Skocz do zawartości

Głosniki przednie pytanko


mtxfun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, jakis czas temu zakupilem vibe sek 60, ale wiedzialem ze aby dobrze zagraly musze zrobic porzadnie drzwi. Dlatego tez zakupilem panele do skody (nie mam garazu i narzedzi wiec ciezko cos samemu skleic) porzadnie je zalozylem, wszystko poprzykrecalem do blachy itp, jest bardzo sztywno, tapicerki wogole nie slychac nawet jak daje na okolo 90% mocy (oczywiscie drzwi tez porzadnie wygluszone), lusterka boczne lataja, srodkowe lekko tez (wiem ze to nie jest wyznacznik, ale przedtem w takim stopniu te efekty nie wystepowaly). Ale wciaz jest pewne ale... Jest kick, graja dolem, ale nie czuje ich na fotelu, mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi. Dlatego zalaczylem zamiast nich r6, ktore w tej konfiguracji zagraly bardzo podobnie, i takze nie bylo tego efektu. I teraz sie zastanawiam, czy przyczyna tego jest: slaby wzmacniacz (quadral traffic krypton 2 x 110 rms) czy moze to ze moj laczny dystans wynosi okolo 7- 8 cm, ale nie zaweza sie tylko jest o stalym obwodzie, czy moze to ze za duzo oczekuje od przodu ?

Pewnie wiele osob pomysli ze chodzi o wzmacniacz, ale od razu mowie ze to nie jest jakas produkcja chinska, i pobil na glowe nie jednego rf-a ktorego mialem i moca i jakoscia.

Reszta sprzetu to jvc sh99r

kabelki 1.5mm do wooferow

i do tweeterow, zasilanie 20mm2. Nie mam suba.

Z gory dzieki za pomoc :hyhy:

edit: zapomnialem napisac ze po osadzeniu glosnika przed tapicerke roznica jest na prawde kolosalna, slychac wiecej, gra czysciej (nie slychac drzwi) i mozna dac glosniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podbiciami wolalbym nie kombinowac (ale sprobuje), foto jutro wstawie, jak bedzie jasno :hyhy:, woofery podlaczone pod oryginalna zwrotke z zestawu.

Pytam tylko dlatego ze w astrze kumpla czuc, tylko ze on ma 4 woofery (dsk + oryginalne z astry2) i podlaczone pod samo radio. No ale 4 to nie 2 i chyba nie przeskocze tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtxfun, ja doświadczyłem takiego efektu o którym Ty piszesz jak SL16 dostały na zasilanie alpine 3539 co prawda drzwi są do poprawy, dystans trzeba przerobić bo szyby się do końca nie odsuwają ale aż się zdziwiłem jak zaczęło się mrowienie w klatce piersiowej :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zaluje ze nie mam nikogo w poblizu kto by mial jakis mocniejszy piecyk od aktualnego zeby wrzucic go na przody, moze jakby ktos chcial wypozyczyc piecyk za jakas oplata to zapraszam na PW :hyhy: Bo wolalbym najpierw odsluchac aby potem nie zalowac ze nie ma roznicy czy cos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...