Skocz do zawartości

URZAD CELNY I PACZKI Z USA


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalnie zatrzymali mi paczke z USA mimo ze byla deklarowana na 30 usd i w deklaracji wpisano ze to "broken car amp"... Rzadaja zebym dostarczyl umowekupna/ rachunek albo akt darowizny, wypelnil deklaracje o wartosci... To podobno uniemozliwia dalsze postepoiwanie. dokladniej brak tych dokumentow w przesylce, moimo ze wysylajacydeklarowal wartosc na liscie przewozowym...

 

Dla mnie sprawa wyglada tak ze skoro juz sie tym zajeli to teraz mi do...la co? Bo nawet c..e napisali "wzmacniacz muzyczny niewiele uzywany" a k...a to jest przeciez "broken amp" hehehe

 

Cło jak cło, kilka procent - p...e moge zaplacic ale jak mi doj..ja 22% podatku to chyba deba stane...

A najgorsze jest to ze wg. moich ionfo beda teraz weryfikowac cene przedmiotu co?

Uzyskalem info od mojej "agencji celnej" ze nie zweryfikuja stanu technicznego bo nie ma mozliwsoci, czyli jeszcze moze przejdzie niska kwota za zepsuty piec? powiedzcie ze to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u znajomego, który BTL FL ściągał ze spalonymi cewkami niska kwota przeszła, jednak widać było uszkodzenia - drut wychodził itd. Niska kwota powinna przejść. Jeśli każą Ci cło zapłacić, to będzie ono niskie - kilka $.

 

Kupowałeś na ebay? Jeśli tak, to wystarczy aukcja (przynajmniej u znajomego wystarczyła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22% vatu niestety zapłacisz na 80% :( najczęsciej tak sie konczy gdy zatrzymają paczke. Jak ściągałem procesor do pc to mimo ze nie pozna sie czy uszkodzony czy nie to i tak musiałem zapłacić cło + 22% vatu od 1150 zł. :(

 

Ja pisałem protokoły do nich do wawy z opisami o wartosci sprzetu itd. Nic to nie dało, musiałem zapłacic zeby przysłali paczke pocztą do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, opinie na ten temat sa raczej zbierzne. Zadeklaruje wartosc jaka deklarowal sprzedajacy, drukne umowe i zaczynam uswiadamiac zone ze trzeba bedzie do niego jeszcze sporo doplacic, choc budzet na piec byl naciagniety na maxa...

Zeby w sciane i czas oszczedzac zatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszen napisał/a:

to nie bedzie czasem RF T3001bd o jezeli mnie pamiec i podejrzenie nie myli :P

ta to taki klocek... A skad Ty to wiesz tak apropos? :(

czytam w myslach :(

a tak na serio to kiedys zalorzyles temat ze chcesz kupic jakiegos potwora...i jak zamykales to dodales co idzie do Ciebie :P i skojarzenie faktow:

usa=RF :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pamietam ten temat, mastah rozumiem ze paczka do Ciebie przyleciala ? droga lotnicza, prawie zawsze zbadaja Ci paczuszke, dlatego wole morska cos dostawac :rotfl: nie dosc ze taniej, to jeszcze mniejsze prawdopodobienstwo placenia vatu... Jedyny minus ze trzeba poczekac te 6 tygodni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawał pieca :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-02-20, 13:22 ]

teraz jak juz zatrzymali to mozesz tylko kombinowac zeby od mniejszej wartosci naliczyli vat i cło np wyslac im kopie jakiegos przelewu z paypala na nieduza kwote i od tego pojdzie 25% (22+3) liczyc na to ze wywiniesz sie nie masz co liczyc, lepiej zeby nie sprawdzili po ile one chodza albo ceny MSRP ktora wynosila 1,5k $ o ile sie nie myle :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, sam się zastanawiam, co zrobić, bo mam okazję dorwać Eq Holees 15 ze spalonymi cewkami i lekko nadtopionym terminalem (20 KW dostał...) za w sumie drobne pieniądze, jednak jak mi przywalą cło i Vat od ceny katalogowej - MSRP: $2,499.00, to się lekko załamię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Sprzedajacy wypelni pro forme na deklarowana wartosc, dolacze ja do deklaracji od nich która dostalem, mam w pon otrzymac jeszcze wzór pisma na pominiecie cła i bede sie modlil zeby przeszło, nic innego nie pozostało. Znajomy pracujący w Agencji Celnej jest przekonany ze to przejdzie i vatt nalicza od deklarowanej+ przesyl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi, niech jeszcze ktokolwiek bedzie w stanie dobrze naprawic tego potwora... jego układ napędowy to istny majstersztyk.

 

Uwierz mi, znalazłem dwóch chętnych do podjęcia się tego ( + ja sam).

 

Tylko boję się tego cła. Tam nie widać, iż jest on uszkodzony, a na dodatek cewki są tak zwarte, że pokazują opór - jakieś 1,2 Ohma ale pokazują...

Tak więc cło + vat od ponad 2k $$ to bariera nie do przeskoczenia dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, a dleczego nie chcesz uniknąć opłat, unikaj jak mozesz, moja rada pakuj dodatkowo w szary karton, dodatkowo dobrze byłoby zrobić małą ryse albo kilka z tyłu pieca w razie "W" i w srodku karteczka z magicznym "used":( powinno załatwić sprawe:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie teraz wystraszyliście, a miałem chęć ściągnąć z US procek ;/

 

EDIT:

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem pozytywne opinie na temat tej firmy: http://www.polameronline.com/ . Wysyłają co chesz do PL omijając cło itp. Jeszcze trochę postudiuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...