Skocz do zawartości

Kablomania z radiem w nowym Bravo


Maciaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

 

Jako, że w końcu mam chwilę czasu chciałem podłączyć w nowym aucie swoją Alpinkę. Fiat nawet pomyślał i ma normalne ISO ale mam problem z kablami.

W kostce od kabli, które idą do głośników wszystko jest zajęte i jest ok, ale zasilającej rozgryść nie mogę. Mam w niej 4 kable: 2 grubsze -> czerwony i czarny, więc lajt ->+12v i -12v. I są jeszcze 2 cieńsze: niebieski i biały. Niebieski to jak mniemam przewód do anteny a biały? Niestety kable nie są oznaczone i nie wiem jak je przestawić w tej kostce, żeby Alpinka zagrała Na forum bravo nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć, bo tylko jedna osoba zmieniła radio na 2DIN i to jeszcze w jakimś zakładzie i nie ma zielonego pojęcia co i jak, nawet nie jest mi w stanie wyjąć radia i zrobić mi fotki kostek... Na forum worldwide gościu pisał o jakiejś przejściówce, którą też mam ale ten sam problem z kablami co wyżej, nie wiem jak je ustawić, żeby grało :<

 

 

Aha, radio fabryczne bez Blue&Me i sterowania w kierownicy.

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik bądź zwykłą żarówkę i mierz po kolei względem budy gdzie jest napięcie. Zapewne będzie tylko na czerwonym. Następnie włącz zapłon i sprawdź czy na niebieskim lub białym pojawiło się napięcie, jeśli tak, to masz już plus po stacyjce, a ten drugi przewód to pewnie sterowanie automatyczną anteną(lub wzmakiem antenowym). Masę łatwo sprawdzić, wystarczy wpiąć się między znaleziony(względem budy) plus i sprawdzić czy przy czarnym pojawi się napięcie.

 

 

Np. w oplu czarny to plus po stacyjce, a brązowy to masa.

Remote cię nie interesuje, bo Alpine mają 2 styki remote, osobno do anteny(niebiesko-biały) i do wzmaków(niebieski, nie wpięty w iso, bądź gdzieś z boku wpięty)

 

 

Porównywałeś piny względem standardowej rozpiski ISO?

Najczęściej tylko 2 plusy są zamienione miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote cię nie interesuje, bo Alpine mają 2 styki remote, osobno do anteny(niebiesko-biały) i do wzmaków(niebieski, nie wpięty w iso, bądź gdzieś z boku wpięty)

czy oby na pewno?Zawsze myślałem że na odwrót

 

Maciaty, miernikiem sprawdzisz wszystko.W razie potrzeby zamiany to cieniutkim płaskim wkrętakiem musisz podważyć haczyk który przytrzymuje konektor na miejscu.Potem przed wsadzeniem na właściwe miejsce odegnij haczyk żeby się ładnie zatrzasnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN nie podaje +12 tylko sygnał sterujący - cyfrowy.

Żeby było zgodnie ze sztuką to powinieneś zamontować takie coś:

http://caraudiosecurity.com/shop/product/p...ts_id/8079.html

 

A mniej zgodnie to tak jak u mnie - plus "po stacyjce" pobrany z zapalniczki która załącza się po przekręceniu stacyjki.

Ale teraz będę coś tam dłubał i wyposażę się w taki canbus adapterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...