ścianki tunelu aby jego wymiary były takie jakie wcześniej. Wydaje mi się że powinno to być 27,3 cm ale nie jestem pewny z góry dzięki za pomoc.

 

http://img709.imageshack.us/img709/9135/nowys10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nadal ma być taka powierzchnia jak wcześniej i chodzi mi jakiej długości ma być ścianka oznaczona znakiem zapytania żeby powierzchnia była taka sama.

 

Czekaj bo chyba źle sformułowałem pytanie. Chodzi o to że na projekcie bbartaswlkp port ma 31.4 x 2.5 = 78.5 cm2 natomiast ja muszę zrobić niższą skrzynię i wychodzi mi powierzchnia 28.4 x 2.5 = 71 cm2. I nie wiem teraz jakiej długości musi być ta ścianka oznaczona znakiem zapytania żeby wyszła taka sama częstotliwość strojenia jak w projekcie bbartaswlkp czyli chyba 35 hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie posiadam też taki głośniczek. Czytam i coś mi się nie zgadza z tą tabelką żółtą bo w manualu tego głośnika są podane inne litraże do tego modelu (s-104x).

Poniżej zamieszczam link do manuala:

http://www.powerbassusa.com/sites/powerbassusa.com/files/s_sub_oman_web.pdf

 

Chce sobie zrobić skrzynkę br do niego lecz teraz nie wiem, który litraż jest dobry a także strojenie i jakie byłoby ono najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...