Skocz do zawartości

Digital AUX Alpine


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radyjko Apline cda-9885r z DIGITAL AUX IN cyfrowe wejście.

posiadam specjalnie urządzenie pod usb do laptopa które omija wszystkie sterowniki systemowe i wysyła na spdif RCA lub optycznie "czysty" tzw sygnał bitperfekt prosto z twardego dysku. wykorzystywalem to w domu podpiąłem do zewnętrznego DAC-a hi-endowego amplitunera. efekt i możliwości naprawdę super.

 

chciałbym w samochodzie wykorzystać wewnętrzny przetwornik c/a alpinki i podpiąć te ustrojstwo pod cyfrowy aux. tylko właśnie jak ? które wejścia wykorzystać, ktoś może próbował. podobnie można podpiąć zewnętrzny napęd dvd alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam specjalnie urządzenie pod usb do laptopa które omija wszystkie sterowniki systemowe i wysyła na spdif RCA lub optycznie "czysty" tzw sygnał bitperfekt prosto z twardego dysku

 

Mozna to osiagnac czysto programowo Bez urzadzen itp. Tyle ze ma to sens gdy sluchasz wylacznie audio, vaw flac lub inne lossles Podpiecie tego czegos do radia samochodowego co Ci da? w kompie ma to sens bo omija najwiekszy problem systemu czyli kMixer ktory resampluje kazda probke do wlasnych potzreb uniemozliwiajac bitperfekt. Ale wystarczy pokombinowac np z ASIO4ALL i paroma pluginami i mamy bitperfekt programowo. Z radia juz lepiej wyprowadzic optyka jesli nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam cyfrowy dźwięk ktory z kolei idzie na przetwornik a/c w alpince. wedlug mnie super rozwiazanie ktore zawsze stosuje. mam na lapku 500gb muzy wiekszosc w formacie wav.....

a jesli chodzi o sterowniki asio to mam wszystko co trzeba. temat ten przerabialem setki razy i to urzadenie ktore posiadam daje najlepszy efekt.

 

chodzi tylko o sposob podlaczenia.. ai-net ? wykorzystanie wejscie dla ipoda?

chce wykorzystac digital aux w radiu.

wyprowadzenie optical w radiu hmmm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikujesz sprawe z tym tajemniczym urzadzeniem... Chcesz "wpuscic" do radia sygnal z zewnetrznego odtwarzacza ? Czy tylko uzyskac cyfrowe wyjscie z radia ? Jesli tylko cyfrowe wyjscie to wypuscic optyka i po sprawie. Z tym ze ... wtedy musisz miec wzmaka odpowiedniej jakosci z tosslinkiem. Inaczej taka operacja nie ma sensu. Zaufaj mi - w aucie mam bitperfekt ( odtwarza poprawnie sygnal DTS ) ale jeszcze nikt nie zauwazyl roznicy gdy zmienie na "system nie grajacy bitperfect" . Flac, dobry system audio i to wystarczy. W aucie jest za duzo czynnikow ktore niweluja te starania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiadomo jak zachowa sie przetwornik C/A ... chcac bit perfect nie moze on zmienic rozdzielczosci ani czestotliwosci probkowania w stosunku do zrodla sygnalu. Nawet jesli nie zmieni, to wzmak musi miec podobny przetwornik - jesli wyslesz 24bity przy 44.1kHz a wzmak zdekoduje sobie 16bit 48kHz to masz nici a nie bit perfect..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie bez sensu... sorry ale komplikujesz sobie niepotrzebnie zycie. Chyba jednak nie do konca ogarnales bit perfect... Moze i go osiagniesz jesli przetwornik Ci na to pozwoli ale..po co? Nie zauwazysz roznicy.

 

To tak jakbys np z pracy do domu mial 10 km i zrobil sobie prosta, rowniutka autostrade a ostatnie 200 metrow musial jechac po kamieniach i blocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czemu tak uwazasz. są rozne sposoby na wyprowadzenie z komputera bitperfect http://www.mp3car.com/wiki/index.php/Bit-perfect

 

ale mniejsza o to. glownie chodzi mi o sam sposob wprowadzenia cyfrowego dzwieku do radia w samochodzie. skoro jest digital aux in w radiu wiec mysle ze jest to mozliwe. albo przez ai-net. macie jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sposoby na bit perfekt - od 4 lat je walkuje a od roku w samochodzie Tylko ze bez sensu przejmowac sie bit perfectem jesli potem sygnal i tak pojdzie zwykla koncowke mocy czy glosniki ze sredniej polki.. Zwlaszcza w aucie I po poczytaniu troszke na 90% moge Ci powiedziec ze jesli uda Ci sie zhakowac do cyfrowego wejscia tego radia to bit perfekt nie osiagniesz - wbudowany przetwornik 1 bitowy na to nie pozwoli niestety. Cyfrowy dziwiek wysokiej jakosci owszem. Ale nie bit perfekt. Co do samego podpiecia sie pod to radio to musze sie przyznac ze nie wiem.. Jesli juz, to celowal bym w zlacze full speed dla Ipoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje co do bit perfect. tez od dlugiego czasu bawie sie tym ale w domu na dobrych klockach. w samochodzie moim zdaniem nie ma to sensu. ma grac poprawnie..

a w temacie chodzilo mi tylko o polaczenie lapka z radiem w samochodzie w jak najlepszej dla dzwieku konfiguracji. i sam sposob podlaczenia ktorych moze byc wiele.

 

wejscie pod ipoda. ogladalem schemat wtyczki i chyba do przesylu danych wykorzystuje sie fire wire, wiec odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w necie milczą na ten temat :P Myslalem żeby po USB ale trzeba dokupić adapter.. Wydaje mi się ze chyba lepiej zakupić w miarę sensowna zewnętrzna kartę dźwięków i.... Tylko wtedy sterowanie muza staje się bardzo niewygodne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety na necie nic nie ma na ten temat.

najlpepiej byloby zakupic procek dzwieku, a tam jest wejscie optyczne. ale to planuje troche pozniej, pokolei ; )

aaaa jak to jest z zewnetrzna zmieniarką cd/dvd przeciez sygnał wysyłany jest wlasnie cyfrowo do radia wiec mozna sie podlaczyc przez ai-net ... jesli sie myle to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ai net z tego co wiem posiada "zwykle" analogowe wejscie audio.

 

A teraz powiem Ci wiecej - to cale "DIGITAL AUX" to taki chlyt marketingowy. Gdyby mialo byc wejscie ktore moglbys wykorzystac podlaczajac zewnetrznego DAC'a czy karte dzwiekowa to bylo by oznaczone jako S/PDIF. Dopiero teraz skojazylem ze iPhone..czy tez iPod wysyla do odpbiornikow sygnal takze analogowo. Cyfrowe sa tylko szyny danych do sterowania. Pozostaje Ci dokupic zewnetrzna karte dziwekowa i puscic do radia analogowy sygnal albo zdobyc/zrobic konwerter s/pdif / audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie cyfrowe to nie problem. Kolega chce natomias WEJSCIE w formacie S/pdif .. tez mozna dorobic ale trzeba troszke elektroniki ogarnac :D Prosciej po prostu dorobic konwerter cyfra/analog lub w przypadku kolegi zakupic zewnetrzna karte dzwiekowa do lapka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chwila cos mi nie pasuje. kiedy podpinamy zmieniarke cd ... która czyta płytki, a dopiero w radiu sygnał przechodzi przez przetwornik ... wiec raczej jest to sygnal cyfrowy.

 

do tego w instrukcji jest napisane ze mozna podlączyc zewnetrzny naped dvd (dve-5207) lub procek (pxa-h7010) i wtedy nalezy wlaczac funkcje DIGITAL AUX IN. wiec spróbuje podpiac sie wlasnie pod ai-net.

bo wszystko inne wejscia próbowalem.. i tylko dziala zwykly aux w 2 roznych konfiguracjach, ale tego nie potrzebuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze wszystkie adaptery ai-net / rca to zwykle przejsciowki z wtyczki ai-net na rca . Znalazłem specyfikacje tego portu i audio przesyłane jest analogowo. Nawet jeśli procek wysyla audio w formacie cyfrowym ( czego nie wiem ) to nie będzie to format który możesz wykorzystać w swojej konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu sprawdzilem wtyczke ai-net .... i nic. bez ingerencji we wnetrze radia sie nie obejdzie, ale radyjko na gwarancji wiec chcialem wykorzystac dostepne wejscia...

 

moim zdaniem Alpine to firma przereklamowana .. jakosc dzwieku w 9885 moze być nawet model 9855 albo 9835 to nie to samo co domowy dobry amplituner..

a najbardziej chodzi o ściemy które wciskają ludziom o dostepne funkcje..

wszystkie infromacje ogolnikowe np.

-mozna podpiac twardy dysk, tylko szkoda ze tylko jakis alpinowski.

-wejscie cyfrowe digital aux. super, tylko ze to nie ma nic wsplnego ze standardem aux. alpinowskie wymysły zwiazane tylko i wyłacznie z wlasnym opcjonalnym wyposazeniem.

-mozna podpaic ipoda, player tak daremny, a jakosciowo moj walkman sprzed 10 lat lepiej gra :D nie wspominajac playera ktora nazywa sie Cowon D2 ktory jakosciowo gra lepiej niz większosc modeli radyjek alpine hehe

tylko jedno dobre ze sygnal z ipoda jest wysylany przez fire wire. wiec idzie cyfrowo. po oględzinach wtyczki i pinow dobrze to widac.

dziala wiec jak pen drive.

kupujac cos z alpine czuje sie jakbym kupił np. iPod Touch, fajnie ze ma wi-fi i mozna polaczyc sie z internetem ale tylko po to zeby sciagnac muze z iTunes :D . nawet prze wi-fi nie mozna sie polaczyc z innym ipodem zeby zgrac muze... robia to oczywiscie z wiadomych względów.

koniec gadania :D alpine to porażka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja alpinki bede bronil. Dyski tylko alpine? Skad masz taka informacje?? Kazdy dysk mozna podpiac. Jesli radio nie ma USB to oczywiscie trzeba dokupic rozszezenie. Ale mozna. Kakosc dzwieku? Porownanie tego ze sprzetem domowym jest chybione. Ciekaw jestem jakie masz klocki w aucie ze slyszysz az taka roznice. No i pokaz mi radio w tej klasie cenowej posiadajace WEJSCIE cyfrowe - coax czy tosslinka . Osobiscie nie widze potrzeby takiego wejscia (nie mylic z wyjsciem :D ) - chce sie bawic w VST, flac + bit perfect to od tego mam car pc. Jak juz mowilem - w Twoim wypadku wystarczy zewnetrzna karta dzwiekowa i puscic to przez analogowe RCA. Nie napisales nawet czy masz jakis wzmak, jakie glosniki, jak przygotowana bryka pod to wszystko ze zabierasz sie za te rzeczy i mowisz ze analog jest be ..

 

[ Dodano: 2010-02-17, 12:34 ]

nawet prze wi-fi nie mozna sie polaczyc z innym ipodem zeby zgrac muze...

 

 

mozna :D

 

[ Dodano: 2010-02-17, 12:38 ]

wejscie cyfrowe digital aux. super, tylko ze to nie ma nic wsplnego ze standardem aux.

 

 

a co to jest "standard aux", bo jakos o takim nie slyszalem.....????? :D

mozna podpaic ipoda, player tak daremny, a jakosciowo moj walkman sprzed 10 lat lepiej gra :D nie wspominajac playera ktora nazywa sie Cowon D2 ktory jakosciowo gra lepiej niz większosc modeli radyjek alpine hehe

 

WTF ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z internetu:

AUX – wyprowadzenie wejściowe stosowane w sprzęcie Hi Fi. Przeznaczone jest dla urządzeń, dla których nie przewidziano specjalnego złącza (np. komputer, iPod). Jest to skrót od angielskiego słowa Auxiliary co oznacza dodatkowy, pomocniczy.

 

ktos chce kupic alpinke czyta opis radia i widzi mase mozliwosci.do radia oczywiscie mozna wszystko podpiac, ale po dokupieniu masy opcjonalnych urzadzen za niemale pieniadze.

to jest po prostu robie ludzi w ch.. za to nie lubie alpiny.

 

a jakosc dzwieku? nie szukam hi-endu w samochodzie, tylko mocnego grania z dobrą górą i niskim basem w zadowalającej jakości, alpinka wiec jako stworzona do pokazowego grania (m.in. 9885) akurat do tego nadaje sie.

wszystko, to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUX – wyprowadzenie wejściowe stosowane w sprzęcie Hi Fi. Przeznaczone jest dla urządzeń, dla których nie przewidziano specjalnego złącza (np. komputer, iPod). Jest to skrót od angielskiego słowa Auxiliary co oznacza dodatkowy, pomocniczy.

 

Piekna regulka :D Ale AUX to nie jest jakis tam standard formatu - przyjelo sie ze tak mowic o analogowych wejsciach w sprzecie hi-fi, ale rownie dobrze mozna mowic o auxilary inputs w technice cyfrowej itp itd.

 

ktos chce kupic alpinke czyta opis radia i widzi mase mozliwosci.do radia oczywiscie mozna wszystko podpiac, ale po dokupieniu masy opcjonalnych urzadzen za niemale pieniadze.

to jest po prostu robie ludzi w ch.. za to nie lubie alpiny.

 

Niestety niewiedza kosztuje. Kupujac radio za niemale pieniadze dowiadujemy sie wczesniej co ono nam daje, co ma na pokladzie a co trzeba dokupic. Nie rozumiem podejscia ze za 200zl ktos chce miec radio z USB, SD, BT,NAVI,DVD i co tam jeszcze... Niestety to kosztuje. Ktos niechce USB to kupuje model bez USB.. Ktos musi to miec - to kupuje model z USB. Proste. Ja jakos nie mam pretensji do red bulla ze po wypiciu nie latam...

 

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek ale pisanie ze ALPINE jest do du** bo akurat nie robi laski jest troszke nie teges... Tyle odemnie. Bez odbioru i EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...