Skocz do zawartości

Pomoc w obliczeniu skrzynki do Hifonics Brutus 15d4


Misiek91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! :D

 

W końcu zabieram się za sklejanie skrzyni :D, lecz niestety programy takie jak WINISD są dla mnie czarną magią :D, no może przesadzam ale nie ma tam takiego głośnika jakiego posiadam, wprowadziłem dane takie jakie są podane na stronie producenta, ale wychodziły mi jakieś farmazony...

 

 

A więc mam prośbę do ludzi którzy znają się na rzeczy, potrzebuję skrzyni do w/w głośnika. Producent podaje że niby 88L będzie idealne, ale zdam się na kolegów którzy są dłużej ode mnie w temacie :D

 

Muzyka jaką preferuje - czarne rytmy.

 

Parametry - 700W RMS , X-max = 15mm , Fs = 28,13Hz , Qts = 0,54 , Vas = 122l , SPL = 95dB , Qms = 3 , Qes = 0,57 , Sd = 812cm2.

 

Port - najlepiej szczelinowy ( podoba mi się bardziej niż rura :] )

 

Strojenie - nisko, nie wiem 34-36 Hz?

 

Aha i jeszcze 1 dla mnie ważna sprawa, nie chciał bym żeby skrzynia miała głębokość i wysokość większą niż 40-42 cm.

 

Pozdrawiam Misiek :D

 

Dzięki ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciał bym żeby skrzynia miała głębokość i wysokość większą niż 40-42 cm.
wymiary sobie sam dopasuj

daj 90 litrów i port o powierzchni 200 cm2 i długi na 43-45 cm lub o powierzchni 170 cm2 i długi na 35 cm (ten Ci łatwiej będzie w skrzynkę wpasować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc skrzynka wygląda następująco

 

http://iv.pl/images/24716900233699963971.jpg

 

[ Dodano: 2010-03-08, 21:58 ]

Siema :]

 

Sorry że zawracam wam du*ę ale chciałem zrobić jeszcze skrzynkę zamkniętą, zobaczę co potrafi w Clozecie, bo podobno też robi zamieszanie :P

 

Więc pytanie do Was :rotfl: Trochę się bawiłem programami, i wychodzi mi że fajnie będzie grał przy skrzyni zamkniętej 61 L, mógł by ktoś sprawdzić czy dobrze obliczyłem ?:hyhy:

 

Pozdrawiam ;P

 

[ Dodano: 2010-03-08, 21:59 ]

Siema :D

 

Sorry że zawracam wam du*ę ale chciałem zrobić jeszcze skrzynkę zamkniętą, zobaczę co potrafi w Clozecie, bo podobno też robi zamieszanie :D

 

Więc pytanie do Was Trochę się bawiłem programami, i wychodzi mi że fajnie będzie grał przy skrzyni zamkniętej 61 L, mógł by ktoś sprawdzić czy dobrze obliczyłem ?:]

 

Pozdrawiam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...